Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przegrzanie

Autor malach3
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Cze 2006 12:19 
Witam
Mam pytanie, związane z obecnymi upałami: Jak postępować przy obecnych temperaturach za zewnątrz (i w pomieszczeniach), gdy temp. w baniakach rośnie ponad normę. U mnie jest od 4 dni 28,5 stopnia (grzałki oczywiście z termostatem, więc nie pracują).
Ja zrezygnowałem na ten okres całkowicie ze sztucznego oświetlenia, filtr wewnętrzny będący jednocześnie napowietrzaczem ustawiłem na full napowietrzanie (nawet kosztem większej "wirówki" w obiegu wody) i ograniczyłem karmienie do 1 razu dziennie.
Czy moje postępowanie jest słuszne? Jakie ew. są inne metody postępowania przy takich upałach?

Pozdrawiam
Marcin

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Cze 2006 12:51 
Nie mam takich problemów z temperaturą, u nas na szczęście w firmie i w domu temperatura nie podnosie sie aż tak wysoko. To co zrobiłeś wg mnie jest bardzo prawidłowe. Możesz tylko podmieniać codziennie niewielkie ilości wody i dolewać znacznie zimniejszą, by nieco obnizyć temperaturę. Najważniejsze jest wg mnie napowietrzanie wody, ale to właśnie zrobiłeś.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Cze 2006 12:52 
Witam,
Mam ten sam problem z akwarium w pracy (okna od zachodniej strony, wieczorem sauna). Na szczescie pomagaja mi koledzy z drugiej zmiany.
Oprocz czynnosci podanych przez przez Ciebie stosuje lod w kostkach, podmiany wody (niewielkie ilosci) na zimna kranowe, zamrozone male pety umieszczane w akwarium, duzy wentylator stojacy, skierowany bezposrednio na sciane przednia baniaka, wietrzenie biura wieczorem, po zachodzie slonca.
Temperature jakos udaje sie zbic do akceptowalnego poziomu.
Szkoda, ze w zeszlym roku, kiedy pojechalem na wakacje, nie wiedzieli, co maja robic i poszla mi prawie cala obsada ;(((.
Pzdr.
Fazi64

Autor Mike
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Cze 2006 20:45 
Witam
Dobrze sprawdza sie wentylatorek z komputera z procesora, skierowany bezposrednio na lustro wody potrafi zbic temperature w 240L o ok 2 stopnie. Podobno mozna nabyc takie z mozliwoscia podlaczenia pod 230 V, wiec nie jest konieczne stosowanie prostownika.
Michał

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przegrzanie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®