Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

robaczki w akwa

Autor sebo
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Cze 2006 13:31 
witam wszystkich, wczoraj wieczorem czysciłem akwa o zewn strony i nagle na szybach od wewnątrz zauważyłem kilka malutkich ok 1mm białych robaczków które szybko się poruszały, nie wiem czo to i czy nie jest szkodliwe czy ma ktoś jakiś pomysł??
jeszcze jedno kilka młodych trofci rusza dziwnie głowami jakby pokazywały nie- tylko dosyć szybko czsem widżę jak ocierają się o dorosłe, nic więcej nie widać jedzą jak piranie rą ruchliwe nawet bardzo czy to normalne??

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Cze 2006 14:57 
Witam!!
Podaj wiecej informacji o parametrach wody. Czym kamrmisz ryby i jak czesto? Czy masz ślimaki w akwarium i jakie?
Jeżeli te biale robaczki sa takie cieniutkie i sie wija to moga to byc wypławki. W akwarium z trofeusami to "rzadkośc", ponieważ te robaczki moga sie pojawic w akwariach gdzie hodowana jest np. Tanganika mięsożerna. Przy intensywnym karmieniu mięsnym pokarmem i zaleganiu go na dnie w akwarium moga sie pojawic wypławki. Również, ale sporadycznie, moga sie pojawić gdy jakaś ryba poadnie lub np. slimak. Do ew. dotyczy przypadku akwarium z trofeusami. Zwieksz dbałość o czystośc w akwarium i nie przekarmiaj ryb. Po ograniczem=iu karmienia, podmianie wody po jakiś czasie te białe robaczki powinny zniknąć. Nie sa groźne dla ryb dorosłych. Niebezpieczne sa dla ikry.
Leszek

Autor sebo
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Cze 2006 15:00 
karmię spiruliną i szpinakiem a raz w tygodniu podaję cyklopa mrożonkę
karmię 2-3razy dziennie i nie za dużo
woda to ph 7,5,gh 10 kh 8 jest troche niskie ph ale w kranie mam ph7
no2-0,no3-10

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / robaczki w akwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®