Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Tw za niskie, To za wysokie-tak myślę

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor Luna
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Lip 2006 20:02 
Witam Wszystkich po dość długiej przerwie.
W akwa z trofciami To- 32, Tw- 6.
Czy są dostępne jakieś preparaty , które wyregulowałyby te parametry?
Z pewnością znalazłabym to na naszym forum, niestety czas nagli, jutro wyjeżdżam na tydzień i chcę zrobić to jeszcze przed wyjazdem.
Pozostałe:
No2- 0
No3- 10
NH3- 0
Ph- 8,5
375l, 17 trofci, przewaga młodzieży, filtracja 1500l/h, zero roślin, piasek dolomitowy, temp 25-26*C.

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Lip 2006 12:16 
mam prośbę zbadaj kranówkę ..

Autor Luna
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Lip 2006 17:36 
Witam
Kranówka :
To 38
Tw 24

Autor Luna
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Lip 2006 17:41 
Oczywiście pomyślałam o tym dopiero za drzwiami

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Lip 2006 18:09 
spadek KH z 24 na 6 jest niezwykły - jak często podmieniasz wodę ?
z moich doświadczeń wynika,że duży spadek KH wiąże się z zaniedbanym akwarium, w którym ilość azotanów jest znaczna

Autor Luna
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Lip 2006 19:01 
Akwa jest bardzo zadbane,wodę podmieniam regularnie co tydzień.
No3-0, to chyba nie jest żle. Reszta też wydaje mi się być w pożądku ( oczywiście z wyjątkiem To i Tw ), te testy były robione tuż przed podmianą, więc po tygodniu ostatniej podmiany.

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Lip 2006 19:17 
rozumiem,ale drążę nadal - ile procent podmieniasz , czy odmulasz

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Lip 2006 19:28 
"No3-0" - ?!!!! powaznie?

Autor Luna
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Lip 2006 21:00 - Edytowany przez: Luna 
akwa 375l brutto, co tydzień podmiana 40-50 l, za odmulacz dałam tyle, że muszę go używać :)
0-serio serio, ostatnio właśnie wyjątkowo miałam tak między 10 a 20, zawsze jest 0, góra 5
Ale twardość ciągle taka sama

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Lip 2006 21:00 
jak nie ma no3 to nie ma cyklu azotowego
sprawdz jeszcze raz
no2 czyli azotyny ma byc 0,0
azotany no3 to wynik pochlaniania
no2 przez bakterie nitryfikacyjne czyli :gdy nie ma no3 nie ma bakterii lub jest ich za malo
SPRAWDZ POMIARY!!!

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 31 Lip 2006 21:05 
no2 przez bakterie nitryfikacyjne czyli :gdy nie ma no3 nie ma bakterii lub jest ich za malo
SPRAWDZ POMIARY!!!


Luna - Kasanga ma rację - sprawdź pomiary.

Marta

Autor Luna
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Lip 2006 21:09 
akwa można powiedzieć nowe, może dojrzewa?
no2 zawsze 0,0, może za dwa razy miałam 0,1.

Autor Luna
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Lip 2006 21:23 - Edytowany przez: Luna 
może wkłady w filtrach?
w małym jest wata, gąbka i trochę ceramiki, w dużym trszką waty i gąbki, ceramika i coś, czego nazwy za chiny nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć. Przepraszam, to głupie, ale jestem tak padnięta po podróży, że nie myślę. Coś jak chropowate kamyszki w szarawym kolorze, w woreczku z siateczki. Ale jeśli dobrze pamiętam, to miało stwardzać a nie zmiękczać.

Autor Luna
Użytkownik
#14 - Posted: 31 Lip 2006 21:33 
Momęcik. Muszę dobudzić męża, on je zawsze robi. Nie mogę znależć.

Autor Luna
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Lip 2006 21:39 
Data skończyła się 3 lata temu, fajnie, że żadno nie zauważyło. Skoczę do sąsiada. Jeszcze momęcik proszę.

Autor Luna
Użytkownik
#16 - Posted: 31 Lip 2006 21:57 - Edytowany przez: Luna 
Robi sie.
Jeszcze raz pozostałe.no2-0, nh3-0, ph-8,5, TwO-32, TwW-14.
No3- 20.
Podmiana była 25.07.

Autor kasanga
Użytkownik
#17 - Posted: 31 Lip 2006 22:02 
DZiewczyno spokojnie
moim zdaniem to nie wklady w filtrach
zbadaj jeszcze raz kranowke
a swoja droga gdzie jest az tak twarda woda??
pomiar two-to zawartosc calkowita soli wapnia i magnezu
pomiar tww-to zawartosc wodoroweglanow i weglanow
Swoja droga interesuje mnie jakie masz w swoim akwarium ph
na chlopski rozum przy bardzo duzej twardosci powinna byc woda bardzo zasadowa

Autor Luna
Użytkownik
#18 - Posted: 31 Lip 2006 22:07 - Edytowany przez: Luna 
ph w akwa 8,5 i w kranie taka sama. TwW w kranie-24, TwO-38.
Inowrocław, Kujawsko-Pomorskie, ale tylko na moim osiedlu, wszędzie 6>7
Wpadnę tu rano, padam na twarz.

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 1 Sier 2006 06:20 
Ale jeśli dobrze pamiętam, to miało stwardzać a nie zmiękczać.

po pierwsze przy takich parametrach wody w kranie zbędne są jakiekolwiek dodatki zatwardzające - przy hodowli tanganikańskiej

po drugie parametry w akwarium powinny być pododbne do kranowych

przedtem miałaś KH 6 teraz 14 - podmieniaj nie 40 litrów tylko 100 i zobacz na drugi dzień wyniki .

