Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtracja mechaniczna 840l

Autor xis
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Gru 2017 08:52 
Witam serdecznie,
Potrzeba matką wynalazku ... stąd i ten post. Mam problem z filtracją mechaniczną w zbiorniku 840l. I tak technicznie: ilość wody w akwarium to około 720-750 litrów netto, dekoracje: wapień, podłoże: piach, rośliny: kryptokoryna. Bez wodotrysków generalnie. Filtracja dołem przez sump. Ilość wody w sumpie w zależności od przepływu nie przekracza 150l. Wkłady: gąbka, włóknina (flizelina), biocera balls mini i bioceramax z aquaela. Te dwa ostatnie w ilości po 5l. Wodę pompuje Jebao 3000. Niezależnie od szybkości pracy pompy ilość nie odfiltrowanych drobinek jest dużo za duża. Obsada też generuje ruch substancji stałej ;-P Zastanawia mnie obieg wody (wylot przy kominie skierowany w lewo) i wysokość komina (z prawej strony) którego od lustra wody dzieli jakieś 2,5 cm grzebienia. Czy to nie za mało? Czy zastosować wewnętrzny filtr z wkładem z gąbki? Jeśli tak to jaki i w które miejsce? Przerabiałem x wariantów z przepływem wody jednak żaden nie poprawił klarowności. Jest to mój debiut z tak dużym akwa i sumpem. Troszeczkę ręce opadają bo mniejsze na kubełkach szły jak kryształ. Moi drodzy - wielkie HELP ;-)

Autor marek
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Gru 2017 15:43 
W swojej 700 litrowej Tanganice prawie od zawsze miałem dwa kubły EHAIM 2028 i 2228, głownie jako filtry biologiczne i w tej roli bardzo dobrze się sprawdzają natomiast jako mechaniczne, jak na moje wymagania nie do końca. Założyłem więc jedną turbinkę Aqua Szut 750 i woda natychmiast się skrystalizowała. Dodatkowo efekt ten bardzo dobrze podkreśla filtr powierzchniowy (skimmer)

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtracja mechaniczna 840l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®