Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

woda-czy można kupić?

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sier 2006 11:12 
Witam
Na moim osiedlu wyłączyli dopływ wody z przyczyn technicznych. Mam pytanko czy mogę jakąś wodę do podmiany użyć zakupioną w sklepie - deminarilizowana czy też podobna? Nie bardzo mam możliwość dowżenia wody - kranówy.
Baniak mam przejściwoy 160 litrów a w nim 15 szt ikoli. Startuje niedługo z baniakiem 670 litrów także podkreślam jeszcze raz że to baniak chwilowy.
Jacek

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Sier 2006 11:58 
A nie lepiej nie podmieniac przez jakis czas. Szczegolnie jesli ograniczysz karmienie parametry nie powinny bardzo skoczyc. Przeciez awaria nie potrwa dwa tygodnie (mam nadzieje) .

Autor jacekkudla
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Sier 2006 12:07 
Problem w tym że, przewiozłem baniak od znajomego z wodą, której było około 120 litrów i brakuje jeszcze około 40 litrów (nieprezyzyjny byłem w poprzednim poście że woda do podmiany), także z filtrem i cykl azotowy wystartował, tyle że wczoraj podskoczyło troche NO2 do 0,1 a NO3 do około 40 i tu zaczynam się obawiać. Ryb nie karmie wogóle jeszcze.
Jacek

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Sier 2006 12:56 
ja bym użył wody mineralnej niegazowanej - patrząc aby nie miała jakiś kwaśnych soli .

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Sier 2006 13:46 
Nawet 40 litrów dolać można?? taka po 5 litrów napełniana np żywca może być??

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Sier 2006 13:53 
Witam,
Cos takiego znalazlem w necie:
Składniki mineralne w 1 litrze wody Zywiec Zdrój (0,5L; 1,5L niegaz.):

Anion wodorowęglanowy 109,00 mg/L
Anion chlorkowy 4,60 mg/L
Anion fluorkowy 0,07 mg/L
Kation magnezowy 8,18 mg/L
Kation wapniowy 27,73 mg/L
Kation sodowy 8,00 mg/L
Suma składników 185,84 mg/
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Sier 2006 13:59 
na myśli miałem takie baniaki 5 litrowe (zdecydowanie tańsze) czy mogą być?

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Sier 2006 14:21 
Witam,
Wedlug mnie tak - woda po awarii sieci przewaznie leci bardzo brudna, dopoki zapowietrzone rury nie przestana oddawac ze scianek calego naroslego na nich dziadostwa. Lepiej wiec dmuchac na zimne i lac Zywca ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Sier 2006 10:15 
Też kiedyś się zastanawiałem czy taka woda jest przydatna dla ryb.
Tu chyba należało by poczekać na wypowiedź chemika odnośnie składu.
Manie zastanawia anion chlorkowy i fluorkowy Dość wstrętnie brzmią ;)

Marcin.T <')))><

Autor trzcinka
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Sier 2006 02:54 
anion chlorkowy to nic innego jak pochodzący z dysocjacji sol(NaCl).tak samo fluorkowy(KJ).Składniki muszą być bezpieczne skoro jest o woda do picia.Jeśli jest ona naturalna i nieuzdatniana sztucznie-to jest to najlepsza na świecie woda.Wazne jest,a może najważniejsze to jej osmolarność ,która powinna być w przybliżeniu taka jak kranówy czyli ok 40 osmmol/l My dodając do wody soli kuchennej właśnie podnosimy jej osmolarność ,poprawiając w ten sposób dyfuzję płynów i eliminowanie ewentualnych toksyn z ciała rybki.

Pozdrówko Beata

Autor trzcinka
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Sier 2006 02:59 
anion chlorkowy to nic innego jak pochodzący z dysocjacji sol(Nacl).tak samo fluorkowy).Składniki muszą być bezpieczne skoro jest o woda do picia.Jeśli jest ona naturalna i nieuzdatniana sztucznie-to jest to najlepsza na świecie woda.Wazne jest,a może najważniejsze to jej osmolarność ,która powinna być w przybliżeniu taka jak kranówy czyli ok 40 osmmol/l My dodając do wody soli kuchennej właśnie podnosimy jej osmolarność ,poprawiając w ten sposób dyfuzję płynów i eliminowanie ewentualnych toksyn z ciała rybki.

Pozdrówko Beata

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 14 Sier 2006 03:22 
żle wpisałam fluorek.potem chciałam poprawić i zupełnie coś namotałam z tymi postami.
Powinno być anion fluorkowy pochodzi z CaF2 który jest składnikiem niektórych minerałów znajdujących się w naturze.Wiadomo że poprawia on budowę układu kostnego

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / woda-czy można kupić? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®