Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

BORASLO

Autor GRZEGORZ78
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lut 2018 20:05 
Witam!
Mam pytanko, dotyczące substancji, którą można zakupić w aptece o nazwie BORASOL.
Jestem na etapie walki z sinicami, niestety baniak mam tak ustawiony, że na czołową szybę pada z boku słońce i to jeszcze z południowej strony:( Jestem po restarcie baniaka i jak to często bywa mam z tym paskudztwem i innymi glonami problem. Ostatnio gdzieś w necie usłyszałem, że ten środek sprawdza się w walce z sinicami i nie szkodzi rybom.
Chciałbym zaczerpnąć zdania kogoś jeszcze, czy stosował ten środek i w jakiej ilości (mam 250 l baniak).
Liczę na pomoc!
Grzegorz

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Lut 2018 06:41 
Stosowanie każdego środka bez usunięcia przyczyny mija się z celem. Po jakimś czasie masz gwarantowany nawrót problemu.

Walka z sinicami to nie tylko światło, ale niedobór tlenu w zbiorniku i zaburzony stosunek pomiędzy azotem i fosforem. Zmierz poziom N03 i fosforu.

Postaraj się najpierw usunąć przyczynę.

Na sinice jest wiele środków akwarystycznych, bezpiecznych dla życia w akwarium. Jednym z nich jest Algocaps Zooleka. Ale lsuwasz wtedy wszystkie glony, nie tylko sinice. Czy to jest takie ok w zbiorniku? jak dla mnie nie. Glony to naturalny składnik i element akwarium.

Zacznij od zlikwidowania przyczyny.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / BORASLO Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®