Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Kratki pod kamienie

Autor barey
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Mar 2017 00:27 
Cześć,
Chciałbym podpytać o te podkładki,kratki pod kamienie.
Akwarium miało być bez kamieni ale jak to w życiu bywa jednak chcę coś na środek wrzucić może skuszę się na start na kryptokoryne.
Mam pytanie techniczne - czy trzeba te kratki umieszczać przed zalaniem czy można np. wstawić przesuwając piasek (bardzo drobny) kładąc na dnie na tyle ile to możliwe ? czy to ma sens ?
Ponieważ już startuję z biologią, to spuszczanie wody wyjmowanie piasku nie wchodzi w grę, przynajmniej na tą chwilę tak mi się wydaje :).
Poprzednio miałem styropian ale z uwag na inna obsadę myślę że to kiepski pomysł. Miałem przy tropheusach i zdarzało się że i one coś tam wykopały.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
/Adam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Mar 2017 13:27 
A ile tych kamieni planujesz?

Marta

Autor barey
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Mar 2017 17:26 
Jak najmniej zależy od obsady.
Opcja 1 taki kamyk większy do 20kg na środek i kilka małych po 2-3 kg do zamaskowania sprzętu.
Opcja 2 wapienie - i tu by chyba nie było by potrzeby bo mają max po 4kg
właśnie czyszczę wapienie w podchlorynie sodu zobaczę co z tym będzie.

Dziś patrzyłem te kratki w stacjonarnym sklepie mieli takie przeźroczyste i jakieś giętkie dość. Czy one rozłożą nacisk lepiej niż piasek ale chyba zapobiegną podkopywaniu etc..
/Adam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Kratki pod kamienie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®