Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wykorzystanie filtra piaskowego - fluidyzacyjnego.

Autor krzymor
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Maj 2015 11:46 
Witam.

Dostałem filtr pisakowy-fluidyzacyjny dalekowschodniego producenta :) Jest to model RiSheng RS-4130. Filtr jest nowy, napełniony piaskiem kwarcowym jednak jest nierozbieralny, jednak na upartego piasek można z niego wysypać. Wymiary to średnica 8cm, wys. 18cm.
Obecnie mam akwarium 50l z parą Brevisów + kilkanaście przecinków :) i krab muszlowy. Filtr kanistrowy Fluval 104 wypełniony grysem koralowym z prefiltem gąbkowym i deszczownicą. Zmniejszyłem przepływ filtra bo dość mocno miesza w akwarium.
Docelowo stanie trochę większy baniaczek dla muszlowców: 150x30x30.


Zastanawiam się nad zastosowaniem tego filtra piaskowego i w związku z tym mam dwa pytania - prośbę o poradę:

1. czy jest sens podłączać ten filtr jako typowy fluidyzacyjny? Jeśli tak to jaką pompkę dokupić? A może będzie pracował na wylocie filtra kubełkowego?

2. czy zamiast piasku filtr wypełnić Seachem Purigen lub/i Phosguard? A może ww. dosypać do piasku? Będzie to działać?

Szkoda byłoby nie wykorzystać nowego prezentu a jeśli już to z sensem :)

Macie Koleżanki i Koledzy jakieś sugestie?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wykorzystanie filtra piaskowego - fluidyzacyjnego. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®