Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtr hydroponiczny

Autor pawelk141
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Paź 2016 22:36 
Witam, chce zrobić filtr hydroponiczny w plastikowej doniczce, która bd stała obok akwarium. Mam filtr wew aquel Turbo 1500 i chce go do tego wykorzystać. Wydaje mi się ze da radę bo woda będzie miała ok 100cm do pokonania. Tylko tak, daje filtr do doniczki czy zostawić go w akwa? Wlot do doniczki na dole a wylot gdzieś w 3/4 wysokości tak? Pompka zassie wodę ale czy ja wyciągnie te 50cm do góry? Żeby mi doniczka nie przebrała😉 jakiego podłoża użyć?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 9 Paź 2016 09:41 
Warto poczytać ten wątek na forum cichlidae.pl

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6654&highli ght=hydroponika.

AlexB47 to spec od hydroponiki.

Marta

Autor bpiotrow
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Paź 2016 09:43 
Nigdy czegos takiego nie robilem, ale bym sie bal wyprowadzac wode obok akwarium do doniczki. Jesli juz to nad akwarium. Pytanie czy nie prosciej zwyczajnie posadzic rosliny nad akwarium. W kazdym razie nie wiem, czy czytales to:

http://tropheus.com.pl/filtr-hydroponiczny/

Autor wojtekr
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Paź 2016 14:27 
pawelk141, ja mielem kiedys filtracje hydroponiczną, w akwarium z biotopem Ameryki Południowej - pielęgniczki z grupy Apistogramma. Akwarium dł. 80 cm, doniczka też. Jakaś słaba turbinka aquaela z gąbką, tak, że woda ledwo dochodziła do doniczki, potem juz leci samo :-)
Zrobiłem to jako totalna prowizorka, tak, żeby spróbować jak to w ogóle działa. I dziłało i przez ponad rok bez problemów.
Wszystko ładnie pięknie, rośliny rosną, super to wygląda dekoracyjnie, woda i filtrowana mechanicznie i korzenie również usuwają NO3 i PO4, ale są dwa mankamenty wg mnie:
1. Rośliny z doniczki potrzebują światła, czyli albo akwrium przy oknie, albo dodatkowe oświetlenie - to jest chyba jasne - fotosynteza jest motorem filtracji.
2. W tanganize mamy raczej wodę alkaliczną a wiele roślin raczej woli kwaśną, więc może to być problemem, poza tym myślę że jakieś resztki gnijących korzeni itd mogą zakwaszać nam wodę.
Teraz też myślę nad hydroponiką do zbiornika 1000l, ale właśnie sprawa możliwości spadku pH mnie odstrasza. Nigdy też nie widziałem super zbiornika z Biotopem Tanganickim czy Malawi z super działającą hydroponiką. Ale może źle szukałem? :-)

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtr hydroponiczny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®