Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Świderki świderki

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Cze 2006 23:04 
Nabyłam dziś drogą kupna w sklepie zoologicznym 100 świderków,które zostały odłowione z akwarium w którym co chwila były różna drobne rybki.
Chcę je włożyć do akwarium z moimi trofciami.
Na razie wsadziłam je do 3 litrowej bańki z piaskiem wodą z trofciarni i kamieniem powietrznym.
Wychodzą na szyby i boję się że mi uciekną.Siedzą ponad poziomem wody.
Czy mam im zrobić kwarantannę?jeśli tak to jak długą.
Czy dolać lekarstwa?jakiego?aby nie wprowadzić sobie jakiegoś choróbska?

Obecnie mam świderki w trofciarni ale jest ich zbyt mało

Autor moba
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Cze 2006 23:22 
Witam.
Jesteś pewna ,ze w trofciarni masz mało tych świderków ?
Ja swego czasu kupiłem na allegro zestaw chyba 30 swiderków i podzieliłem je na dwa akwaria . Namnozyło się tego sporo , spróbuj poszukać w piachu na pewno znajdziesz ich tam pokaźną gromadkę.
Pozdr.
Artek.

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Cze 2006 23:34 
No właśnie szukałam i nie było ich tam zbyt wiele.Około miesiąca temu gdy startowało akwa ,włozyłam 20 .Znalazlam potem kilka pustyh muszli.
Mam akwa 150/50 pow dna.i dość wysoki poziom piasku 6-7 cm .Trochę boję się o strefy beztlenowe.mimo iż dziabgam paluchem to pod kamienie nie sięgam.Dlatego zakupiłam dodatkową drużynę pracusi.

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Cze 2006 23:51 
Witam!!
Beato rzeczywiście moim zdaniem masz troszeczke ;-) za duzo piasku na dnie. W zupełności wystarczy połowa tego. Świderki nie będa się zapuszczać tak gęboko bo tam może brakować tlenu.
Brak świderków w dużej ilosci Twoim akwarium jest czyms normalnym w nowo zakładanych zbiornikach. Namnażać sie beda przy starszym dnie i gdzie jednak jest troche jedzonka na dnie. Muszisz poczekać. Pamietaj że niektóre leki moga hamować ich rozwój lub nawet zabjiać. Ślimaki przenosza choroby i im tez należy zrobic kwaranntane, co uczyniłaś i bardzo dobrze. Tym lepiej bo zakupiłaś ślimaki w sklepie, a wiadomo jak to jest z tymi sklepami.
Puste skorupki to równiez naturlane zjawisko, ale nie za duzo.
Chcac wydobyc slimaki z dna, ja to robie siatka do ryb poprostu przesiewając piasek w wodzie. Zawsze cos wpadnie.
Świderki moga dostawać sie równiez do filtrów. U mnie zawsze tam znajdowałem najpiekniejsze okazy :-).
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Cze 2006 00:07 
No to wyciągnę trochę piasku.Może podczas podmian będę ssała z dna -to piasek też wyleci.
Moje trofcie już całkiem zdrowe a jakie piiiięęękne.:))))
No i bulaki przestały się nawet tak strasnie gonić.Jest teraz zgoda.No i będę miała maluchy-teraz już na pewno.-jakieś 3 -4 może , ale będą .

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Cze 2006 00:46 
Ciesze sie że ryby juz zdrowe :-).
Gratuluje maluchow!!! A skad wiesz ile ich bedzie? Wypuszcza juz je mamusia.
Leszek

Autor danlack
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Cze 2006 01:20 
Apropos swiderkow - jak wyciagne zwir z akwarium (ktore likwiduje) do skrzynki i bedzie tam odrobina wilgoci to czy swiderki przezyja w czym takim przez 2-4 tygodnie ?

Beato - gratuluje i ciesze sie ze masz to za soba. Ja jeszcze poczekam z werdyktem 2 tyg.poniewaz laczylem stada i roznie moze byc.

Bogdan

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Cze 2006 11:18 
Witam,
Musisz sie troszke uzbroic w cierpliwosc Beato. Po leczeniu rybom potrzebny jest przede wszystkim spokoj, wiec nie rob nic, co mogloby go zmacic. Nie poruszaj i nie usuwaj podloza (bez obawy-swiderki sa w nim na 100% i dotra do dna, pod kamieniami i gdzie indziej tez, rozmnazaja sie juz tez na pewno i dodanie 100 nowych nie jest w cale konieczne).
Lepiej zostawic akwarium, zeby samo sie "dotarlo", bez wiekszych ingerencji w srodku (oczywiscie oprocz wymaganego cotygodniowego "serwisu").
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Cze 2006 12:09 
A skad wiesz ile ich bedzie? Jak obserwowałam tarło to było 6 jajeczek.Minęły już 2 tygodnie i mamie bulu powiększa się i rusza podgardle ,ale nie jest ono takie olbrzymie jak oglądałam na zdjęciach.Na pewno są w środku larwy ,bo widzę je gdy łapie pokarm.To młodziutka samiczka ma może 7 miesięcy.Tak że gdyby był nawet 1 maluch to i tak byłby sukces.

W akwarium świderki rozmnażaj,ą się na pewno bo widzę takie malutkie szkraby.
Oddam wobec tego te nowe świderki do sklepu.
Moje trofcie wcale nie boją sie gdy podmieniam wodę ,sab wścipskie i nawet podpływają w miejsce gdzie upuszczam i wlewam wodę-może to kwestia przyzwyczajenia,ponieważ na początku były częste podmiany

A propo piasku to mam w sumie 30 kg
Na samym spodzie jest 2 mm biały żwirek potem 10 kg drobnego piasku i potem na samym wierzchu 10 kg piachu koralowego.Myślałam że te warstwy będą się ze sobą mieszać ale nie mieszają zię za bardzo i ładnie to wygląda.
Czasami w akwarium trofcie robią burzę piaskową -a potem dno jest w fale.
Teraz pływają już po całym akwarium ,bo na początku lubily tylko lewą stronę.Mimo iż mam w środku dużo kamiemi i grot to nie obserwuję b były pozajmowane jakieś rewiry z których inne są przeganiane.Nawet mamusia pływa już ze wszystkimi.i czasami tylko odpływa pod grzałkę

Czekam teraz cierpliwie na tanganikoduski no i trzeba będzie uzupełnić obsadę ,bo teraż jest po 10 bulu i ilang-nie bębę się śpieszyła bo co się odwlecze to nie uciecze.
Pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Świderki świderki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®