Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

C. Frontosa - światło, filtracja itp.

Strona  Strona 3 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor tomek72
Użytkownik
#61 - Posted: 8 Gru 2010 16:57 
O dziwo ,nadal nosi!
Nie przeszkadza jej to w pobieraniu drobniejszego pokarmu np.kryla.

Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 8 Gru 2010 20:45 
Bardzo jestem ciekawa czy donoszą? Byłoby to rewelacja.

Marta

Autor emeryt
Użytkownik
#63 - Posted: 21 Gru 2010 10:34 
droga Marto tak czytam te wypowiedzi na tym forum i piszesz tyle ze 375 to za mały baniaczek ,a Tomek ma baniaczek 560 ok ok wiecej niz ja ale jakie on ma wymiary 90x90x70 gdzie ta ryba ma pływac w kółko a na zdjeciach to juz widac dorosłe osobniki z tego co sie orientowałem to długos ma byc przynajmniej 150cm ja mam malutkie froncie i tak jak pisałem zmienie na 720 gdzie długosc bedzie 200cm troche jetes nie konsekwentna w swoim załozeniu wobec TOMKA powiem krotko nie jetes obiektywna pozdrawiam wszystkich miłosników fronci

Autor emeryt
Użytkownik
#64 - Posted: 21 Gru 2010 10:41 
Mam nadzieję ,że wkrótce w większej :-)
Pozdrawiam
Tomek

ma nadzieje ze wkrotce w wiekszej co wiekszej kostce moze o wymiarach 90x90x90 no to by było 729l i te froncie beda sie krecic jak na karuzeli moze beda pływac parami pozdrawiam wszystkich miłosników fronci

Autor admin
Admin
#65 - Posted: 21 Gru 2010 10:45 
emeryt


Tak emeryt nie jestem konsekwentna bo znam Tomka i do dobrze i wiem jak postępuje z rybami i na co go stać. Kiedy zmieni zbiornik i jakie ma teraz warunki.

Ciebie nie znam - niestety. Mówienie, że kiedyś zmienię zbiornik w Twoim wypadku emeryta może być kiedyś?

Jak Ci się mój obiektywizm nie podoba, to Twój problem. Ja nie powiedziałam nigdy, ze Tomek ma super zbiornik dla tych ryb.

Chyba koniecznie chcesz się do mnie przyczepić....i to nie pierwszy raz...

Ja wyrażam swoje opinie, Tomkowi wyraziłam nie na forum tylko osobiście, z Tobą także mogę porozmawiać osobiście.

Marta

Autor emeryt
Użytkownik
#66 - Posted: 21 Gru 2010 13:01 
a wiec tak Droga Marto akwarystyka sie interesuje całe życie a to sporo lat nie wiem ile ty masz lat Ciebie nie znam - niestety. Mówienie, że kiedyś zmienię zbiornik w Twoim wypadku emeryta może być kiedyś? nie jestem biednym emerytem a wiec to kiedys to pojecie wzgledne na tym etapie z malutki fronciami 3cm to i tak moj baniak to olbrzym a na wiosne2011 nastapi kiedys takze wiem ze te rybki nie lubia małych baniakow to wiem,ale zainteresowałem sie baniakiem Tomka dlatego ze nie pasuje nawet na przejsciowy baniaczek sa to to dorosłe froncie u Tomka ? a wiec to on meczy te biedne stworzonka pozdrawiam wszystkich miłosnikow fronci

Autor admin
Admin
#67 - Posted: 21 Gru 2010 13:21 
Droga Marto akwarystyka sie interesuje całe życie a to sporo lat nie wiem ile ty masz lat


Na pewno nie jestem dzieckiem ani podlotkiem. Wpisz moje nazwisko w Google i będziesz wiedział.

To , że kogoś nie krytykuję na forum to taki problem dla Ciebie? A skąd wiesz o czym rozmawiam z tymi osobami? Byłeś przy tym?

15 cm frontozy to dorosłe ryby? To chyba jednak niewiele wiesz? Ponadto policz sobie litraż - zbuduj takie pudełko i zobacz jak mogą w nim pływać ryby i jakie zajmować terytoria.


