Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Problem z kalibracją grzałki Jager

Autor tompal
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lis 2013 19:43 
Witajcie
Mam pytanie dot. grzałki Jager. Od kilku lat używam Jagera 300W bez żadnych problemów. Niestety ostatnio zachciało mi się dokładniej ją skalibrować i w efekcie moich prac nie umiem doprowadzić ją do ładu i składu. Mój problem polega na tym, że brakuje mi skali, aby czerwoną strzałkę ustawić na temperaturę w akwarium (dochodzę do skrajnej pozycji ograniczonej na obudowie grzałki). Grzałka działa i stabilizuje temperaturę, ale niestety z powodu braku kalibracji co innego wskazuje grzałka, a co innego termometr. Pytania / prośba o sugestie, w jaki sposób doprowadzić do sytuacji w której skala grzałki będzie współgrała ze skalą termometru w akwa - teraz na grzałce mam 23 st.C, w baniaku mam 25 st.C. Oczywiście termometr w akwa pokazuje dobrą temperaturę (sprawdzone kilkoma termometrami). W sumie to jest pytanie o zależność pomiędzy pozycjami czerwonej strzałki i wartościami wskazywanymi przez niebieski pierścień, a działaniem termostatu grzałki.

Tomek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Problem z kalibracją grzałki Jager Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®