Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

podnieść TWO

Autor Alastor
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Maj 2006 16:56 
Wlasnie zmierzylem sobie PH i Two a dokladniej nie sobie tylko rybkom. W kranowie jest 16 TWO i pH ~8, w akwarium natomiast pH takie samo za to TWO spadła do 10.

Wyglada na to ze rosliny (kryptokoryny, nurzance, pistia i rzęsa tworzące zielony dach) oprocz kolosalnej roboty z no3 (testy sie praktycznie nie odbarwiają a wode podmieniam bardziej dla spokoju sumienia niz zeby zjechac z NO3) robią także krecią robote pobierając sobie CO2 z węglanów co obniza twardość.

W kubełku mam sporo żwiru koralowego, w wewnętrznym takoż. Dodatkowo nieco jest rozsypane z skałkami. Myślałem o nadrobieniu twardości sodą ale jest tyle kontrowersji wokół niej ze jakos mi to rozwiązanie nie pasuje. Zastanawiam sięnatomiast czy sól morska mi w jakimś stopniu pomoże i czy nie załatwi roślinności przy okazji?

Ewentualnie moze mi cos zupełnie innego doradzicie?

Autor lem0n
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Maj 2006 11:43 
Witam

Polecam sól morską "Prodac". Świetnie wpływa na twardość wody. Uzywam jej od jakiegoś czasu i TWO mam na poziomie 18-19. Na forum jest pare postów na ten temat więc trzeba tylko poszukać:)
Pozdrawiam.
Marcin

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / podnieść TWO Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®