Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Używane akwarium

Autor edzzio
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Sty 2014 18:22 
Witam, mam pytanie planuję projekt 225/80/60 akwarium i o to chciałem się zapytać w mieście mam pewnego pana który dysponuje na sprzedaż 210/70/60 ze stelażem za przystępną cenę szkło 12mm wszystko wygląda ok jest zalane w całości szkło ma podobno rok. Czy są jakieś przeciw wskazania aby kupić tak duże szkło używane? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sty 2014 17:34 
Nie widzę przeciwwskazań dla kupowania używanych akwariów. Wadą akwarium mogą być skazy w masie tafli szkła jednak o ile nie jesteśmy w stanie zobaczyć ich gołym okiem to występować mogą w nowych jak i używanych akwariach. Niebezpieczeństwo mogą stanowić także nieodtłuszczone powierzchnie tafli stykające się z klejem i w tym wypadku bezpieczniejsze wydaje się kupowanie akwarium, które już przez jakiś czas było poddane działaniu sił, które "testowały" moc spoin. Reasumując nie ma co się bać używanych akwariów w dobrym stanie.

Autor marek
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sty 2014 13:08 
A co sądzicie, o starzeniu się spoin. Pytam bo słyszałem opinię, że klej góra 5 lat i akwarium do wymiany. Gdyby rzeczywiście tak było to mój baniak już dawno po terminie.

Autor luki
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Sty 2014 14:29 
5 lat to okres gwarancji jaki producent daje na silikon. W związku z tym wiele firm klejących akwaria właśnie taką daje gwarancje na rozszczelnienie się zbiornika. Nie oznacza to jednak, że po okresie 5 lat zbiornik nadaję się do wymiany taką informację dostałem od AquaMedic gdzie zamawiałem swój zbiornik.

Autor marek
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Sty 2014 16:18 
No ale można utrzymywać akwarium w "nieskończoność, czy jest jakiś realny czas jego użytkowania? Ile lat mają Wasze zbiorniki bo mój w tym roku skończy 17, jego pojemność to 700 litrów.

Autor luki
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Sty 2014 15:58 
Mój zbiornik jest jeszcze przed upływem gwarancji ;-).
Spotkałem się natomiast z opinią, że w starszych zbiornikach zaleca się odświeżyć spoiny wewnętrzne przed ponownym zalaniem.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Używane akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®