Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Dobór obsady oraz filtracji 2000 L.

Autor EBC TECH
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Lis 2019 21:19 
Witam,
proszę o pomoc w doborze obsady oraz odpowiedniej filtracji w akwarium. Akwarium ma wymiary 230x80x110. Filtracja będzie opierać się na studni w akwarium oraz filtrze przelewowym w pomieszczeniu technicznym wykonanym z akwarium 180x70x60. Woda do filtra będzie trafiać grawitacyjnie z studni w akwarium ( piętro niżej ), z filtra wypompowywana będzie pompą AQUA NOVA N-RMC 15000 do akwarium.
Druga filtracja będzie w układzie zamkniętym oparta na filtrach na rurowych oraz pompie CO. Wstępna koncepcja to 3x2 wkłady sznurkowe do filtracji mechanicznej, następnie 3 szt. filtracja na biobalach.

Planujemy wpuścić do zbiornika Cyphotilapia frontosa z odłowu.

Parametry wody zmierzone z kranu : KH 6dkh , GH 11dGH, pH 7,4 .
Podłoże - piasek aragonitowy 0,5 – 1,2 mm

Proszę o poradę jak zmienić parametry wody do pożądanych oraz jakie medium filtracyjne dać do filtra przelewowego oraz jaka ilość ryb w akwarium oraz co można dodać bezpiecznie do Frontosy.

Bartek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Lis 2019 12:33 
Powiem tak nie rozumiem określenia? Możesz to wyjaśnić?

Filtracja będzie opierać się na studni w akwarium

Wodę możesz dostosowywac preparatami np. http://brightwellaquatics.pl/produkty/akwarium-slo dkowodne/suplementy-dla-tanganika-i-malawi/

A co wiesz o Tanganice? bo zadajesz bardzo podstawowe pytania. Czytałeś coś? to akurat ważne jest aby nie popełniać błędów!

Cyphotilapia 9-12 sztuk i do tego inne gatunki. Nie znam Twoich preferencji, mogą być Benthochromis, większe drapieżniki, sumy. To raczej zależy od Ciebie co chciałbyś mieć.

O a wkładach nie porozmawiasz ze mną. Jesteśmy zwolennikami używania grysu dolomitowego lub koralowego i nie kombinowania z mediami filtracyjnymi.

Marta

Autor EBC TECH
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Lis 2019 21:26 
Witam,
użyłem może złego określenia, w akwarium jest komin z którego jest odpływ do filtra który znajduje się w pomieszczeniu piętro niżej.

Co do samej Tanganiki to raczej doświadczenia dużego nie mam, obecnie miałem akwarium 450L z Aulonocarami + trochę mix z Malawi. Były to jednak ryby dalekie od odłowu więc na pewno łatwiejsze w hodowli.

Co do samego grysu dolomitowego i koralowego to jaka ilość jest zalecana przy takim zbiorniku ? Możliwości są spore ze względu na akwarium filtracyjne.

Bartek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Lis 2019 16:55 
Teraz rozumiem:)

wiedziałam, ze jesteś malawistą bo narurowce to domena tej grupy ludzi.

Nie mam zaleceń co do ilości grysu, musisz tak dopasować filtrację aby działała i była bardzo wydajna. Tutaj nie pomogę, jak pisałam nie znam się na tym.

Wszystkie ryby mają podobne wymagania. Musisz poczytać o biotopie, utrzymaniu parametrów wody, warunkach jakie musisz stworzyć rybom. Bez tej wiedzy nie zabieraj sie za wpuszczanie ryb.

Na forum jest sporo projektów dużych zbiorników . Choćby ten:
https://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vth read&forum=5&topic=6190

I w dodatku ma taka obsadę jak planujesz.

Marta

Autor pawelmosive
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lis 2019 15:40 
Witam. Ciekawy zbiornik Ci się zapowiada. Rozumiem ze 110cm to wysokość? Jeżeli tak to moim zdaniem bardzo nie praktyczny. Mega utrudni ci prace przy akwarium! Wymiary akwarium pod SUMPA też robią wrażenie, masz duże możliwości. ja osobiscie mam mniejszego sumpa i daje w zupełności rade przy akwarium 1700 litrów.
https://www.youtube.com/watch?v=BKwN_Xi3s2Y&t=1s

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Dobór obsady oraz filtracji 2000 L. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®