Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Rozmiar otworu w gabce dla Atman AT-203

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lut 2015 11:26 
Hej,

Własnie dzwonił sprzedawca i pytał jaki chcę mieć rozmiar otworu w g±bce dla mojego filtra. Nie mogę znaleĽć tej informacji w necie - kto¶ może wie, jaka powinna być ¶rednica otworu dla Atmana AT-203?

Autor marcel
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Lut 2015 13:29 
Hej jak będę około 16 w domu to Tobie napiszę. A jakiego koloru j± zamówiłe¶. Pozdr.
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Lut 2015 16:26 
Tak więc rurka z zewn±trz ma 22cm
marcel

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Lut 2015 01:37 
Dzieki za odpowiedz. Co do koloru - mysle, ze Sander ma troche racji. Z drugiej strony moja osobista opinia jest taka, ze kwestii kolorow nie mozna generalizowac. Przeswietlilem troche internet i norma odnosnie kolorow i ich zastosowan nie jest na pewno generalna miedzynarodowa regula. Porozmawialem tez z przedstawicielem "Wodatech". Otrzymalem informacje, ze gabka jest sprowadzana z zagranicy od jednego z wiekszych producentow w Europie. Niezaleznie od koloru, jest sprzedawana masowo do akwariow - w tym takze do wielu sklepow akwarystycznych. Stanowisko firmy jest takie, ze sklady obu gabek sa identyczne, uzyty jest tylko inny barwnik. Jednoczesnie otrzymalem zapewnienie, ze w razie poniesienia szkod spowodowanych przez filtren (zatrucie ryb, itp) firma wyplaci mi odszkodowanie. Coz, brzmi to dosc wiarygodnie. Kupilem gabke ciemnobrunatna...

Jest to byc moze sila sugestii, ale na powiekszonych zdjeciach na allegro gabka ciemna wydaje sie byc inna strukturalnie niz niebieska (tak, jak to mowil Sander). Ma faktycznie "na oko" wiecej zalepionych oczek. Ogladajac ja na zywo, widze, ze ten efekt jest widoczny bardziej na dwoch przeciwleglych do siebie sciankach gabki. Na dwoch pozostalych moja zakupiona gabka takich oczek nie posiada. Przypuszczam, ze ten efekt powstaje na skutek samej technologii wytwarzania i pozniejszego ciecia gabki pod okreslonym katem wzgledem jej struktury. Innego wytlumaczenia nie widze. Musialbym miec takze niebieski filtren, zeby porownac to na zywo. Tak czy siak wydaje mi sie, ze struktura mojej gabki bedzie zapewniala wysoka przepuszczalnosc.

Ostatnia sprawa to zapach: moja gabka przy bliskiej stycznosci z nosem ma dosc nieprzyjemny, "chemiczny" zapach. Mozecie sprawdzic jak to wyglada z gabkami niebieskimi?

Autor marcel
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Lut 2015 09:27 
nechor a ja zamówiłem wła¶nie z tej firmy g±bkę o kolorze niebieskim jakich używaj± p. Jakub i p. Marta. Jak przyjdzie to odpiszę. Miałem czarn± i tak jak opisywał p. Jakub ¶wieci się a po za tym dziwnie pachnie.
marcel

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Lut 2015 15:26 
Daj znac. Szczegolnie chodzi o zapach - Sander slusznie twierdzi, ze to moze oznaczac dodawania np. substancji zapobiegajacych powstawaniu plesni itp. Poczekam na Twoje spostrzezenia.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 14 Lut 2015 19:23 
Niestety nie mamy w tej chwili nowych g±bek niebieskich, więc nie możemy sprawdzić zapachu. Od samego pocz±tku naszej firmy uzywamy g±bek niebieskich, najpierw Atman, a teraz kupowanych w Woda-tech. Nie powiem, że robimy to z wiedz± na temat rożnorodno¶ci g±bek, ale nigdy nam do głowy nie przyszło kupowanie innych. Moze to jakies pod¶wiadome działanie, ale zawsze niebieskie kojarzyły się nam z g±bkami do filtracji wody.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Lut 2015 21:25 
Jak przyjdzie to dam znać. Narazie mam założon± g±bkę tylko niestety trochę mał± bo taka dostałem w sklepie oczywi¶cie koloru niebieskiego. Nie zakładaj czarnych g±bek lub jak już założyłe¶ to obserwuj ryby i parametry. Sander miał rację i dla niego i dla mnie przez czarna g±bkę wybiło ryby. Teraz jestem na 200% pewien. Więc nie dziwię się że p. Marta używa wła¶nie niebieskich. Pozdr.
Marcel

