Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Słaba woda z kranu

Autor bartek4486
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Gru 2014 22:09 
Witam. Mam pytanko odnośnie zawartości azotanów w kranówce. U mnie wynosi ona 20 mg/l. W związku z tym, postanowiłem walczyć z tym w następujący sposób: planuję wodę do podmiany przepuszczać przez taki filtr
http://allegro.pl/filtr-demi-di-demineralizacja-mb 400-mb20-aquafilte-i4763138192.html który będzie w środku wypełniony żywicą purolite A520E. Chyba powinno się udać, jak myślicie? Czy taką wodę, po przepuszczeniu mogę wlewać bezpośrednio do zbiornika, czy wymaga ona jakiegoś uzdatniania po takim zabiegu? Jutro przystępuję do próby więc wszystko się okaże :) Pozdrawiam

Autor marek
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Gru 2014 05:37 
Sprawa ogólnie nie jest taka prosta, ale na początek podstawowe pytanie. Dla jakich ryb ma być ta woda? Jeśli dla Tanganiki to nie rób tego.

Autor bartek4486
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Gru 2014 09:50 
Witam, dlaczego nie? Czytałem tutaj podobny wątek i osoba, która przygotowywała wodę przy pomocy tej żywicy była bardzo zadowolona ponieważ efekty były całkiem ciekawe. Woda nie traciła nic poza azotanami a przecież o to właśnie chodzi... Wytłumacz proszę dlaczego uważasz że dla tanganiki nie warto tego robić... pozdrawiam

Autor marek
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Gru 2014 15:05 
Temat demineralizacji wody jest dość obszerny i dobrze opisany, więc nie ma sensu tutaj tego wszystkiego powtarzać. Wody Tanganiki to wody o wysokiej twardości węglanowe i ogólnej, oraz o wyraźnym odczynie zasadowym. Podczas demineralizacji wody sprowadzasz te wartości do zera a PH w praktyce do około 6. Chyba, że dopiero na bazie tej wody będziesz preparował wodę o odpowiednich parametrach, ale to gra nie warta świeczki.

Autor bartek4486
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Gru 2014 16:35 
Z tego co piszesz, to faktycznie może być gra nie warta świeczki... Przy takim no3 z kranu to na prawdę duży problem i trzeba się bardzo nagimnastykować z podmianami. :( muszę pomyśleć coś w tej kwestii bo na dłuższą metę to się tak nie da...

Autor marek
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Gru 2014 19:42 
NO3 20 to nie taki bardzo duży problem, jasne że idealnie żeby było 0, ale te 20 a przypuszczam, że i więcej to wartość z większości zbiorników bez roślin.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Słaba woda z kranu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®