Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eheim 1212 Powerhead

Autor lem0n
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Maj 2006 10:16 
Witam.
Szukam dobrego, wydajnego, niezawodnego i przede wszystkim cichego powerheada. Znalazlem Aquaball'a Ehaima 1212
http://zebra.net.pl/filtr_wew_ehe.html
Jak myślicie czy to dobry wybór czy może polecalibyście coś innego??

Pozdrawiam
Marcin

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Maj 2006 10:32 
Witam!!!
Jesteś bardzo oszczędny w informacji.
A ten filtr to do czego ma słuzyć i do jakiego akwarium? Jeżeli chodzi o wybor firmy to jest w porządku.
Leszek

Autor lem0n
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Maj 2006 11:40 
Witam

Mam akwa 320l i wodę filtruje fluval 305 i powerhead aquela 1100, ale jest strasznie glośny a akwa stoi w sypialni więc muszę go na noc wyłączać a chciałbym żeby jednak w nocy coś jeszcze oprucz fluvala chodziło.. Szukam powerheada do oczyszczania mechanicznego, żeby zbierał wszystko co na dnie, chciałbym go zamontować na jakies dużej gąbce.

Pozdrawiam
Marcin

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Maj 2006 12:20 
Jeżeli chodzi o Eheima AQUA Ball jest to najwiekszy model 1212 (o którym pisaleś). Z tego co mi sie wydaje to nie ma on zbyt dużej powierzchni filtrujacej. Piszesz o zamontowaniu duzej gąbki. To szukaj raczej w kategrii glowic (typ power- head), a Aqua Ball jest typowym filtrem wewnetrznym, modułowym. Z kategorii filtrów modulowych ostatnio pokazały sie na rybku filtry firmy FerPlast. Posiadaja wieksza pow. filtrujaca niz np. Eheim, praca ich jest cicha i bardzo dobrze npowietrzają. Obecnie testuje 3 takie filtry wróznej mocy. Jak narazie (mam je od ok. 3 m-cy) oceniam je dobrze. Maja mozliwość umieszczenia gąbek w modulach, ceramiki lub wkładu bio. Najwiekszy ma przepływ 1200 l/h, a inny 900 l/h. Posiadaja dyfuzor, deszczownice i maja mozliwośc regulacji przepływu oraz mozliwośc ustawienia wylotu pod konkretnym kątem. Cenowo sa bardziej atrakcyjne niz np. Eheim.
Jeżeli chcesz zamontować sama dużą gąbke to szukaj gąbek Atamana lub AquaMedica. Do tego montujesz glowice power - head i filtr gotowy. Im glowica wiekszej mocy tym głośniej pracuje. Ich praca jest dość głośna również przy podłączeniu napowietrzania. Nieco sciszy hałas napowietrzania zamontowanie na wylocie odpowiedniego rozmiaru dyfuzora powietrerza. Polecam dyfuzory Eheima.
Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Maj 2006 06:01 
Jeżeli chodzi o Eheima AQUA Ball jest to najwiekszy model 1212 (o którym pisaleś).

Turbina wodna do akwariów słodkowodnych i morskich,
- wydajność 650l/h,
- możliwość ustawienia głowicy w trzech płaszczyznach,
- regulacja wielkości przepływu,
- napowietrzanie,
- moc 6W

Ehaim produkuje bardzo ciche urządzenia, więc to myślę także będzie ciche ...

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Maj 2006 11:46 
WITAM
Ja odpiszę tak:
Akwarium 320 l z Fluvalem 305 - rozumiem, że głośną głowicę 1100 l/h eliminujemy.
Uważam, że Eheim który wybrałeś ma przede wszystkim zdecydowanie za małą wydajność - dedykowany on jest do zbiorników max. 200 l.
Ja osobiście poszukałbym głowicy do której zamontowałbym gąbkę o mocy co najmniej 15-20 W z funkcją napowietrzania.
Jakiej firmy wybierzesz to twój wybór.
Niestety za dobry, cichy i bezawaryjny sprzęt trzeba niestety zapłacić.
Pozdrawiam serdecznie
Artur
ps. Jakie rybcie trzymasz?

Autor aahaja
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Maj 2006 13:01 
Jak dla mnie topowe powerheady produkuje Hagen. Mam ich kilkanaście i sprawują się świetnie od wielu lat. Głównym żrodłem hałasu jest powietrze zasysane i wypuszczane przez dyfuzor - jest na to sposób: zamiast doprowadzenia powietrza kierujemy wylot strumienia wody na powierzchnię - świetnie natlenia i nie zmniejsza przeplywy wody.
Pozdrawiam

Autor krzychu
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Wrz 2006 12:53 
Co sądzicie o filtrze HAGEN Quick-Filter 402 ? Czy jest cichy ? Powraca temat akwa w sypialni .

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Wrz 2006 13:14 
Jest to typowa głowica do filtrow wewnetrznych. Sama glowica jest stosunkowo cicha, ale moze przenosic drgania np. na pokrywę i bedzie slychac lekkie buczenie glowicy. Głosno to jest od podawanego w tej glowicy powietrza ktore jest bardzo wazne przy rybach z Tanganiki.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eheim 1212 Powerhead Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®