Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

tetra tec 1200

Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Cze 2006 17:45 
mam akkwarium ,przerobiona zabudowe ,zrobbione tlo,podloze skalki
kupilem tetre i chce go uzyc jako filtr biologiczny
filtr ma swoje wypelnienia
1koszyk to pierscienie ceramiczne+bioaktywna pianka
2koszykbiobale
3podwojna bioaktywna pianka(powiedzialbym raczej gruba splatana zylka)
4jena warstwa tejze pianki +wegiel+cienka warstwa flizeliny
jak prawidlowo uzbroic taki filtr?
wiem ze wegiel wyjac a wlozyc koral
do ktorego koszyka wlozyc koral?
mam 2kg korala
czy takze wyjac gabke by weszlo 2kg?
czy warto zakladac deszczownice jezeli przeplyw ma byc mocno spowolniony?(napowietrzanie bedzie z atmana 202)
do jakiego stopnia spowolnic filtr?
akwarium mam uzywane
jak zlikwidowac biale naloty na szybie?
imam takich pytanek caaaaaaaaaaly worek
Ale kazdy z nas chodzil kiedys do pseckola:)

pozdrawiam Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Cze 2006 20:57 
Witam!!
Robercie co to jest ta pianka? Czy jest to może gruba , zielona żyłka firmy Sera?
Moim zdaniem wegiel jest zbedny w tym skladzie wkladów.
Jeżeli ma to byc filtr biologiczny to na pewno musiśz nieco spowolnić przeplyw przez ten filtr. Moga do tego posłuzyc np. zawory regulowane na weżach. Dobrze jest również założyc na wlot filtra (rura ze smokiem) grubsza gabke jako przed filtr. Któras bedziesz co jakis czas płukał nie ruszajac kubla co jest bardzo ważne (im mniej bedziesz ingerował w kubeł tym lepiej). Ja osobiscie włożyłbym gabke w komorze do której wpada woda dlatego żeby jak najmniej zanieczyszczać wlaściwe złoże biologiczne. Jako zloza biologicznego mozna uzywać ceramike bio (inna jest ceramika do filtracji mechanicznej), włoknine bio (Sera), kruszec koralowy, bio kule (chociaz wydaje mi sie że bardziej efektywne sa one w filtrach zraszanych/ przesiakajacych gdzie nie sa zaleane woda), lawa wulkaniczna lub inne podobne wklady naturalne (bardzo duzo porów) itp.
Ja bym zalozył deszczownice i zobaczyl jak to bedzie pracowac, tylko umieściłbym ja tuz nad powierchnia wody (dodatkowe natlenianie i zapobiega tworzeniu sie czasami korzuchowi bakterii na powierzchni).
Spowolnienie filtra musisz ustalic powiedzmy doświadczalnie.
Bialy nalot mozna usunąć chemicznie np. octem lub mechanicznie czyli zyletka. Z tego co pamietam sa chyba jakieś specjalne plyny do usuwania takich nalotów do kupienia w slepach zoo.
Koral wlozylbym do ostatniego koszyka, czyli na wylocie wody.
Pozdrawiam leszek

Autor kasanga
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Cze 2006 21:58 
rozumiem ze ostatnim koszykiem jest ten na dnie
tak jak ogladam ten filtr to woda wpaada od gory przechodzi przez wszystkie warstwy i zaciagana jest ku wylotowi filtra
1gabki na wlocie(te orginalne sa grube ale o bardzo malej gestosci tak jak pisza bioaktywna)czy beda dobre?
2 ceramika (CERAMIKA BIO)
3 biokule
4 2 kg koralaie na dno
no i gabka na wlocie filtra
czy tak bedzie dobrze?
serdeczne dzieki Leszku

Autor JGr
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Cze 2006 22:58 
rozumiem ze ostatnim koszykiem jest ten na dnie

Nie. Ostatni to ten, przez który woda przechodzi na końcu - czasem jest to dół, czasem góra filtra, w Twoim przypadku chodzi o górny kosz. Zresztą Leszek Ci napisał - do ostatniego koszyka, czyli na wylocie wody.

