Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Nowy zbiornik 500 l.- filtracja

Autor bartek4486
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Maj 2014 08:43 
Witam. Za jakiś czas planuję uruchomić na nowo mój zbiornik o pojemności 500 l. Wymiary standardowe 200x50x50.
Docelową obsadą mają być tropheusy kasakalawe w ilości 30 sztuk i ok. 8 sztuk eretmodusów. Chciałbym w związku z tym wysłuchać Waszych propozycji na temat filtracji do tego zbiornika. Na pewno będzie tam gąbka at-203 i zewnętrzny eheim 3 2075 wypełniony żwirem koralowym, ponieważ takie już posiadam. Zastanawiam się jaki kubełek dołożyć jako drugi? Myślałem nad jeszcze jednym 2075 ale sam już nie wiem. Wszystkie propozycje mile widziane. Pozdrawiam.

Autor mapan
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Maj 2014 09:54 
Jako drugi zewnętrzny do filtracji mechanicznej proponuję eheim 2317. Załatwia duży przepływ, co ważne w mechanicznym i odpada problem grzałki w akwarium (osobiście staram się aby z akwarium znikały wszelkie techniczne elementy). Eheim 2317 jest prosty jak budowa cepa, bez technicznych wodotrysków jak w nowych eheimach ale niezawodny. Jedyny problem to ponowne zasysanie wody, ale takie podłączenie w dnie jak u sue załatwia problem.

Autor bartek4486
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Maj 2014 15:02 
Myślałem o zasypaniu żwirem koralowym obu kubełków a w z biorniku pozostawieniu głowicy z gąbką jako mechanika. Słyszałem też że eheim professionel 2 2028 robi dobrą robotę i jest w swojej klasie niezawodnym filtrem. Osobiście go nie używałem więc czekam na sugestie.

Autor bartek4486
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Cze 2014 12:21 
Nikt nie ma więcej propozycji? Pomóżcie na podstawie własnych doświadczeń... Dzięki

Autor bartek4486
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Cze 2014 19:52 
No nic chyba będę musiał gdzie indziej zasięgnąć porady...

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Cze 2014 07:16 
O propozycjach filtracji wiele już tutaj pisano. Kup dodatkowo dobry kubełek o sporym przepływie i na pewno filtracja wtedy będzie wydajna. Niestety nie doradzę Ci modelu bo nie używam kubłów z najnowszych generacji. Zawsze jednak polecam filtry Eheim.

W moich akwariach są głowice z gąbkami, ale to inna bajka niż zbiorniki domowe:)

Marta

Autor bartek4486
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Cze 2014 16:44 - Edytowany przez: bartek4486 
Zastanawiam się coraz bardziej nad kubełkiem eheim 2228 lub 2028 starsze modele ale dużo ludzi bardzo je chwali uważając za niezawodne. Może nie mają nowoczesnych udogodnień ale bardzo dobrze sprawdzają się w ciągłej pracy i są długowieczne. Właśnie taki filtr chciałbym zastosować. Używałem eheimy 2075 oraz 2080, nie mogę powiedzieć na nie złego słowa bo jestem w pełni zadowolony. Jednak przeczesałem trochę forum i widziałem jak kiedyś sander zachwalał takie eheimy (2228, 2028)... Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Cze 2014 17:45 
Taki filtr używałam bardzo długo w swoim domowym zbiorniku. To są niezłe filtry. Im mniej bajerów moim zdaniem tym lepszy. Ale to moje zdanie.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Nowy zbiornik 500 l.- filtracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®