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Lut 2015 20:15 
Nie zakladam na razie nowej gabki. Strzelam jednak, ze nie bedzie ona szkodliwa. Zbyt duzo podmiotow kupuje je od tej firmy. Bylaby juz dawno z tego jakas awantura.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 16 Lut 2015 16:15 
hmmmm, nie¶wiadomo¶ć nie zawsze pozwala nam ocenić, że problem wynika z g±bki. Trzeba by zrobić testy róznych g±bek w akwariach.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Lut 2015 21:21 
P.Marto. Jak pani to wytłumaczy skakali NO3 po wyj¶ciu i podmianach przez dwa dni parametry wrócimy do normy?? Dziwne prawda??
Marcel

Autor nechor
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Lut 2015 22:19 
Nie sadze, zeby na odleglosc mozna bylo w ten sposob wyrokowac przyczyny. Zeby uciac dyskusje, trzeba by
a) zadzwonic do konkretnego producenta
b) zrobic proby na statystycznie wiarygodnej probce akwariow

Znani na swiecie producenci filtrow daja w zestawie m.in. gabki brazowe (np. moj atman) i nie sadze, zeby to byla jakas koszmarna pomylka. Po prostu nie chce mi sie w to wierzyc.
Z drugiej strony, nie ma pewnosci ze wszyscy sprzedawcy dbaja o klienta.

Najprawdopodobniej faktycznie najlepiej kupowac gabki niebieskie minimalizujac ryzyko. Ja poki co poczekam na testy zapachowe Marcela :-)

Autor marcel
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Lut 2015 00:17 
Przepraszam p. Marto poprawiam swoje błędy. A więc jak pani to wytłumaczy po wyjęciu ze zbiornika czarnej g±beczki podmiany raz dziennie 10% i na drugi dzień wszystko sie ustabilizowało. W tej chwili wynosi 10. Dziwne prawda?? Człowiek mógłby się bardziej zagłębić i np.wysłać g±bkę do laboratorium i póĽniej obci±żyć tego kogo¶ kto to sprzedał ale brak czasu zaganianie i człowiek rezygnuję i macha ręk±. Pozdr.
Marcel

Autor nechor
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Lut 2015 01:29 - Edytowany przez: nechor 
Jest jednak cos, co mozesz zrobic, Marcel. Powiedz skad miales te gabke. Na wszelki wypadek bede omijal ten produkt :-)

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 17 Lut 2015 08:04 
Oczywi¶cie, że trzeba zrobić konkretne badania i dodatkowo sondaże. Sami sprzedaj±cy niekoniecznie musz± być winni, bo generalnie w Polsce dominuje zasada im taniej tym lepiej. No i takie potem s± klopsy. Na g±bkach powinien być dokładny opis jak na wszystkich innych produktach do czego służ±.


Marta

Autor nechor
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Lut 2015 22:38 
Sami sprzedaj±cy niekoniecznie musz± być winni

Sprzedaj±cy g±bki mog±ce truć wodę reklamowane jako dla akwarystów sprzedawca jest winny. Co najmniej niedbalstwa i lekceważenia klienta.

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 18 Lut 2015 07:27 
Jeżeli reklamuje jako g±bkę do zbiornika to tak, ale jeżeli wystawia to jako g±bkę (i dlatego powinien na każdej być opis), a akwarysta decyduje, któr± kupuje to wtedy nie do końca.

Napisałam, na każdym towarze powinien być opis do czego go stosować. Ta awantura powinna pokazać, ze takie naklejki powinny być się na każdej.

Bo kto jest winien? importer, hurtownik czy sklep? Importer może sprowadzać prawidłowo, hurtownik i sklep kupi± bo taniej?




Marta

Autor daras77
Użytkownik
#18 - Posted: 18 Lut 2015 15:57 
A ja uważam, że już na dzień dobry jak wchodzę do sklepu akwarystycznego, to cała odpowiedzialno¶ć przechodzi na sprzedawcę (wła¶ciciela ), on jest ogniwem ł±cz±cym klienta z towarem, ewentualne skutki po rozliczeniu z klientem wła¶ciciel sklepu powinien rozwi±zać z dystrybutorem ( producentem ).
Teraz się zaczynam obawiać o swoje prefiltry które s± w kolorze czarnym, chyba zamienię je na niebieskie :-/

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 18 Lut 2015 16:28 
Tutaj masz rację, tylko .....sklep może w dobrej wierze kupować g±bki jako akwarystyczne i co wtedy. W katalogu hurtownik oferuje mu je jako akwarystyczne, więc jak ma wiedzieć, czy one s± nimi czy nie?

