Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Pytanie......

Autor marcel
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Mar 2015 14:51 
Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś chyba pech mnie prześladuje. Mam pytanie a mianowicie padł mi w piątek wirnik we fluvalu 405. Póki przyjdzie nowy to minie trochę czasu. Narazie pracuje atman 203+ dołożony power head 1000 z gąbką. Podmieniam codziennie po 10% wody, pilnuje parametrów. Dzisiaj mierzone: Ph 8 Gh 19 Kh 9 No2 0 No3 10. Co mam jeszcze zrobić aby nie narobić biedy???
Marcel

Autor artkras
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Mar 2015 17:15 
Co aktualnie dzieje się z fluvalem i jego złożem?

Autor marcel
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Mar 2015 18:15 
Aktualnie stoi w szafce z wkładami w środku. Chciałem podłączyć go do innej pompy ale jest za słaba i się grzeje. Tak więc filtr pewnie będzie startował od początku ze szczepami bakterii

Autor artkras
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Mar 2015 18:28 
Złoże, które stoi od piątku bez przepływu natlenionej wody będzie wymagało ponownego startu. Dobrze, że masz tą świadomość. Nie wiem jaką pompę i w jaki sposób próbowałeś podłączyć, wg mnie nie powinno być problemu. A nie próbowałeś założyć dołożonego power heada na wąż wylotowy z kubełka, tak aby zasysał wodę z filtra?
Tylko nie rób tego teraz, najpierw trzeba zrobić porządek ze złożem bo zapewne obumarło ;-)

Autor marcel
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Mar 2015 19:02 
artkras Właśnie próbowałem z tą pompą ale nie wiem dlaczego ale strasznie się grzała i głośno chodziła. Tak więc czeka mnie od nowa start kubełka. mam tylko nadzieję że utrzymam dobre parametry.

Autor artkras
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Mar 2015 19:19 
A kiedy ostatnio płukałeś Fluvala?

Autor marcel
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Mar 2015 19:34 
A wiesz że dokładnie niepamiętam ale gdzieś pewnie będzie z 5 miesięcy temu bo miał słaby przepływ więc musiałem do niego zajrzeć

Autor artkras
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Mar 2015 19:41 
A jak ostatnio było z przepływem?
Pytam, bo wg mnie power head powinien dać radę, nie spiętrza wody tylko ją "przepycha" i jedyne co może wpływać na ten proces to zapchane/zamulone złoże, które stawiałoby określony/znaczny opór ;-)

Autor marcel
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Mar 2015 20:08 
Do piątku było wszystko dobrze. Teraz to już jak to mówią po ptakach ale pokombinuje z tą pompą. Zrobię porządek z wkładami i ją podłączę jeszcze raz

Autor artkras
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Mar 2015 20:17 
Tylko zrób dobry porządek z wkładami, żeby "bałaganu" nie narobić ;-)

Autor marcel
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Mar 2015 22:36 
Po drugiej próbie niestety pompa jest za słaba i staje się bardzo głośna więc musze czekać na wirnik ale dzięki za podpowiedzi.

Autor artkras
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Mar 2015 23:01 
Podłączałeś jako pompę ssącą?
To może spróbuj podłączyć ją na tłoczenie?

Autor marcel
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Mar 2015 11:50 
Próbowałem i tak i tak i jest tak samo tak więc dałem się na spokój

Autor marcel
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Kwi 2015 23:16 
Witam. Opiszę raz jeszcze swoje akwa a mianowicie 375l. Filtracja to fluval 405 zasypany ceramiką i atman 203 z dużą gąbką, oświetlenie 2 razy 36W. Jedna Power Glo druga standardowa White. W tym momencie pływa 9szt trophesów bemba. Mam dylemat a mianowicie po mojej ostatniej dość dużej stracie w stadzie pojawia się pytanie ile sztuk tropheusów bemba mam dołożyć?? Czy szukać dorosłych rybek czy lepiej młodzież?? Pojawia się zarazem strach w sensie aklimatyzacji czy kupione ryby się łatwo zaaklimatyzują. Zawsze mogłem na was liczyć wiec prosił bym o waszą opinię i jakieś wskazówki co mogę i ile szt. dołożyć do tego zbiornika.
Marcel

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 13 Kwi 2015 09:18 
Najpierw pomyśl o zbiorniku na kilkutygodniową kwarantannę. Bez tego nic nie zdziałasz.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#16 - Posted: 13 Kwi 2015 10:22 
Wiec tak mam akwa 240l do tego cyrkulator 1000 z gąbką i w razie w brzęczyk. Podłoże piasek a jako wystrój parę kamieni. Wystarczy Marto??? Czy o czymś zapomniałem????
Marcel

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 13 Kwi 2015 11:10 
Zbiornik kwarantannowy musi mieć idealny cykl azotowy. To podstawa, jak to przygotujesz będzie ok.

Zapraszam na Spotkanie Tanganickie, będę mówić o kwarantannie.

Zresztą napisaliśmy o tym już kilometry postów.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#18 - Posted: 13 Kwi 2015 13:26 
Bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie ukrywam że program jest bardzo interesujący ale może innym razem skorzystam. Poprostu brak czasu, ledwo starcza mi na moje hobby. Co do akwarium głównego. Lepiej szukać młodzieży i budować nowe stado czy dorosłe ryby?? Co Marto mi radzisz?? Nie ukrywam jeszcze że oprócz bemb chciałbym jeszcze coś dorzucić i również chciałbym się zapytać jaki wariant aby było wszystko Oki. Dziekuję
Marcel

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 13 Kwi 2015 18:38 
W tym wypadku decyzja nalezy do Ciebie.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#20 - Posted: 13 Kwi 2015 18:58 
Wiem że ode mnie:) Moze zdradzisz mi droga Marto które ryby są mało agresywne do moich tropheusów???
Marcel

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 13 Kwi 2015 19:52 
Synodonty

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Pytanie...... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®