Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wystrój akwarium

Autor uwe87
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Kwi 2006 18:51 
Witam
Niedługo zakładam akwa z tangą 270l nie jest to mój wymarzony litrarz, ale takinarazie musi mi starczyć.
Obecnie mam malawi i mam w niż żwir i otaczaki. Z akwa wyrzucam wszystko i wkładam piasek na dno i wapienie.
Mam mały problem co do aranżacji zbiornika.Jak poukładać wapienie żeby przypominały choć trochę środowisko naturalne(chcę raczej małą ilość wapienia)...
Wiadomo wszystko kwestia gustu, a o nim sie nie dyskutuje, ale chcę wszych porad.
Osobiście myslałem nad ułożeniem wapieni w końcach zbiornika o środek zostawić wolny...
Pozdrawiam

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Kwi 2006 07:11 
Witaj!

To wszystko zalezy od tego jakie bedziesz chcial miec ryby. To tak na prawde pod nie trzeba przygotowac baniak. Co do otoczakow. Widzialem kiedys baniak z trofciami gdzie podloze stanowily tylko otoczaki - przesliczny widok.

Marek

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Kwi 2006 07:23 
Jeśli popatrzysz na zdjęcia w środowisku naturalnym to nie zobaczysz na nich płaskich wapieni. A właśnie dno usiane otoczakami i ogromnymi kamulcami ale wszystkie owalne. Mozna zdobyc takie otoczaki obrabiane mechanicznie z dolomitu. Niech przynosza jakąś korzyść a nie tylko zajmuja miejsce. No chyba że za bufor bedzie robił piasek dolomitowy. Wtedy kamieniami mogą byc otoczaki. No właśnie i tu sie kłania obietnica Jacka.K odnosni dolomitów.

Marcin.T

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Kwi 2006 07:35 
Marcin
gdzie dokladnie mozna kupic te dolomity?
czasami jezdzimy z Magda w rozne dziwne miejsca, moze przy okazji by sie udalo?

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Kwi 2006 08:50 
Przemku nie mam w tej chwili zbytnio czasu żeby tego poszukac ale to jest opisane w któryms z wątków Jacka odnośnie parametrów. On tam opisuje dokładnie skad je ma. To jest gdzieś u Was na połódniu.

Marcin.T

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Kwi 2006 08:58 
Kopalnie dolomitow sa w kolo Sandomireza. Pamietam jak kiedys podjechalem do takiej kopali i zapytalem czy nie moge kupic "troche" kamieni. Jako ze waza wszystko na tony [wywoz ciezarowkami] to dostalem wiaderko gratis. :-) Co do otoczakow to nie wiem, ale moze beda wiedzili wiecej w kopalni. Sprobuj http://www.kopalnie-dolomitu.pl/html/jurkowice.htm lub http://www.kopalnie-dolomitu.pl/html/piskrzyn.htm

Marek

Autor danlack
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Kwi 2006 23:24 
Dolomity mozna kupic w calym kraju - praktycznie kopalnie sa wszedzie (i w sklepach ogrodniczych).
Dolimit JackaK mial specyficzne wlasciwosci. Jeden czlowiek na Allegro sprzedaje grys dolomitowy i otaczane dolomity (twierdzi ze z Romanowa).
Kupilem u niego grys, co do kamulcow to wacham sie bo to sporo kasy za transport jakby kupowac 200kg - chyba zostawie stare skaly lub kupie w ogrodniczym.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wystrój akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®