Jak widać nie masz innego tematu zastępczego. Poszukaj go sobie.


Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#68 - Posted: 21 Gru 2010 15:47 
Witam!
Jakie macie peremetry wody w zbiornikach z frontosami? czy sa tarla? Prede wszystkim mam ciekawosc do parametrow zbiornikow z Zairami WF.
Z gory dzieki.

Autor sander
Użytkownik
#69 - Posted: 21 Gru 2010 21:02 
Alex z Kijowa

Prede wszystkim mam ciekawosc do parametrow zbiornikow z Zairami WF.

A czemu?

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#70 - Posted: 22 Gru 2010 07:10 
A czemu?
Dla tego, ze napr. M Mpibbve lub Burundi (nie odlow) maja tarla regularnie, nie jest wymagajacymi do jakosci wody.

Autor admin
Admin
#71 - Posted: 22 Gru 2010 07:16 - Edytowany przez: admin 
Alex z Kijowa

Na tym forum pisała nasz znajomy, który kupił Moba z odłowu. Bardzo przejmował się tymi rybami,. Po jakimś czasie nic nie robił oprócz podmian i karmienia, a młode - chyba "zalały" rynek w Polsce.

Jest o tym wątek tutaj.

My nie mamy zwykle długo tych ryb i tarła są sporadyczne.

Marta

Autor admin
Admin
#72 - Posted: 22 Gru 2010 07:22 
Tutaj jest wątek o rozmnażaniu http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=7&t =6679&hilit=mikula.

Marti pisał o swoich Mikula

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#73 - Posted: 22 Gru 2010 08:19 
Jest o tym wątek tutaj.
moge prosic linka?

Autor admin
Admin
#74 - Posted: 22 Gru 2010 08:54 
http://img689.imageshack.us/i/20100109198.jpg/
To jest zdjęcie z wątku
http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=3655

Nie bardzo mam teraz czas przegląda c inne wątki.

To użytkownik TomekMoba

Marta

Autor sander
Użytkownik
#75 - Posted: 22 Gru 2010 10:15 
Po jakimś czasie nic nie robił oprócz podmian i karmienia, a młode - chyba "zalały" rynek w Polsce.

To prawda, nawet mój kolega z Olsztyna też kupił u niego narybek. Wczoraj odwiedził mnie inny kolega, który ma już duże dorosłe frontki i powiedział, że od jakiegoś czasu karmi je wyłącznie gotową mieszanką owoców morza (taką z Makro - krewetki, ośmiornice, kalmary, surimi, kraby...) i ryby są bardzo zadowolone, nieustannie się mnożą.

Autor marti
Użytkownik
#76 - Posted: 23 Gru 2010 08:30 
karmi je wyłącznie gotową mieszanką owoców morza (taką z Makro - krewetki, ośmiornice, kalmary, surimi, kraby...)

To na pewno dobra mieszanka, sam ją stosowałem, ale dodałbym jeszcze coś z chityną, żeby nie miały za łatwo ;)

Marcin

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 23 Gru 2010 08:34 
marti


Dawno nie pokazywałeś swojego zbiornika? co tam u Ciebie?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#78 - Posted: 23 Gru 2010 08:43 
A dziękuję Marto, własnie jestem na etapie tworzenia nowego baniaka :)
Gdy będzie gotowy to pokażę :)
Pozdrawiam.
M.

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 23 Gru 2010 08:45 
No proszę, proszę, budujesz następny dla innych ryb? Co z cyfotilapiami?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#80 - Posted: 23 Gru 2010 09:32 
Marto miałem trudny okres przejciowy i musiałem wszystko zlikwidować.
W planach jest powrót, oczywiście do Cyphotilapii :) pewnie juz za miesiąc.

M.

Autor sander
Użytkownik
#81 - Posted: 23 Gru 2010 12:36 
marti mam nadzieję, że powrót przez duże P, napisz jakie będą wymiary zbiornika?

