Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

OŚWIETLENIE DO 375 L

Autor radekbel
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Paź 2015 13:11 
Witam proszę o poradę , jakie oświetlenie do akwarium 150x50x50 czy jedna ( może nieco krótsza niż długość akwarium) świetlówka wystarczy ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Paź 2015 18:13 
Jeżeli nie planujesz roślin jedna świetlówka w zupełności wystarczy. Oczywiście, że może być krótsza niż długość zbiornika:)

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Paź 2015 07:52 
Dzięki za odpis , roślin nie planuję a może jakaś podpowiedź co do mocy czy rodzaju.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Paź 2015 13:33 
Możliwości jest wiele - poczytaj o oświetleniu na forum. Power Glo Hagena w świetlówkach zwykłych jest ok.

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lis 2015 14:18 
A co włożyć do filtra zewnętrznego ( kubełek tetra) gąbki ceramika włóknina czy grys koralowy?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 6 Lis 2015 07:06 
Możesz dać grys koralowy lub jeszcze lepiej dolomitowy. Ile filtrów masz?

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lis 2015 12:56 
No to z innej strony. Właśnie moja Tetra 1200 cieknie przy podłączeniu po dwóch latach postoju. Podobno to standard awarie w Tetrze nie wiem teraz czy naprawiać czy szukać nowego , miałem go założyć a do środka kupiłem pompę z gąbką...

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Lis 2015 21:12 
Szukaj nowego

Autor radekbel
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Lis 2015 07:44 
A więc ruszam, filtracja jest taka ..Tetra 1200 ruszyła a w środku AQUA El TURBO FILTER 2000, coś zmienić ? Zalałem wodą za kilka dni dodałem preparat Tetry Aqua safe i woda zmieniła się na lekko zielono niebieskiego koloru po tym płynie. Nie wiem czy nie wylać tej wody i na nowo nie zalać ?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 12 Lis 2015 16:11 
Jak obsada będzie w tym zbiorniku.

Ile Aqua Safe dałeś i po co to zrobiłeś? A może masz zakwit?

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#11 - Posted: 13 Lis 2015 07:16 
No właśnie po co to dałem .Otóż byłem w takim "mądrym sklepie zoologicznym " i powiedziano mi żeby to wlać to akwarium dojrzeje szybciej , no i wlałem i lekko zabarwiło mi wodę na błękitno . Wlewając od razu kolor był błękitny no i rozeszło się to po zbiorniku i lekko aczkolwiek wyraźnie zabarwiło wodę .Jestem skłonny wylać tą wodę może ze 3/4 pojemności i zalać na nowo. A jeśli chodzi o obsadę to myślę o Trofciach ze 20 szt jednego gatunku. Czy nie dałem się wkręcić w ten "preparat" ?

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 13 Lis 2015 07:32 
A nie sprawdziłeś w google do czego służy Aqua Safe?

To preparat do uzdatnia wody wodociągowej, a głownie usuwania chloru i pochodnych. Nie powoduje szybszego dojrzewania, bo nie zawiera ani bakterii ani pożywek.

Dlaczego nie czytacie nic przed założeniem akwarium. Tutaj na forum jest milion informacji na ten temat. To podstawy akwarystyki.

Masz wg mnie zbyt słabą filtrację na trofeusy. To druga informacja dla Ciebie.

Doczytaj naprawdę, bo .....położysz ryby w kilka dni.

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Lis 2015 10:50 
a wiec Pani Marto niech mi Pani podpowie co powinienem dołożyć do tej filtracji żeby była odpowiednia?

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 13 Lis 2015 14:22 
Masz kubełek, który dopiero co ciekł. Co będzie jak znowu zacznie cieknąć? to pierwsze pytanie.

Węwnętrzny Aquael ma duza moc, ale jak dla mnie lepiej jest mieć duza gąbkę niż to co proponuje do niego producent. Łatwo zrobić możem młyn w zbiorniku, ale czy będzie zbierał odchody tak jak należy. Jak dla mnie masa biologiczna w tym filtrze jest zbyt mała, a moc głowicy ogromna. Zrobi pralkę, a nie spełni funkcji. Takie jest moje zdanie.

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#15 - Posted: 2 Gru 2015 08:05 
Witam Panią ,Pani Marto . Z góry przepraszam za moje męczenie tematu. Trochę przeciągam z tym prawidłowym startem mojego akwarium ( rodzina, dzieci ) .Proszę mi pomóc . A jakie filtry powinienem kupić żeby było dobrze. Czy dwa zewnętrzne i coś do środka.Czy jeden zewnętrzny i 2x coś do środka.Czy mogę prosić co konkretnie powinienem kupić. Z góry dziękuję. Radek.

