Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Kilka pytań przed restartem

Autor Daniel
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sty 2016 20:55 
Witam serdecznie:)
Przeglądam Wasze forum już od kilku tygodni i pochłaniam informacje tutaj dostępne, ale powiem szczerze, że im wiecej czytam tym większy mętlik w głowie;)więc chyba czas przestać czytać a zacząć pisać:)więc...
Akwarystyką zajmuje się już od kilkunastu lat, głównie akwarystyką roślinną, choć miałem tez zbiorniki z z rybami z Malawi, Tanganiki i Amazonii.
W tej chwili mam 50l krewetkarium i 200l roślinne, które to własnie likwiduje bo chce założyć zbiornik z mała tanganiką. W tej dziedzinie specjalistą zdecydowanie nie jestem dlatego zwracam się do Was z prośbą o kilka porad:)

Kilka informacji o zbiorniku:
Akwarium: Fluval 200l (100x40x50)
Oświetlenie: standard i 2 świetlówki T5 Philips Master 39W 840, ale zostana pewnie tylko 2 T5
Filtracja: Fluval 305 i 205,ale do tangi dam 305 i Tetre EX1200
Grzałka: 200w
Parametry wody: jeszcze nie wiem bo dopiero likwiduję roślinny.

W środku będzie piasek i wapień górski, bez roślin.
Planowana obsada:n.brevis, n.similis, j.dicfeldi, alto shell, p.nigripinnis, x.tenuidentata, a.compressiceps red, a.mustax, oczywiście nie wszystko na raz tylko wybrana knfiguracja:)
Generalnie chciałbym, żeby wszystkie strefy akwa były "zamieszkałe", czyli coś w toni, coś w skałach i coś na dnie, jeśli da radę.
Przejdę do pytań bo się rozpisałem;)
1.Czy do tych ryb zostawić niebieskie tło czy zmienić na czarne?chodzi o wybarwienie ryb.
2. do Fluvala 305 chcę wrzycić tylko gres koralowy o 2 gradacjach a do Tetry bio balle, ceramikę i gąbkę - dobrze będzie?
3. Czy filtr zdezynfekować chloraminą?w sumie to bedzie zupełnie inna flora.
4. Odnośnie aranżacji to pewnie wszystko zależy jaką obsadę wybiorę?

Na razie tyle, ale w głowie mam więcej, później Was pomęczę;)
Bardzo proszę o porady, jeśli coś chcę zrobić bez sensu to proszę piszcie:)
pozdrawiam
Daniel

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Sty 2016 12:02 
Wymyślona propozycja gatunków do 200 litrów do przemyślenia. Akwarium jest zbyt małe dla: julidochromis, dużych alto (no chyba, że para sama w zbiorniku do rozrodu), N. mustax.

P. nigripinnis także nie będzie tam miał konfortowo.


1. kolor tła to kwestia gustu

2. tak

3. nie nie trzeba-

4. na to pytanie sam sobie odpowiedziałeś

Marta

Autor Daniel
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2016 19:35 
Dzięki za odpowiedź:)
w takim razie obsadę jeszcze przemyślę.
Ze względu na moje skrzywienie najpierw urządzę zbiornik i potem pomyśle co by tam pasowało, tu będę liczył na Waszą pomoc:)
Poszukam jeszcze małych gatunków, odpowiednich do wielkości zbiornika, jeśli ktoś ma jakieś propozycje to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 17 Sty 2016 19:48 
Alto shell + N. multifasciatus + kraby muszlowe:) Super!!


Marta

Autor Daniel
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sty 2016 19:50 
zaraz poczytam o krabach:)a mogę prosić nazwę łacińską?
Pytanko: jak dodać zdjęcia na forum?

Autor Daniel
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Sty 2016 20:05 
No wszystko super, ale tylko dno zbiornik będzie zasiedlone.Da radę coś w toń wpuścić?
Krabiki już znalazłem:)
Dziekuję

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 17 Sty 2016 20:40 
http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=451

Zrób tło - krabiki będą wędrować po tle. Ja nic bym nie dodawała. Zrób fajny zbiornik bez przesady z rybami:) Na pewno będzie lepiej funkcjonował taki wycinek jeziora.