Autor Luna
Użytkownik
#20 - Posted: 1 Sier 2006 07:04 
Dobrze, jutro podmienię 100l, sprawdzę co to jest w filtrze i podam wyniki.

Autor tooold
Użytkownik
#21 - Posted: 1 Sier 2006 07:35 
Dobrze, jutro podmienię 100l, sprawdzę co to jest w filtrze i podam wyniki.
sprawdź przed i kilkanaście godzin po podmianie

Autor timus
Użytkownik
#22 - Posted: 1 Sier 2006 10:10 - Edytowany przez: timus 
Możesz szerzej opisać jakie masz filtry?

Wiemy tylko że 1500L/h i że są dwa duży i mniejszy.

Marcin.T <')))><

Autor Kris22
Użytkownik
#23 - Posted: 1 Sier 2006 10:21 
A może to coś ostatniego co masz w filtrze to jest zmieszany wegiel aktywny z kationitem i dla tego zmiękcza wodę ??? jakoś dziwnie się dzieje w twoim akwarium

Autor tooold
Użytkownik
#24 - Posted: 1 Sier 2006 10:51 
a i jeszcze pytanie - rośliny - światło - CO2 = coś o tym napisz jeśli coś z tego masz .

Autor rufus1
Użytkownik
#25 - Posted: 1 Sier 2006 10:58 
Witam!!
Co to jest za "piasek dolomitowy"? Czy pochodzi z pewnego źródła i jakiej jest granulacji? Czy jest on w Twoim akwarium niezbedny? Jak zachowuja się Twoje ryby? Czy maja jakieś naloty na skorze? Jak długo to akwarium jest uruchomione? Czy masz jakies glony w akwarium. Jezeli tak, to jakie? Jakie masz wklady w filtrach? Po czym sie sugreujesz ze woda jest zmiekczana? Rozmumiem że mieszkasz w bloku i nie stosujesz żadnych podgrzewaczy do wody.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#26 - Posted: 1 Sier 2006 11:00 
Słuszna uwaga tooolda dotyczaca roslin. Ale z tego co pamietam pisalas ze nie masz zadnych roslin.

Autor Luna
Użytkownik
#27 - Posted: 2 Sier 2006 22:02 
piasek dolomitowy-najdrobniejsza granulacja, oczywiście nie pamiętam, ale się dowiem i powiem. Zamawiałam od gościa, który polecany był przez wielu, grys do tanganiki, podam szczegółowe dane, jak tylko je otrzymam. Wydaje mi się, że przy tych rybach raczej jest niezbędny.

Rufus, gratuluję pamięci ( to jest to czego ja nigdy do niczego nie miałam ) , roślin brak.

To coś w filtrze to z pewnością nie jest węgiel z kationitem, przepraszam, nadal nie pamiętam co to. Jutro się dowiem.

Filtry eheima 1000l/h-biologicznomechaniczny, 500l/h-mechaniczny. Wkłady to ceramika, gąbka, wata do filtrów, no i to coś.

Przy podmianie leję zimną wodę i ewentualnie troszkę podgrzewam grzałką, choć rybciom pasuje taka zimniusia z wiadra.

Świetlówki Narwa Lumoflor LT 36W/077

Ryby zachowują się ok., apetyt i humor dopisuje,nie są zestresowane, ani płochliwe,żadnych nalotów, zmian skórnych i.t.p., nie ma agresji, z wyjątkiem samca, który gania samiczkę, żadnych innych. Choć to nie tyle agresja, co raczej końskie zaloty.

Akwa funkcjonuje od 27.05.06, nie było zupełnie świerze, woda i filtry z zamienianej 112l. Żadnych jak dotąd w tym akwa glonów ( po to niby miały być te świetlówki ).

Tyle w biegu. Wodę podmienię jutro, dziś brak czasu na cokolwiek.

Pozdrawiam
Luna

Autor Mike
Użytkownik
#28 - Posted: 2 Sier 2006 23:18 
Parametry sa conajmniej dziwne ten spadek Tw przy zachowaniu To i braku roslin jest zaskalujacy. Co do piasku dolomitowego to raczej nie powinien wplywac na spadek wrecz przeciwnie bo dolomit to mieszanina frakcji weglanowych z przewaga magnezu. Nurtuje mie jeszcze jedne pytanie gdzie sa takie twardosci w karnie i czy test sa dobre . Pisalas wczesniej ze jakis sie przeterminowal. Zalatw sobie gdzies wode o pewnych parametrach na z RO i sprawdz jaki wynik bedzie po testach powinien byc tw i to O. A ph zalezy jaki filtr RO i woda na wlocie 6,5 -7,2
Michał

Autor Luna
Użytkownik
#29 - Posted: 3 Sier 2006 06:45 
Mike, poproszę jeszcze raz, tyle że prościej.

Zalatw sobie gdzies wode o pewnych parametrach na z RO i sprawdz jaki wynik bedzie po testach powinien byc tw i to O. A ph zalezy jaki filtr RO i woda na wlocie 6,5 -7,2

Zakupię nowe testy, może o to chodzi

Autor timus
Użytkownik
#30 - Posted: 3 Sier 2006 07:36 
Mike mówi o wodzie z filtra odwróconej osmozy RO.

Taka wode można dostac w duzych sklepach zoo lub od kogoś kto posiada taki filtr. Często dysponują nim posiadacze dyskowców i akwriów morskich.

Ale dobrym wyjściem było by zrobienie pomiarów nowymi testami a nawet innej firmy dla porównania.


Marcin.T <')))><

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Tw za niskie, To za wysokie-tak myślę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®