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 2 Gru 2015 10:41 
Możesz mieć dwa kubły i turbinę wewnętrzną. Konkretnie nie podam Ci modeli, nie używamy takich filtrów. My pracujemy na dużych gąbkach i turbinach Aquaszut 750. Po dwie trzy duże gąbki w akwarium. Niekiedy nawet cztery, zależnie od wielkości zbiornika i rodzaju obsady.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#17 - Posted: 2 Gru 2015 10:59 
Chyba o ten post chodziło Pani Marto :-)
Może Pani podpowiedzieć ile turbin z gąbkami potrzeba na akwarium około 400l z Tropheusami? I jakiej wielkości gąbkach jest mowa i jakim ppi?
Właśnie tego typu filtracja by mi odpowiadała, tym bardziej, że w mojej okolicy często są zaniki napięcia elektrycznego a takie filtry z tego co czytałem tak szybko nie obumierają jak filtry kubełkowe.

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 2 Gru 2015 11:47 
Pisałam o tym na forum wielokrotnie. Wystarczy poczytać :)

Ilość turbin zależy od obsady. Musisz to sam sprawdzić.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#19 - Posted: 2 Gru 2015 12:46 
Nie może Pani jeszcze ostatni raz napisać.
Please :-)

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 2 Gru 2015 12:50 
Ilość turbin zależy od obsady. Musisz to sam sprawdzić.


To jest moja odpowiedź.

Dodatkowo - jeżeli chcesz zakładać kilka zbiorników, czyli rozumiem hodowlę to najpierw naucz się czegoś. Inaczej nic z tego nie będzie. Jak na razie nie wygląda żebyś miał chociaż podstawową wiedzę. To pokazują Twoje pytania.
Nawet nie masz ochoty poszukać wiedzy czy informacji. Szkoda!

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#21 - Posted: 2 Gru 2015 12:57 
Pani Marto. Odbieram to jako nieuprzejmą odpowiedź. Szkoda. Myślałem, że jest to forum dzięki któremu bardziej doświadczeni hodowcy pomagają tym mniej doświadczonym. Jeśli chodzi o ścisłość TO NIE ZAKŁADAM PROFESJONALNEJ HODOWLI I NIE SPRZEDAJĘ RYB, czego właśnie się Pani obawia. Chcę założyć jeszcze 2 akwaria. Wtedy będę miał 4. Z taką ilością nie można mówić o hodowli z której się żyje tylko jako hobby.

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 2 Gru 2015 14:10 - Edytowany przez: admin 
Ja odpiszę tylko tyle, odpowiedź dostałeś i to bardzo wyraźną. Nie da się w ciemno określić rodzaju filtracji mając za dane jedynie określenie 400 litrów akwarium. I to powinieneś wiedzieć. Jesteś na forum od dawna. Forum nie ma polegać na tym, ze odrabiam pracę za Ciebie i ustalam Ci dokładnie i filtrację i inne parametry zbiornika.

Hobby - to oznacza i przyjemność i chęć poznawania!

A konkurencji się nie obawiam....:) Tutaj nie musisz się martwić.


Marta

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 2 Gru 2015 14:18 
a żeby nie było - raz już pytałeś dostałeś odpowiedź w sprawie ppi - i nawet tego nie chce Ci się sprawdzić???

- http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=5922&page=0#msg75952

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#24 - Posted: 2 Gru 2015 14:36 
Dziękuję. Kurcze już zapomniałem. Rzeczywiście pytałem, Ale i tak dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się trochę usprawiedliwić. Pytam dużo ponieważ nie mam żadnego znajomego z którym mógłbym się wymieniać wiedzą. Nikt z nich nie lubi akwarystyki, tylko się ze mnie trochę podśmiewają, że tak to przeżywam. Forum i książki to jedyne źródło wiedzy z jakiego korzystam. Zwłaszcza z forum. Dzięki niemu rozwiązałem wiele problemów. Również dzięki uprzejmości Pani Marty. Moja przygoda z Tanganiką właśnie zaczęła się od książki Pani Marty. Nawet dzisiaj leży ona na biurku i jest najcenniejsza. Często do niej wracam. Już nawet kartki ma luźne :). Tak więc proszę o trochę wyrozumiałości. Dużo pracuję zawodowo i też nie mam czasu na dokładną analizę tematów na forum. Dlatego po prostu pytam.

Autor radekbel
Użytkownik
#25 - Posted: 3 Gru 2015 07:40 
Oj .Pani Marto... Niechże się Pani uśmiechnie i na NIEGO nie gniewa.To lekarstwo na wiele rzeczy!

Autor luki17
Użytkownik
#26 - Posted: 10 Sty 2016 21:20 - Edytowany przez: luki17 
Kolego co do oświetlenia to napisze Ci tak.Ja w akwarium 120x50x50 300l mam belkę oświetleniową zrobioną na 9 halogenach led ok 5W każdy na diodach smd 50x50.Światła naprawdę wystarczy. Co do filtracji to mam kubełek Eheim 2224 wkłady oryginalne, wylot to deszczownica, która wytwarza fale na powierzchni i Eheima 2213 z wkładem: lawa wulkaniczna,wata perlonowa,węgiel aktywny,gąbka + skimmer fluvala. Według mnie filtracja jest ok a i tlenu rybom nie brakuje. Parametry wody przy obsadzie 18 ryb Tropheus black Kiriza to No3 <10 ppm PO4< 1ppm.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / OŚWIETLENIE DO 375 L Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®