Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Moja pierwsza Tanganika

Autor sQun49
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Paź 2013 16:01 
Witam wszystkich

Chciałbym założyć akwarium Tanganika ale oprócz szczypty teorii niestety wiele nie wiem. Czytam z zainteresowaniem forum i pomalutku zdobywam wiedzę. Aktualnie mam akwarium z paletami 350L profil i właśnie w tym zbiorniku chciałbym mieć tanganikę. Żeby nie pytać o zbyt wiele na raz to może zacznę od kilku pytań:

1. Czy część wody oraz dwa filtry kubełkowe JBL1500 z bakteriami mogę wykorzytać przy starcie tanganiki?
2. Jaką obsadę proponujecie do takiej wielkości zbiornika 150x45(w najszerszym punkcie)
3. Ile oświetlenia do tego zbiornika (aktualnie jest coś koło 170W)
4. Woda w kranie ma PH 7,8 KH7 GH 3 (w domu mam stację uzdatniania) - czy się nadaje do tego typu akwarium?
5. Jakie podłoże, skały itp....

Z góry dziękuję za pomoc

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Paź 2013 18:46 
Cześć,

Czyli rośnie nowy tanganikomaniak. Fajnie- dlaczego rezygnujesz z dyskowców?

1. Ja startowałabym od nowa.
2. A jaka Ci sie podoba?
3. oświetlenie zalezy od obsady i aranżacji, ale wg mnie 60 W
4. Woda ma zbyt niskie KH, Gh także wyższe byłoby lepsze
5. Piasek i wapienie, piaskowce....poczytaj, poogladaj fotki zbiorników z prawdziwego zdarzenia, a najlepiej zdjęcia i filmy z natury

Marta

Autor sQun49
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Paź 2013 11:55 
Witam,

Chciałbym akwarium w którym będzie troszkę mniej roboty - aktualnie można powiedzieć że jest namiastka holendra z dyskami. Z braku czasu i częstych wyjazdów weekendowych pojawiają się czasem sinice z którymi walczę doraźnie nie mogąc zlikwidować ich przyczyny. Poza tym przycinka roślin i ich pielęgnacja to piękna sprawa, ale wymaga czasu... Wiem że kiedyś do tego wrócę jak przejdę na sportową emeryturę :)

Myślałem nad czarnymi wodami z dyskami, jednak herbata to chyba nie jest to czego szukam... Kolega podrzucił pomysł tanganiki i dlatego trafiłem na Wasze forum.

1. Start od nowa to będzie wyzwanie, nie mniej jednak chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
2. Nie wiem jaka, chciałbym kolorowe ryby raczej obsada roślinożerna o ciekawym charakterze :)
3. Rozumiem że połowa świetlówek byłaby ok
4. Przebadałem wodę z pominięciem stacji uzdatniania : PH-7,7 KH-9, GH-18
5. Rozejrzę się w galerii - może propozycje użytkowników z wzorowymi akwariami?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 20 Paź 2013 16:58 
Hmmm - w tym zbiorniku z roślinożercami raczej nie poszalejesz. Jedynie spora grupa eretmodusów jest możliwa. Jeżeli ten zbiornik ma 45 cm w najszerszym miejscu, to raczej wąska kiszka, Powierzchnia dna raczej zbyt mała dla trofeusów, nie mówię już o petrochromisach.

Oświetlenie musisz dostosowac do obsady, więc najpierw jej wybór.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Moja pierwsza Tanganika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®