Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Kwarantanna - kiedy robic a kiedy nie ?

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor danlack
Użytkownik
#61 - Posted: 11 Wrz 2006 14:58 
Dzieki Leszku,
Na przyszlosc bede badal ryby w Pulawach w koncu to 1-2h od Warszawy. Jak masz jakis namiar na pracownie to prosze na priva (danlack@wp.pl).

Sorki, ale bede doczytywal - to jeszcze przede mna (jakas wskazowka gdzie mozna nabyc te literature i poczytac artykuly)

B

Autor timus
Użytkownik
#62 - Posted: 11 Wrz 2006 15:00 
Ja to rozumiem tak że np.mieczyk to ryba z innego biotopu a co za tym idzie nosiciel innych bakterii jak tropheus i jesli jedna znosi je dobrze druga może zapaść na chorobe. A o ile poniekąd znamy objawy chorub np.trofci to nie mamy pojęcia jak wygląda trofeus chory na chorobe pochodzenia z mieczyka.

Więc nadal jestem za stopniowym zarybianiem akwarium docelowa obsadą.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#63 - Posted: 11 Wrz 2006 15:02 
Bogdanie wedlug mnie jest inna. Powiem tak ze trofeus F0 musi sie do biologii akwariowej dostosowac. Trzeba mu w tym pomoc rzecz jasna. Dlatego ja przed wpuszczeniem F0 zawsze nalewam wode do akwarium kwarantanny troszke starej i troszke swieżej, uzdatnionej pare dni wczesniej. Ta "swiezyzna" to tak sobie wykombinowalem ze ma w pewnien spoeób odciazyc zbiornik jakby byl zalany caly stara woda. Filtry rowniez sa wczesniej przeplukiwane na "pół gwizdka" w wodzie z akwarium rowniez w celu odciazenia zwiazkow azotu ze starych filtrow, ale jednoczesnie pozostawienie tam pewnych kultur bakterii. tak to sobie wykombinowalem i tak stosuje. Moze ktos to jeszcze inaczej robi. Chetnie poczytam.
Czyli wpuszczajac F0 do akwarium K. woda nie jest mocno obciazona "starymi" bakteriami ktore powstaly juz w zbiorniku zarybionym, sa ale nie w max. stezeniu. Do tego obnizenie temp., witaminy i silne napowietrzanie.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#64 - Posted: 11 Wrz 2006 15:05 
Artykuly prof. Antychowicza ukazywaly sie w czasopismach akwarystycznych (polskich:-)). Niektore sksiezki do kupienia w skalepie zoo lub na allegro. Nie koniecznie musza to byc pozycje typowo akwarystyczne.
Z tego co wiem to ten Instytut ma swoja strone w necie wraz z cennikiem. Marta jest na pewno zorietowana w temacie.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#65 - Posted: 11 Wrz 2006 15:17 
http://fishweb.ifas.ufl.edu/Extension/Extenspubs.h tm
Witam,
Pozyteczna strona ;)
A watek zmierza w niebezpiecznym kierunku, ktory opisac mozna porzekadlem: "Im dalej w las - tym wiecej drzew". ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#66 - Posted: 11 Wrz 2006 15:18 
http://www.piwet.pulawy.pl/uslugi.php
Coś takiego wynalazłem
Jacek

ps. Leszku dotarł mail?

Autor fazi64
Użytkownik
#67 - Posted: 11 Wrz 2006 15:41 
Witam,
Jest jeszcze jeden aspekt sprawy (zwiazek z rybami f0). Jezeli ryby po kwarantannie u importera (zakladam, ze kazdy szanujacy sie importer ja przeprowadza i nie stosuje natychmiastowej sprzedazy w mysl: "po nas chocby potop"), nauce przyjmowania pokarmu itd. sa w dobrej kondycji i importer decyduje sie rozpoczac ich sprzedaz, to jest to jakas forma gwarancji, ze podstawowe zagrozenie (niewyobrazalny stres, zwiazany z przeskokiem z naturalnego srodowiska w swiat akwarium ) juz minelo i prawdopodobienstwo wystapienia problemow przy zasiedleniu w docelowych akwariach maleje.
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#68 - Posted: 11 Wrz 2006 15:41 
Tez tak mysle Panowie, ze nic wiecej madrego nie wymyslimy. Skorzystajmy z wieloletnich doswiadczen Leszka, a przede wszystkim zanim cos zrobimy warto pokombinowac myslowo w prawo i w lewo, skonsultowac w przypadku niepewnosci. Najwazniejsze ze udalo namowic sie Leszka na nakreslenie podstaw w tym zakresie.

Bogdan

Autor jacekkudla
Użytkownik
#69 - Posted: 11 Wrz 2006 15:49 
Ja się też do podziękowań dołączam:)
Jacek

Autor rufus1
Użytkownik
#70 - Posted: 11 Wrz 2006 15:51 
Zgadza sie Fazi. Po prawidlowej kwarantannie u importera prawdopodobienstwo wystepienia problemow maleje, ale nie jest to wykluczone. Później zaczyna sie nasza rola w dalszej kontynuacji rozpoczetej adaptacji ryb u importera. Dlatego tak wazna moim zdaniem jest kwarantanna i pewne widomosci o rybach zeby to wszystko przeszlo w miare spokjonie i mniej nerwowo oraz odpowiednie przygotowanie sie na nowe ryby :-).
Leszek
ps. mail? zaraz sprawdze :-)

Autor rufus1
Użytkownik
#71 - Posted: 11 Wrz 2006 16:04 
Dziekuje za ten temat. Super!!! Mam nadzieje ze ktos skorzysta z tych naszych luźnych wypowiedzi i przemysleń.

Mail doszedl. wyslalem odpowiedz.
Leszek

Autor admin
Admin
#72 - Posted: 11 Wrz 2006 22:22 
No to zamykam mozliwośc dopisywania się.
Temat wyczerpany - tylko do odczytu.
Robert

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Kwarantanna - kiedy robic a kiedy nie ? Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®