Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

świderki-ilość

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Cze 2006 15:44 
Ile należałoby świderków zakupić coby było optymalnie dla dna 160/45 grubość piasku 5-7 cm?? Przymierzam się do zakupu i nie wiem jaką ilość poszukiwać...

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Cze 2006 16:12 
Wyśle Ci ile chcesz, mam nadmiar w firmie. Podaj adres na naszego firmowego maila do wysłe Ci w kopercie (nie martw sie zabezpieczone).

Marta.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Cze 2006 16:15 
Dziękuje bardzo za propozycję:) Nie omieszkam skorzystać... Tyle tylko że to dopiero na początku lipca (wtedy będe baniak zalewał) no i pytanki ile ich na początek wpuścić?:)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 12 Cze 2006 16:18 
nie ma problemu, napisz jak będziesz gotowy. Wystarczy 10-20 sztuk i tak bardzo szybko się namnożą. Mogę Ci wysłać więcej.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Cze 2006 17:48 
dziękuje bardzo. Pani Marto mam pytanko odnośnie tzw"kontrolowanego przerybienia"... Ile byłoby to szt dorosłych, a na początek młodych trofci i eretmodusów do baniaka 160/70/45 (dług/wys/szer) 504 litry brutto ze sporą nadfiltracją tył baniaka jest filtrem czyli pojemność fitra to 160/70/15

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 12 Cze 2006 18:13 
Myśle, że dorosłych mogłoby być 30-35 sztuk. Raczej 30 sztuk bo dno jest wąskie.

Marta

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 12 Cze 2006 18:14 
Chociaz - ja zawsze mam dylemat - każdy zbiornik wyglada inaczej w pełnej zabudowie wnętrza. Moze przy tej wysokości 35 sztuk dorosłych byłoby ok.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Cze 2006 18:28 
Ok, dziękuje bardzo... zaczne od 40 małych plus 10 eretmodusów a jak będą dorastać i tka pewnie potrzebny będzie retusz płciowy więc się ustali...

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Cze 2006 20:01 
a ja jestem (pomimo że mam) przeciwnikiem świderków - dla mnie to plaga

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 12 Cze 2006 21:09 
Tutaj masz rację...u mnie to tez plaga, mimo, że są pożyteczne. Niestety ich nadmiarnie wygląda estetycznie.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Cze 2006 21:43 
a jest jakieś rozwiązanie pośrednie bezświderkowe...? chętnie nie wpuszcze:)

Autor Vepsik
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Cze 2006 21:54 
mozesz od czasu do czasu wrzucic lisc sparzonej salaty i jak sie ich troche najdzie to najzwyczajniej wyjac tylko jest jeden problem. Jak powstrzymac stado roslinozercow przed zjedzeniem salaty :) Moze jakis pojemniczek z dziurami grubosci 1 cm i tylko swidery beda sie mogly przez nie przecisnac ?

Autor jacekkudla
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Cze 2006 21:57 
chodziło mi o to jak likwidować strefy beztlenowe bez świderków.... a nie jak wyłapać....

Autor fazi64
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Cze 2006 23:46 
Witam,
Mysle, ze wiecej przemawia za, niz przeciw swiderkami w akwarium. Fakt, potrafia sie mnozyc jak szalone, ale to chyba dobrze swiadczy o warunkach jakie pomagaja wytworzyc w podlozu.
Mozna tez zauwazyc, ze sluza nie tylko do aerowania substratu, ale stanowia tez uzupelnienie diety niktorych naszych ryb. W swoich akwariach zauwazylem, ze chetnie wyskubuja je z muszelek np. T. irsacae, czasami muszlowce (choc te chyba bardziej zajmuja sie wynoszeniem ich z zajetych przez siebie rewirow), a i mlode trofeusy potrafia zaatakowac "swidra".
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 13 Cze 2006 05:51 
Tutaj masz racje w zbiornikach z tanganicodusami właściwie tylko puste muszelki. To znakomite uzupełnienie ich diety.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#16 - Posted: 13 Cze 2006 08:27 
No to innej drogi nie ma jak tylko ze świderkami:)

Autor mlody
Użytkownik
#17 - Posted: 14 Cze 2006 10:22 
cześć może ktoś ma na zbyciu kilka ślimaków świderków

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 14 Cze 2006 10:35 
Mogę Ci wysłać.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / świderki-ilość Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®