Wkłady biologiczne i chemiczne stosuje się w końcowym odcinku systemu filtracyjnego, do którego dociera wstępnie (mechanicznie) oczyszczona woda.

Jarek

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Cze 2006 12:26 
Robercie w modelu Tetry 1200 woda wlatuje przez otwór w koszykach który po złożeniu tworzy rurke prowadzącą wode na sam dół.

Ja w swoim filtrze na dnie poza koszykiem wysypałem ceramike mechaniczńą. Po czym w koszyku na samym dole pozostawiłem jedna warstwe gąbki. Reszte wypełniłem ceramika bio Aqua szuta ( w tej chwili najtańsza i bardzo podobna do siporaksu seroskiego)

Taka kombinacje złoży mam we wszystkich filtrach co czyni je prawie bezobsługowymi.

Marcin.T <')))><

Autor kasanga
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Cze 2006 17:34 
tak zgadza sie sprawdzilem
oczywiscie jest tak jak PISZECIE
DZIEKI SERDECZNE ZA SPROSTOWANIA I CENNE RADY

Pozdrawiam Robert

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Cze 2006 11:42 
Mam taki sam filtr.Tylko że nie wiedziałam i u mnie chodzi na full.
Przykręcić go na obu zaworach ?

Czy żwir koralowy o granulacji 5mm będzie dobry ?
Włożyć go trzeba do górnego koszyczka?

Leszku -byłam rok temu we wrześniu w uroczym Władysławowie.
Mieszkałam przy samej plaży (zapomniałam ulicę)-taka co się ciągnie wzdłuż plaży.Miałam widok na morze i budujący się wielki apartamentowiec.
Z przodu domu w którym mieszkałam jest ciąg sklepików i punktów z jadłem.

Na rogu jest taki duży sklep z pamiątkami.Tam kupiłam muszelki -czy takie też się nadają do kubła?

Czy i jeśli to je pokruszyć?
Co lepsze żwir czy muszelki?

Ha ha-we wrześniu też skoczę do Władysławowa-bardzo było mi tam fajnie.:))

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Cze 2006 12:02 
Beato co do wkladów do filtra to jest wszystko napiane wczesniej. Koral o granulacji 5mm nadaje sie do wkadu, ew. troszke grubszy. Umieść go na wyjściu z filtra. Przepływ mozesz zredukowac poprzez przykrecenia zaworu/zaworów. Co do muszelek jezeli sa to morskie to mozna je pokruszyć, maja dośc grube ścianki. Ja jednak wybralbym jednak koral. Dodoatkowo bedzie moim zdaniem lepszym podłożem bilogicznym.
Leszek
ps. mieszkalaś Beato przy ul. Morskiej. Sklep kojarze, muszelek nie :-), tyle ich jest w sezonie na tych straganach, sklepach że jest w czym wybierac. Jeżeli bedzies w poblizu ZAPRASZAM!

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Cze 2006 12:18 
Wiecie co?

Jesli juz dawał bym muszle morskie to chyba raczej te połówki małż. Nie ma kłopotu z zawartością a ich strona zewnętrzna jest porowata-prążkowana i po kłopocie.

MArcin.T <')))><

Autor trzcinka
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Cze 2006 19:51 
Szykałam wszędzie maluchów-To się stało 10 dni temu.Gdy rano wychodziłam mamusia jak zwykle stała przy grzałce z pełną paszczą.Po kilku godzinach gdy wróciłam pływała cała zadowolona ze wszystkimi i niestety z pustą paszczunią.Szukałam i nic.

Myślałam o takich małżach -one są porowate,ale teś kolorowe,Wygląda to na naturalny kolor ,ale głowy nie dam.
No ale skoro będę miała żwirek to go włożę.

Teraz ph jest 8,2 a 2 tyg temu było 8.Nie dodaję sodki ani soli.
Twardości ogólna 20-na stałym poziomie ,o weglanowa rośnie od 9 do 12
To są pomiary w dzień po podmianie 20% wody

Na początku mierzylam przed i po -ale wszystkie parametry były takie same (widocznie jakaś niewielka różnica -nie do wykrycia przez testy).

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / tetra tec 1200 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®