Wdać to po tym w±tku, czy kto¶ wcze¶niej pisał na forum o niebezpieczeństwie zwi±zanym z kolorem g±bek?

Marta

Autor daras77
Użytkownik
#20 - Posted: 18 Lut 2015 16:41 
Wła¶nie nie tylko wchodz±c do akwarystycznego klient ma poczucie wiedzy sprzedaj±cego. Niestety wiem po sklepach w moim mie¶cie ze wiedza sprzedawcy nie idzie w parze oczekiwaniami klienta.

Autor marcel
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Lut 2015 22:56 
Witam
nechor próbowałem wła¶nie szukać kiedy kupiłem i od kogo tę g±bkę ale niestety nie znalazłem a szkoda bo chciałem żeby kto¶ kto sprzedaje takie gibki poczuł się odpowiedzialny za to co się stało. Z 28 zostało 9. Mam nadzieję że uda mi się odbudować to nad czym tyle czasu pracowałam. Co do zapachu niebieskiej g±bki to powiem Ci że zapach trudny jest do opisania ale na pewno nie ma.specyficznego zapachu jak czarna. Pozdr
Marcel

Autor marek
Użytkownik
#22 - Posted: 24 Lut 2015 06:53 - Edytowany przez: marek 
marcel mam pytanie, zapach, której czarnej g±bki porównywałe¶ z zapachem niebieskiej?

Autor marcel
Użytkownik
#23 - Posted: 24 Lut 2015 15:31 
marek tak porównałem dwie g±beczki i powiem że nawet w dotyku się różni±. Niemowie juz o zapachu. Ciężko jest naprawdę opisać. Moja czarna miała nawet na powłokach co¶ ¶wiec±cego. Zrobił bym dwa zdjęcia do porównania ale już czarnej niemam. Pozdr.
Marcel

Autor marek
Użytkownik
#24 - Posted: 24 Lut 2015 17:05 - Edytowany przez: marek 
marcel powtórzę pytanie bo chyba mnie nie zrozumiałe¶. Zapach, której czarnej g±bki porównywałe¶ z zapachem niebieskiej? Bo je¶li dobrze Cię zrozumiałem to tej używanej z powodu, której jak twierdzisz miałe¶ kłopoty?

Autor marcel
Użytkownik
#25 - Posted: 24 Lut 2015 22:38 
Przepraszam może Ľle sformułowałem zdanie. Tak porównywałem zapach czarnej g±bki z niebiesk± zakupion± w firmie wodatech.
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#26 - Posted: 24 Lut 2015 22:40 
marek dobrze mnie zrozumiałe¶:)
Marcel

Autor marek
Użytkownik
#27 - Posted: 25 Lut 2015 06:22 
marek dobrze mnie zrozumiałe¶:)
Marcel


Skoro tak to takie porównanie jest zupełnie nie miarodajne. Potwierdzeniem tego mog± być chociażby "słowa" Marty w tym temacie kilka postów wcze¶niej o braku możliwo¶ci okre¶lenia zapachu niebieskich g±bek ponieważ wszystkie, które posiada s± używane. I jeszcze takie pytania. Jak długo pracowała w zbiorniku ta czarna g±bka przed pojawieniem się problemów? Bo Ľródła pochodzenia jak doczytałem wcze¶niej nie potrafisz podać?

Autor marcel
Użytkownik
#28 - Posted: 25 Lut 2015 13:42 
Witam. Czarn± g±bkę kupiłem na allegro pod koniec tamtego roku. Szukałem od kogo ale niestety przeniesione zakupy s± do archiwum. G±bka pracowała jakie¶ 3-5 miesięcy. Trudno mi jest teraz dokładnie okre¶lić.
Marcel

Autor nechor
Użytkownik
#29 - Posted: 25 Lut 2015 23:21 
Marcel, standardowa droga do historii allegro jest email. Masz wszystkow historii maili.

Autor marcel
Użytkownik
#30 - Posted: 26 Lut 2015 10:13 
nechor aj teraz to i tak nie zwróci nikt życia ryb. Teraz dochodzić kto zawinił to długa droga a po za tym i tak już tej g±bki niemam
Marcel

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Rozmiar otworu w gabce dla Atman AT-203 Top

Twoja wypowiedĽ Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomo¶ci albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®