Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Akwarium 200x50 - filtr podżwirowy

Autor Komar
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Cze 2006 00:52 
Witam...

...pierwszy raz na forum :)

Chciałbym się dowiedzieć czy macie może jakies doświadczenia z filtrami podżwirowymi w akwariach o rozmiarach dna 200x50 cm. Dokładniej chodzi mi o jakiś model, ktory nadaje sie do takiej powierzchni dna. Pytam sie o to, ponieważ rozważam wywalenie z akwarium styropianu, który zabezpiecza dno przed potencjalnymi uszkodzeniami skalami piaskowca. Jako ewentualny substytut przyszło mi na myśl rusztowanie do podżwirówki, no a skoro juz by bylo rusztowanie to dlaczego nie uruchomić filtra :) (chyba, że odradzacie taki typ zabezpieczenia dna).

pzdr i TIA
Komar

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Cze 2006 05:56 
A jakie ryby i jakie podłoże masz w zbiorniku?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Cze 2006 07:35 
Witaj na forum ;)

W większości podłożem w akwariach z tanganiką jest drobny piasek.
A filtracja "denna;podżwirowa" wymaga jak wskazuje nazwa żwirku.
Więc raczejjesli masz piach to ta metoda odpada. No chyba że chciał bys uzyskać widok w akwarium ala byrza piaskowa nad pustynia ;)

Ale sama kratka jako zabespieczenie dna jest OK.

Marcin.T <')))><

Autor Komar
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Cze 2006 16:20 
czesc

docelowo bedzie tam grys dolomitowy. co do ryb, to nie ma to w tej chwili znaczenia. chodzi mi o kwestie techniczna - jaki filtr da rade pociągnąć takie rusztowanie i może zamiast takiego rusztowania i dywagacji o filtrze macie jakąś inna propozycję zabezpieczenia dna bo uruchimienie filtra rozważam jako dodatek do rusztowania, a nie jako meritum sprawy.

pdr
komar

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Cze 2006 16:35 
Dlatego powiedziałem że jako podkładka pod kamienie ma sens. ale jako filtracja raczej nie. A jeśli bedziesz miał grys dolomitowy to zobaczysz że nie można go wypłukac tak zeby nie wydzielał zawiesiny. Jeżeli był by stale zruszany miał bys mętna wode.

Marcin.T <')))><

Ps. Ja przed nasypaniem podłoża całe dno pokryłem 4mm płyta poliwęglanu.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Akwarium 200x50 - filtr podżwirowy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®