Autor marti
Użytkownik
#82 - Posted: 23 Gru 2010 15:11 
Kuba, jakichś wyjątkowych fajerwerków nie planuję :)
Baniak będzie albo taki jak ostatnio, albo bardzo zbliżony.
Natomiast chciałbym Cię prosić o pomoc w aranżacji, więc jesli pozwolisz odezwę się do Ciebie na priv.

Marcin

Autor tomek72
Użytkownik
#83 - Posted: 23 Gru 2010 16:25 
Chwilkę nie zaglądałem na forum,a dziś widzę ,że temat jakby mnie troszkę dotyczy( żeby nie powiedzieć "dotyka")
Miałem się nie odzywać,bo generalnie nie lubię forumowych pyskówek.Wolę takie problemy załatwiać w cztery oczy.Będzie to więc w tej kwestii moja jedyna wypowiedź.
Drogi kolego emeryt
O ile nie czepiam się treści Twoich wypowiedzi (każdy może mieć swoje zdanie),o tyle już forma i styl pozostawiają wiele do życzenia. Jak sugerowałby Twój nick,powinieneś mieć z racji swego wieku nieco więcej klasy.
Stając w obronie Pani Marty,muszę przyznać,że jej sugestie co do wielkości zbiornika dla cyfotilapii były zgodne z tym,co zawsze prezentowała na forum. Potwierdzała Ona zresztą tylko moje wątpliwości.
Ostatecznie podjąłem tę niepopularną decyzję i nie żałuję.
Ryby mają się dobrze.Akwarium prezentuje się przyzwoicie stanowiąc godną dekorację mieszkania.
Muszę Cię zapewnić,że wbrew Twoim obawom ,że
froncie beda sie krecic jak na karuzeli nic takiego nie ma miejsca.

W planach zbiornik może nawet 250x80x70h - jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcami.

To tyle ode mnie.
Z racji zbliżających się Świąt Bożęgo Narodzenia składam wszystkim forumowiczom i ich rodzinom serdeczne życzenia.

Tomek

Autor emeryt
Użytkownik
#84 - Posted: 23 Gru 2010 17:11 
a wiec tak panie Tomku

W planach zbiornik może nawet 250x80x70h - jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcam

co ja za plany miałem i na planach sie skonczyło, zycie zleciało zycze ci powodzenia w twoich planach

WESOŁYCH ŚWIĄT

Autor sander
Użytkownik
#85 - Posted: 23 Gru 2010 20:57 
marti proszę bardzo

Autor mariusz1604
Użytkownik
#86 - Posted: 25 Gru 2010 11:29 
Altolaprologus
Chalinochromis
Cyprichromis
Gnatochromis
Grammatotria
Greenwoodochromis
Haplotaxodon
Julidochromis ( marlieri lub regani)
Lepidiolamprologus
Limnochromis

Ktore z tych rybek dodac do obsady z fronosami zbiornik 840l

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#87 - Posted: 25 Gru 2010 12:30 
Altolaprologus
u mnie, u kolegi tez samicy byly zjedzone przez frontos (Mikula, WF).

Autor sander
Użytkownik
#88 - Posted: 25 Gru 2010 12:48 
U mnie Frontki zjadły kiedyś Cyprichromis-y, co dziwne dopiero po pół roku wspólnego mieszkania. Frontozy były dorosłe i Cyprichromis-y też. Według mnie nie należy starać się łączyć tych ryb z gatunkami mogącymi zmieścić im się w pysku chyba, że w charakterze pokarmu o przedłużonym terminie ważności :-)

Autor mariusz1604
Użytkownik
#89 - Posted: 25 Gru 2010 13:15 
a ktore nie beda pokarmem

Autor admin
Admin
#90 - Posted: 25 Gru 2010 13:46 
Pokarmem nie będą:

Gnathochromis permaxillaris i "Gnathochromis" pffeferi
Greenwoodochromis chrystyi i bellcrossi
Haplotaxodon sp.
Lepidiolamprologus cunningtoni, profundicola, elongatus
Limnochromis stameri
Benthochromis sp.
Synodontis sp.
Mastacembelus moorii

Marta

Strona  Strona 3 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / C. Frontosa - światło, filtracja itp. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®