Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Parametry wody.

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Paź 2016 11:42 
Moja woda kranowa ma parametry: pH 7,40; EC 802; KH 14; GH 13. W celu jej uzdatnienia przepuszczam ją przez filtr węglowy i otrzymuję wodę: pH 7,8; KH 14; GH 10; EC 800. Następnie dodaję Seachem Tanganyika Buffer i wlewam do akwarium. W akwarium mam wodę pH 8,1; KH 13; GH 10. Czy powinienem stosować bufor? Po jego dodaniu woda staje się lekko mętna i ryby zaczynają się ocierać o podłoże. Taka sytuacja ma miejsce do momentu zaniku zmętnienia. Może bufor podawać do wody pozostawionej na 24 godziny w celu jego rozpuszczenia?

Autor bpiotrow
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Paź 2016 14:54 
W sumie PH 7,8 nie jest takie złe, ale 8,1 lepsze. Ja też stosuję ten bufor i też czasami jest zmętnienie, ale u mnie nie ma z tym problemu. W zasadzie to nawet powinno się rozpuszczać w jakimś pojemniku wcześniej. Te sole w miarę łatwo się rozpuszczają.

Autor Sebi
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Paź 2016 15:23 
A jakie pH i KH utrzymujesz za pomocą tego buforu? pH koło 9 jak podaje producent? Czy podajesz jeszcze sól Cichlid Salt Seachem jak zaleca producent czy tylko sam bufor?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Parametry wody. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®