Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eheim Professionel 2329

Autor twkw
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Maj 2006 18:05 
filtr termo pulsacyjny z opisu przepływ 1050l/h cena wysoka ok 1400zł
mam akwe 375l i 21 tropheusów
czy warto wydawać taką kasę i co sądzicie o tym sprzęcie czy dokładać do niego filtr wewnętrtzny
do tej pory mam tetratec 1200 zewnętrzny i terta tec 1000 wewnętrzn

co jaki czas czyścicie filtry
pozdrawiam twkw

Autor roa
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Maj 2006 20:04 
Moim skromnym zdaniem: NIEWARTO.

Za te pieniądze masz 2 inne markowe filtry, które będą działały na zasadzie backup-u. Np. 2x TEX1200 +T1000 i masz super dużą nadfiltrację. I jeszcze zostanie. Kto nie lubi tetry moż ewybrac inne modele Eheima - nie nowości rynkowe, i podejżewam że też CI zostanie.

A tak poza konkurencją: Co jest nie tak z tymi co masz, że chcesz je wymienić?

Artur

Autor twkw
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Maj 2006 20:16 
Wszystko ok i bardzo sobie chwalę tetre
zakładam drugie akwarium tej samej wielkości i chciałem coś unowocześnić
dzięki za opinię i myślę że zostanę jednak przy produktach tetry
o eheimie pomyślałem dlatego iż kiedyś sprezentowano mi odmulacz elektryczny tej firmy i jestem z niego zadowolony
dzięki za opinię
pozdrawiam

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Maj 2006 23:27 
WITAM
Jestem niestety nieco odmiennego zdania niz roa.
Fakt, filtry eheima są drogie, ale wcale to nie oznacza, że trzeba kupować nowe. Np. na allegro można kupić co prawda używany, ale sprawny i zapewniam, że jeszcze nam posłuży przez ładnych kilka lat. Ja osobiście mam w swoim baniaku 2229 (grzałkę uważam za zbytek - mozna ją kupić oddzielnie i dużo taniej), cały filtr wypełniony jest substratem PRO. Baniak ma 540 l netto i pływa w nim 60 tropheusów (35 ilangi i 25 ikoli) oraz 7 eretmodusów - średnia wielkość ryb to 8-12 cm. To co jest napisane o tych filtrach (chodzi mi o szybki rozkład związków azotu) chyba nie jest przesadą. NO3 mierzone przed cotygodniową podmianą wody nie przekroczyło mi (jak do tej pory) 10-12 mg/l.
Filr ten nie jest oczywiście podstawowym, mam jeszcze kubełek 2217 z grysem koralowym, filtry wewnętrzne i 50 l filtr przesiąkający. Byc może na taki właśnie poziom NO3 składa się to wszystko razem - ale fakt jest faktem.
twkw - pytasz o częstotliwość płukania filtra, ja u siebie mam założoną na rurę ssącą gąbkę, którą płuczę co 2 tygodnie, natomiast wkład filtra planuję płukać nie częściej niż raz na rok oczywiście w wodzie z akwarium.
Pozdrawiam serdecznie
Artur

Autor roa
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Maj 2006 23:51 
Jestem niestety nieco odmiennego zdania niz roa.

artkras12379 a przeczytałeś dokładnie co napisałem.

cytat: Kto nie lubi tetry moż ewybrac inne modele Eheima - nie nowości rynkowe, i podejżewam, że też CI zostanie.

Chodziło mi o to, że za nowości zawsze przepłacasz marketingowo.

Ja akurat jestem zdania, że kupuje się zawsze nowe, ale to pewnie dlatego że mnie na to stać :)

Pzdr.Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Maj 2006 00:03 
Drogi roa
Mi z kolei chodziło o to, że warto mieć pulsatora - naprawdę robi dużo dobrego (i nie jest to wcale taka nowość, z tego co pamiętam to pierwszy pulsator eheima pokazał się ponad 10 lat temu - jeśli sie pomyliłem to o niewiele).
roa - napisałeś też: "Moim skromnym zdaniem: NIEWARTO", a twkw pytał właśnie o 2329.
Pozdrawiam serdecznie i życzę z całego serca żeby było cię zawsze i na wszystko stać !!!
Artur

Autor aahaja
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Maj 2006 11:22 
Witam.
Za taką kwotę postawisz drugi taki zbiornik z kompletnym wyposażeniem (sprzęt) i dwoma filtrami DIY o pojemności 37l każdy ... Eheima nawet nie ma co porównywać do takiego rozwiązania. Padło określenie nadfiltracja - bynajmniej nie chodzi tutaj o niesamowitą wydajność pomp/turbin ... ale o pojemność na wkłady/media filtracyjne w filtrze :-)
Reasumując - zdecydowanie nie warto.
Pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eheim Professionel 2329 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®