Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Akwarium dla Tropheusów

Autor lapek
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Lis 2014 20:30 
Witam
Jako, że to mój pierwszy post na forum wypadało by się przedstawić. Jestem Mateusz i bardzo cieszę się z tego, że mogę zadać wam kilka pytań.
Zacznę od tego, że za niecały rok będę już mieszkał w swoim mieszkaniu i wtedy postawię zbiornik 200x60x50h lub większy jeśli warunki na to pozwolą. Jednak teraz mieszkam jeszcze u swojej kochanej mamusi hehe i nie mogę sobie pozwolić na akwarium dłuższe niż 120cm (standardowe 240l). I tutaj zaczyna się moje najważniejsze pytanie czy przy takich wymiarach i litrażu warto w ogóle myśleć o trzymaniu trofci? Jeśli to za mało to mogę pokusić się o akwarium pojemności 300l - 120x50x50 lecz to wiąże się z wymianą blatu czyli dodatkowe koszta. Lecimy dalej - filtracja - chodzi mi po głowie komin ale z drugiej strony to zabieranie miejsca w akwarium? Dodam jeszcze, że obsadę z planowanego małego akwarium po przeprowadzce będę chciał przenieść do dużego i co wtedy? Planuję stado jednego gatunku trofci(w małym) (+ kilka eretmodus'ów już w docelowym zbiorniku). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Lis 2014 07:05 
W mojej opinii powinieneś poczekać z trofeusami dopóki nie zbudujesz dużego zbiornika. Nie chodzi tylko o wymiary, ale także o stres związany z przeprowadzką. To naprawdę dobra rada.

Poczytaj, przygotuj sobie sprzęt. To i Tobie i rybom wyjdzie na dobre:)

Marta

Autor wolinek
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Gru 2014 17:23 
Witam serdecznie.Mam pytanie do Pani Marty.Posiadam zbiornik 500L 200x50x50 w którym będą pływaly Kasangi Red Rainbow i chciałbym się dowiedzieć ile dorosłych takich Kasang F0 mógłbym w nim trzymać,jakiej mocy najodpowiedniejsze byloby tam oświatlenie,jakie filtry kubełkowe,czym wypełnione i jakie,i czym wyłożyć dno zbiornika,drobnym piaskiem,czy kamykami.Bardzo proszę o pomoc,gdyż chciałbym im zapewnić najodpowiedniejsze warunki.Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 21 Gru 2014 18:28 
Zadajesz pytania, o których pisaliśmy na forum wielokrotnie. Polecam także Tanganika MAGAZYN i artykuły w nim publikowane. Nieco inwencji w czytaniu. To Twój zbiornik, a porady nie oznaczają totalnego opisu co masz zrobić.

Maksymalnie 25 dorosłych osobników.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Akwarium dla Tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®