Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

ustawienie skał dla tropheusa w 1000l

Autor Adrianosss79
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Lis 2015 08:30 
Witam.
Planuję zbiornik 200x80x60 i mam kilka pytań:)
1- mam 8 większych skał serpentynitu- zamontować je tak żeby tworzyły jedną całość wzdłuż zbiornika czy stworzyć 3 wyspy.Nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie ustawienia skał tak żeby nie wzmagać agresji u samców tropheusa a gdzieś o tym czytałem:)
2- czy skały ustawić maksymalnie przy tylnej szybie czy środkiem zbiornika (80cm)tak żeby ryby mogły się chować po drugiej stronie skał, (od przodu zostanie 35cm a za skałami 15)
3- jakiej wielkości ryby można wpuścić do takiego zbiornika żeby ich nie stresować,na początek planuję trzymać narybek w mniejszym zbiorniku.
Docelowa obsada ryb to 58 szt.trophus, 6-8 eretmodus, 15-20 synodontis petricola.
Filtracja:kubełek mechanik + sump 350l w tym złożę filtracyjne 105l (ceramika + keramzyt):
tu pytanie czy keramzyt z castoramy nadaje się niestety pływa i nie ma informacji czy jest grzybobójczy?
Z góry dziękuję za pomoc

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 15 Lis 2015 14:24 
1. Nie powinieneś tworzyć wyraźnych terytoriów. Zwykle dominujące samce zajmują takie wyróżnione terytoria i prowadzi to do nadmiernej agresji w zbiorniku.

2. Skały możesz ładnie ustawić z jednej strony zbiornika tworząc przejście w piaszczyste dno. Możesz zrobić również aranżącję na całej długości zbiornika. Jak ustawisz kamienie na szerokości zbiornika to raczej Twój wybór, jednak postawienie w centralnej części zmniejszy wizualnie głębie zbiornika i efekt zamierzony może nie być już tak fajny. Poszukaj pomysłów w necie, warto:)

3. Na pewno nie maluchy, minimum 4-5 cm ryby. Ale dlaczego aż 58 sztuk? Czy aby nie za dużo?

Nie znam tego keramzytu, pomysł o żwirze dolomitowym lub koralowym. Przynajmniej przyczyni się do stabilizacji parametrów wody.

Marta

Autor Adrianosss79
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Lis 2015 14:36 
Dziękuję za szybką odpowiedź.Jaka ilość ryb będzie odpowiednia?Pomyślałem że około 60 szt to będzie dobrze skoro w 500l trzymają po 35-40 szt. czy to nie działa proporcjonalnie:) Oczywiście dostosuję ilość obsady wg zaleceń

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Lis 2015 14:50 
Powiem tak - z moich obserwacji wynika, że nadmierne przerybianie nie jest dobre. Ryby potrzebują przestrzeni. Lepiej czuja się w wielogatunkowych zbiornikach odpowiednich do preferencji żywieniowych (wyjątkiem są chyba petrochromisy, których utrzymanie w zbiornikach jest możliwe przy sporym przerybieniu). Ja wpuściłabym około 30 dorosłych trofeusów w jednym gatunku/wariancie. To moje obserwacje:)

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / ustawienie skał dla tropheusa w 1000l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®