Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eheim 2180

Autor horche666
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Sty 2017 18:30 
Witam serdecznie:)

Zakupiłem do akwarium 450 l eheima 2180 czy mając tak wydajny filtr mogę zrezygnować z filtra wewnętrznego przy założeniu że obsada to około 25 trofci ?
Jakie wypełnienie będzie optymalne czy eheim mech następnie eheim substrat pro i żwir koralowy na samej górze będzie właściwe ?
Zbiornik jest po restarcie, zalany 3 dni temu pracuje w nim tylko głowica z gąbka. Nie wlewałem jeszcze żadnych bakterii, co ewentualnie warto wlać ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Sty 2017 09:22 
W każdym akwarium powinny być minimum dwa filtry, a na pewno w akwarium z trofeusami. 25 sztuk ryb to bardzo dużo jak na 450 litrowy zbiornik i filtracja musi być bardzo wydajna. Poczytaj na forum!

Wkłady do filtra kubełkowego zależą od tego co zastosujesz jako dodatkowy filtr.

Jest wiele bakterii jak i metod, które możesz użyć do startu zbiornika. Bakterie Azoo, Seachem itp. Najważniejsze jest abyś miał testy i sprawdzał start cyklu azotowego. Startować zbiornik możesz domowymi sposobami, wążne, abyś był konsekwentny i badał parametry.

Artykuły o filtracji i starcie zbiornika znajdziesz w starszych numerach Tanganika MAGAZYN http://tropheus.com.pl/tanganika-magazyn-numery/

Marta

Autor horche666
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Sty 2017 10:54 
Tak myślałem, że filtr wewnętrzny musi zostać. Zastosuję (aquael turbo 1500), jeśli będzie pracował jako filtr mechaniczny i dodatkowo na 2 wlotach do kubełka założę gąbki - to czy wspomniane wypełnienie kubła będzie ok?
Ilość ryb mogę jeszcze zredukować, planuje zakupy za około 6 tygodni, zakładając że nowy zbiornik do tej pory wystartuje, tylko do ilu sztuk?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Sty 2017 13:51 
Kup głowicę i dużą gąbkę - 30 x 10 x 15 cm. Głowica to może być Aqua szut 750!! 100 razy lepiej spełni zadanie niż ten filtr Aquaela.

Wypełnienia zostaw. Stado 15-18 sztuk.

Marta

Autor horche666
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Sty 2017 16:37 
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Zastosuję się do powyższych wskazówek. W sklepie zoologicznym nabyłem Easy-life Easystart mam nadzieję że to wystarczy.

Serdecznie pozdrawiam Pani Marto

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Sty 2017 17:46 
Tak, powienien wystarczyć, ale dokarmiaj zbiornik co 2-3 dni małymi porcjami pokarmu.

Marta

Autor horche666
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Sty 2017 14:02 
A pomysł wpuszczenia 15 neonów na te najbliższe tygodnie ma sens ?
Miałem w akwarium Spironukleusa, straciłem wszystkie ryby.
Filtr nowy, akwarium dezynfekowane nadmanganianem potasu i duża ilością soli.
Potem 2 tygodnie stało suche, skałki leża nadal na balkonie na mrozie mogę je jeszcze wygotować tak jak wygotowałem piasek( też leżakował na balkonie). Więc mam nadzieje, że wytłukłem dziadostwo... Neonek rybcia delikatna i miałbym później przed wpuszczeniem trofci co zanieść do przebadania...

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 4 Sty 2017 14:27 
Neony? zupełnie inna biologia. Wg mnie start zbiornik przy użyciu żywych ryb jest:

1. nieetyczny- przecież to żywe żwierzęta, a chcesz im zaoferować koszmar niedojrzałego zbiornika

2. Nastąpi "mieszanie biologii" poczytaj na forum.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eheim 2180 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®