Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Oświetlenie

Autor krzys
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Maj 2006 08:52 
Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem stadka Chipimbi , jednak w standardowym świetle jakie mam w swoim akwa 450 l (dwie świetlówki T8, białe światło), ryby przybierają barwę ciemno grafitową wyraźny jest czerwony pas w okolicach ogona. Ładne barwy natomiast prezentują w momencie gdy w akwa światło jest zgaszone a świeci się oświetlenie w pokoju. Proszę o radę jakie światło zastosować aby móc podziwiać pełnię barw trofci. Zaznaczam, że czytałem posty na forum ale w większości dotyczą one zmiany oświetlenia z T8 na T5, a ja niechciałbym dokonywać przeróbek bo się poproswtu na tym nie znam. Może są jakieś świetlówki T8, które mógłbym zastosować?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Maj 2006 09:00 
Nie rozumiem, a jakie mają mieć barwy chipimbi, to ryby ciemno-grafitowe z czerwonym pasem przy ogonie. Jakie inne barwy chcesz osiągnąć?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Maj 2006 09:08 
Proponuje oświetlać świetlówkami które maja zblizone parametry do światła dziennego (słonecznego). W promieniach słońca ich kolory wyglądaja najładniej ;)

Marcin.T <)))><

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Maj 2006 09:12 
A tak na marginesie to nie musisz majsterkować z przeróbka na T5.
Możesz kupić gotowe lampy ;) I podwiesic nad akwarium. Z tego co pamiętam właśnie one maja pasmo jak słońce nad Tanganiką i tworzą ładne iluminacje na dnie (takie falowanie)

Marcin.T <')))><

Autor aahaja
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Maj 2006 09:28 
Witam.
Jeśli nie chcesz przerabiać/zmieniać T8 na T5 to z T8 poleciłbym Osram Fluora.
Pozdrawiam.
Ps. IMHO , 2 rury 36W na takie akwa to chyba trochę za dużo...

Autor krzys
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Maj 2006 11:03 
Pani Marto.
W świetle jakie mam obecnie 3 ryby (chyba samce) są ciemno grafitowe lecz gdy gaszę światło w akwa a pali się tylko światło w pokoju rozjaśniają się grafit przeplata się z delikatną czerwienią i oliwką i w tej szacie barwnej wyglądają naprawdę pięknie. Pozostała część stada też jest wtedy znacznie żywiej ubarwiona.

Pozdrawiam

Autor Belgrano
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Maj 2006 11:13 
Nie masz wyjścia jak tylko przesiąść się na T5 wtedy zobaczysz jak wyglądaja naprawde pieknie nasze ryby.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 17 Maj 2006 11:55 
Ja powiem tak - ryby najpiękniej wyglądaja w swietle dziennym lub imitującym dzienne. Więc T5 chyba jest najlepsze.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Oświetlenie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®