Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Sól do Tanganiki

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Cze 2016 09:43 
Jaką sól używacie w celu podwyższenia pH, KH, GH. Jakiego producenta. Osobiście używam Seachem Buffer Tanganika, ale nie wiem czy to nie za mało. Może wystarczy podawać jakąś sól która wprowadza potrzebne do życia związki chemiczne oraz będzie miała właściwości buforujące. Co myślicie o AFRICAN CICHLIDS MINERAL SALT? Zakupiłem ale jeszcze nie podawałem. Może ktoś używa i wypowie się w temacie.

Autor bpiotrow
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Cze 2016 18:27 
Ja uzywam Seachem Tanganyika buffer i Seachem cichlid salt. Sam pierwszy preparat tylko podwyzsza ph i kh. Ja preparuje na bazie RO i musze podawac tez te druga sol, ktora zawiera inne pierwiastki. Co ciekawe wydaje mi sie, ze do tego zestawienia trzeba jeszcze podawac pierwiastki sladowe Seachem cichlid trace. Z tego wychodzi mi woda niby taka sama jak w Tanganice jesli chodzi o sklad. Innych soli nie probowalem. Jesli preparujesz na bazie wody kranowej to moze wystarczy tylko podwyzszac ph, zalezy od parametrow wody kranowej.

Autor marek
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Cze 2016 07:07 
A jaką macie wodę w kranie? Pytam tak z ciekawości bo zdaje się, że znakomita większość wodociągów w Polsce oferuje wodę twardą i zasadową, którą ciągle ktoś stara się polepszać. Możliwe, że u was akurat jest odwrotnie i wtedy trzeba coś poprawić, jeśli ma to być akurat Tanganika a jakiś biotop wód miękkich.

Autor Sebi
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Cze 2016 07:56 
Woda w akwarium: pH 8,1; KH 16; GH 10. Jak myślicie, czy należy coś modyfikować. Przewodnictwo mam około 1000.

Autor daras77
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Cze 2016 08:29 - Edytowany przez: daras77 
Masz wodę lepszą od mojej a ja nic nie dodaję :)
Daruj sobie chemię szkoda pieniędzy w twoim przypadku, masz dobrą wodę a dodawanie soli może spowodować ciągłe zmiany parametrów czego akurat ryby nie lubią

Autor Sebi
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Cze 2016 09:24 
Te parametry w akwarium są właśnie dzięki soli którą dodaję a dokładnie Seachem Tanganika Buffer. Może powinienem dodawać jeszcze Seachem cichlid salt tak jak producent zaleca, ale z tego co piszecie to dodatek bufora załatwia sprawę wody.

Autor bpiotrow
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Cze 2016 11:23 
Producent zaleca dodawanie cichlid lake salt z buforem przy preparacji na wodzie RO. W Twoim przypadku chyba nie ma potrzeby juz nic dodawac, przewodnosc i tak jest wysoka. Ja dodaje jeszcze pierwiastki sladowe dla pielegnic, bo zauwazylem po pletwach ryb, ze czegos brakuje. Teraz jest juz ok.

Autor Sebi
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Cze 2016 13:12 
Jakie pierwiastki śladowe dodajesz. Jaki produkt.

Autor iro
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Cze 2016 13:49 
Ja stosuje to Siarczan magnezu.sode.potas,sól niejodowaną ale ja raz na miesiącc sypie i parametry stoją w miejscu przy standarcie podmianki 100L tygodniowo.GH-18 KH-15 PH-8,6 http://www.mchportal.com/fishkeeping-mainmenu-60/w ater-the-environment-mainmenu-77/43-water-the-envi ronment/58-aquarium-salts-aquarium-additives-miner al-salts-aquarium-chemistry.html

Autor bpiotrow
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Cze 2016 14:31 
Dodaje pierwiastki sladowe Seachem cichlid trace

Autor Sebi
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Cze 2016 14:48 
Też myślałem o tym preparacie.
A można spytać gdzie go kupujesz, bo nie mogłem go znaleźć w naszych sklepach

Autor bpiotrow
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Cze 2016 15:43 

Autor Sebi
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Cze 2016 08:16 
ok. Dzięki

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Sól do Tanganiki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®