Marta

Autor pullo
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Sty 2016 20:49 
Witam mam podobny zestaw multiki ,alto shell , sumiki muszlowe ,krabiki ,planuje paracyprichromisy kitumba ,sa mniejsze ,zbiornik 150-40-40cm Michal

Autor Daniel
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Sty 2016 20:53 
Wielkie dzięki:)
Narazie opróżniam zbiornik, trochę to potrwa bo muszę ryby i rośliny przewieźć do innych baniaków.
Planuję zrobić moją pierwszą fotorelacje z zakładania tanganiki. Mam nadzieję, że za pozwoleniem będę mógł ją umieścić na forum:)
Czy są gdzieś dostępne konkretniejsze informacje o hodowli krabów?Ja niestety nie znalazłęm.
Co do obsady to pewnie tak będzie najlepiej, ciężko mi się ograniczać z ilością ryb bo zawsze miałem większe zbiorniki, ale to ryby mają się dobrze czuć:)
Multiki juz mialem, similisy też, pomyślę o nich jeszcze.
Ile krabów mogę wpuścić do tego zbiornika?

Autor Daniel
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Sty 2016 20:59 
Witam Michał
A nie ma wrażenia, że jest pusto w zbiorniku?
Ja poprzednio miałem tanganike w zbiornikach 160x55x41cm, teraz takie maleństwo ciężko mi zagospodarować.

Autor Daniel
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Sty 2016 21:07 
URL

Próba wstawienia zdjęcia:)

Autor pullo
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Sty 2016 21:18 
to zestaw do obserwacji ,jako zbiornik ozdobny raczej sie nie nadaje , ja mam 3pary alto ,2 multikow okolo 10 sumow ,3 kraby .Nigripinisy mam w innym zbiorniku , do tego zestawu sa za duze .masz wyzszy zbiornik ,moze byc wrazenie pustki. dlatego ja zaryzykuje z kitumbu .

Autor Daniel
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Sty 2016 21:21 
No właśnie o to wrażenie pustki mi chodzi:)

Autor pullo
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Sty 2016 21:36 
kraby muszlowe sa raczej bezproblemowe .mam je od ponad roku ,dobrze dodawac soli ,chodzi o mineraly konieczne przy wylince , moze ze 6 szt kitumbu zapelnilo by ton

Autor Daniel
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Sty 2016 21:46 
Fajny pomysł z tymi krabami, wart przemyślenia:)
Myślę, że najpierw ułożę skały a potem zobaczymy co tam będzie się nadawało.
Co do krabów to pewnie w akwa się nie mnożą?

Autor pullo
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Sty 2016 21:55 
mnoza ,tylko ciezko odchowac .

Autor Daniel
Użytkownik
#17 - Posted: 17 Sty 2016 22:02 
Będzie wyzwanie;)

Autor pullo
Użytkownik
#18 - Posted: 17 Sty 2016 22:08 
A moze vitatusy ,nie agresywne i plywajace w skalach bardziej widoczne od muszlowcow ,mozna z nimi laczyc

Autor Daniel
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Sty 2016 22:17 
O nich też myślałem, ale wszyscy mają podobne konfiguracje, multi, alto i viatusy. Wiem, ze przy tej wielkości zbiorniku nie ma co wybierać, ale może coś się znajdzie.
Skał będzie sporo więc mogłoby coś tam mieszkać.przy samych muszlowcach to 10cm wysokości zbiornika będzie zamieszkałe, zostaje 40 wolnej przestrzeni, kraby po części załatwią sprawę, ale bym musiał ze 20 wpuścić, ale to wszystko w teorii, zobaczymy jak będzie jak urządzę zbiornik:)

Autor pullo
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Sty 2016 22:43 
fakt , to ciezki zbiornik do obsady ,kraby tez raczej trzymaja sie dna

Autor Daniel
Użytkownik
#21 - Posted: 19 Sty 2016 13:52 
Może 1 para cylindricus? Z tego co czytałem trzymają się skały wiec ideal nie jak dla mnie:)

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 19 Sty 2016 13:55 
Ale tylko jedna para cylindricus w akwarium. Jak Ci to odpowiada to tak. To bardzo agresywne ryby względem innych. Dobrana para z młodymi - super pomysł.

Marta

Autor Daniel
Użytkownik
#23 - Posted: 19 Sty 2016 13:57 
Oj to nie,muszą być muszlowce.zrezygnuję z cylindricus. Dzieki bardzo:)

Autor lukasz841
Użytkownik
#24 - Posted: 30 Sty 2016 16:01 
Witam
mam pytanie czy kraba muszlowego można trzymać z Eretmodusami?

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 31 Sty 2016 20:50 
Tak można.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Kilka pytań przed restartem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®