Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Parametry "kranówki"

Autor Raciczka
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Gru 2014 19:54 
Witam serdecznie.

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do standardowej 240 - stki, która ma dojechać do mnie w przyszłym tygodniu. Mam pytanie związane z wkładami do filtra zewnętrznego. Wiem, że ten który będzie działał w tym zbiorniku będzie do wymiany (Aquael Midi Kani) bo zapewne w pewnym momencie nie da rady, ale w tej chwili fundusze nie pozwalają mi na zakup innego kubła. Wracając do tematu wody w kranie. Wg wodociągów warszawska kranówka ma się następująca:

pH: 7,75
mg CaCO3/l: 233,8
stopnie niemieckie: 13,1

Czy powinnam ja podkręcać czy jest ok ? Planowałam jeden z koszyków wypełnić grysem koralowym, ale przez najbliższe dwa tygodnie mam wrażenie, że jest w Warszawie niedostępny - sezon urlopowy kwitnie :) Poza tym intensywnie czytając okazało się, że jego możliwości są przeceniane. To nie moje doświadczenia (moje jeśli chodzi o ten biotop są niewielkie a w zasadzie niewarte uwagi ;)) także ewentualnie gorąca prośba o nie biczowanie mojej skromnej osoby a ewentualne "wyprostowanie" poglądów ;)

Pozdrawiam i udanego Sylwestra :)

Monika

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Sty 2015 09:51 
Moniko,

Najważniejsze co powinnaś nam powiedzieć to jakie masz plany co do obsady, bo filtracja i jej moc jest w sporym stopniu od tego zależna.

Co do parametrów wody - krys koralowy tylko stabilizuje parametry, a nie podkręca ich.

Wodę masz w miarę ok, ale oczywiście możesz używać AquaDur JBL czy np. stabilizatorów Seachem. Możesz także używać innych metod, ale to już Twoje upodobania do działania.

pH można podnieść, bo i tak po wprowadzeniu ryb może spadać, co jest normalne przy zwiększeniu ilości C02 i N03.

Pytaj w Warszawie o grys w sklepach z morszczyzną - Acropora itp.

Marta

Autor Raciczka
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Sty 2015 14:00 
Uściślając - oczywiście oprócz kubełka będzie jeszcze pompa wewnętrzna do filtracji mechanicznej.

Z obsada mam problem. Wiem jedynie, że chcę Altolamprologus calvus lub Altolamprologus compressiceps. Które konkretnie i ile oraz co do nich - tego jeszcze nie wiem.

Najpierw chciałabym urządzić zbiornik a potem ryby dobrać do wystroju. Może przewrotnie, ale chcę aby akwarium było także ozdobą pokoju. A że w zasadzie Tanganika mięsożerna podoba mi się cała to sadzę, że dam radę coś wybrać :) Czasu jeszcze mam sporo.
W garażu jest już składowisko piasku i otoczaków ;)

Nie pomyślałam o sklepach z morszczyzną - bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Sty 2015 18:01 
W mojej opinii najpierw wybiera się obsadę, a potem dostosowuje do niej wystrój. W odwrotną stronę bywają potem problemy.

Wystrój dostosowany do obsady może być bardzo atrakcyjny, to tylko kwestia umiejętności aranżacji.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sty 2015 13:49 
Witam serdecznie. Na początku przedstawie swoje akwa które posiadam już 5 lat pływają w nim bemby w ilości 18 szt. Mam do was pytanie a mianowicie chodzi mi o to aby zbić NO3 w akwa prawie do 0 bo w kranie właśnie tyle ono wynosi a w akwa trzyma sie na poziomie 25. Już robiłem takie podmiany że raz zrobiłem 20% za dwie godziny znowu 20% za dwa dni znowu tak samo i dalej po nocy mierzę i jest to samo. Testy kropelkowe sera. Może coś robię żle niewiem już sam a boje sie aby parametry drastycznie sie niezmieniły i coś sie stało rybkom. Na koniec podam parametry w Akwa: PH 8,5 KH 12 GH 26 NO2 0 NO3 25 natomiast kranówa PH 8 KH 12 GH 29 NO2 0 NO3 . Z góry dziękuję za miłe słowa i podpowiedzi. Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 17 Sty 2015 15:51 
Podmianami nie obniżysz N03 do zera. Możesz pomyśleć o hydroponice lub denitrifikatorze, ale w tym drugim przypadku bądź bardzo uważny. Deniktryfikator wymaga startu i dojrzewania, a potem stałej kontroli.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Sty 2015 20:01 
Tak myślałem że tak nie da rady a co do hydroponiki to już dawno o tym myślałem ale jest jeden problem ponieważ mam akwa w zabudowie i niewiem czy to by wypaliło. Fakt nad akwa jest trochę miejsca ale bez światła dziennego pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Parametry "kranówki" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®