Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Garść pytań w sprawie "małej Tanganiki" z muszlowcami

Autor tomaszzt
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Kwi 2014 21:59 
Czołem

To mój pierwszy post - prośba o wyrozumiałość.
Sprawa wygląda tak: Zbiornik 120l, wewnątrz drobny piasek, tło strukturalne, luźno rozmieszczone kamienie i muszle. Na razie pływa 6 ocellatusów i 4 meleagrisy. Na razie, bo trzeba będzie naprawić błąd początkującego i trochę inną jednak obsadę zrobić. Pierwsze pytanie o filtrację. Na pewno będzie głowica Aqua Szut Turbo N750, ale okazuje się, że ciężko o gąbkę do niej. Naturalnie chodzi o dużą gąbkę o niezasklepionych porach z tzw. (jak to ktoś pięknie ujął) "przestrzenią kolonizacyjną".
Druga rzecz to oświetlenie, chciałby wywołać w zbiorniku efekt "półmroku", choć jednocześnie zależy mi na oświetleniu, które jest naturalne dla ryb i choć trochę "zaznaczy" ich ubarwienie. Z wypowiedzi na forum wynika, że power-glo hagena jest znakomita.
Będę wdzięczny za wszystkie rady.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Kwi 2014 07:33 
Tutaj możesz pooglądać zdjęcia ocellatusów w naturze, a dokładnie w Kipili

http://www.destin-tanganyika.com/galerie/picture.p hp?/1257/category/191

Łatwiej będzie coś powiedzieć i doradzić jak pokażesz nam zdjęcie zbiornika.

Gąbkę możesz kupić wysyłkowo w jednym z internetowych sklepów jak rybarium czy akwarystyczny24.

Oświetlenie może być tradycyjne oparte na świetlówkach lub " nowocześniejsze" oparte na Power Ledach. Jak zrobić takie oświetlenie napisała Szarooka w najnowszym numerze Tanganika MAGAZYN.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Garść pytań w sprawie "małej Tanganiki" z muszlowcami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®