Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Podloze dla Xenotek

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Maj 2006 09:50 
Witam!
Mam w baniaczku drobny zwirek, ale wydaje sie mimo wszystko za duzy dla xenotek. Dowiedzialem sie ze ktos kupowal na allego zwirek z Wroclawia. Czy macie jakies namiary na tego allegrowicza?, albo skad wziac zwirek z okolic w-wy. W MHK maja chyba za gruby. Proposze o pomoc.

Pozdrawiam
marek w w-wy

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Maj 2006 09:56 
Witam,

http://mine.wroc.pl/Kd/html/o_akwarystyka.html

lub opcja "Szukaj" na Allegro ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Maj 2006 10:01 
Dzieki,
Jaka grubosc wybrac - mysle o 0,1-05 mm - czy nie bedzie za drobny? Szkoda mi filtra - zatarlem kiedys jedem jak mialem drobniutki pyl :-(, czy tez wybrac 0,4-1,2 mm.

Pozdrawiam

marek

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Maj 2006 11:05 
A co to sa Xenotki?
Czy chodzi o Xenotoki meksykańskie (żyworódka) ;-) czy jak sie domyslam o Xenotilapie?
Leszek
ps. te drugie obecnie hoduje, a te pierwsze kiedys chodowałem

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Maj 2006 11:10 
:-)))) zamierzam kupic X. flavipinis - 5 do 7 sztuk stad pytanie o zwirek. Jaka polecasz granulacje [bialay piasek kwarcowy]?

Pozdr,

marek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Maj 2006 11:30 
Xenotilapia flavipinis jest typowym "przesiewaczem" piasku i jej bytowanie jest ściśle związane z podłożem. Podobnie zresztą jak X. ochrogenys, Enantiopus (wiekszość piasku lub w całości przechodzi przez skrzela). Niektóre Xenotilapie żyja w poblizu skał i piasek jest tylko czasami przez nie przesiewany (np. X. papilio, sunflower) Dlatego propnuje zakup piasku o granulacji 0,2 do 0,5 mm. Powiem tak że idealny jest taki jaka jest granulacja piasku morskiego, na plaży.
Należy go dobrze wypłukać. Nidokładne wypłukanie piasku który może zawierac różne zawiesiny organiczne moze spowodowć malą przyduche u ryb (zapychanie sie skrzel). Oznaką jest pokładanie sie na dnie, zmiejszona aktywość oraz szybsze oddychanie, pokrywy skrzelowe bardzo szybka pracują.
Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Maj 2006 11:33 
Dzieki,

Zdrowych rybek!

marek

Autor klon
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Maj 2006 23:10 
witam, jak organizowałem akwarium (dno 150x50cm) to szukałem piasku dolomitowego, znalazłem nawóz dolomitowy w leroy marlin, płukałem do momentu, aż woda była klarowna i taki wrzuciłem na dno, prezentuje się świetnie ( jest biały), a trofy na nonstopie przesiewają go sobie

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Podloze dla Xenotek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®