Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Twardość i odczyn wody

Autor moba
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Wrz 2006 19:25 
Witam.
Mam prośbę do Was , otóż co jest lepsze jako wkład do filtra przelewowego aby podnieść twardość i odczyn wody , żwirek koralowy czy grys dolomitowy. Przyznam ,ze naczytałem się trochę o tym i do końca nie jestem przekonany co jest bardziej skuteczne.
Pozdrawiam
Artek.

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Wrz 2006 19:27 
cześć,moim zdaniem grys koralowy o granulacji5-10mm.sam taki mam w swoich filtrach,swoją drogą obecność skałek dolomitowych w akwarium jest jak najbardziej wskazana,jeżeli to nie pomoże(a powinno)proponuje użycie soli jbl aquadur malawi /tanganika,stosuj ją wg.dolaczonej instrukcji.

Autor moba
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Wrz 2006 20:27 
Cześć .
Ja stosuję AQUA MEDIC Reef Saltz -sól do morskiego wg. zaleceń P. Marty , ale chciałem zastosować jeszcze coś oprócz soli , mówisz że grys koralowy będzie dobry , to super bo niedawno kupiłem sobie 10 kg , to włożę do filtra. Dzięki za radę i pozdrawiam.
Artek.

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Wrz 2006 06:48 
nie ma za co,od tego jest forum żeby sobie pomagać,szczerze mówiąc sam zastanawiałem się czy nie używac soli morskiej,jest dużo tańsza od tej z jbl,tylko nie wiem jak na ryby będzie oddziaływać obecność jodu i strontu w tej soli.pozdr.jacek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Wrz 2006 08:44 
Jacku poczytaj było tu na forum sporo o soli do morskich które dobre są do tangi, także bez obaw. Ja też kupiłem AQUA MEDIC Reef Saltz, polecana tutaj:)
Jacek

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Wrz 2006 14:35 
dzięki za rade,chyba przejde na tą sól,pozdr.jacek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Twardość i odczyn wody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®