Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

W końcu zalany-nowy baniak 672 litry

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#31 - Posted: 12 Wrz 2006 12:48 
Marcinie nie ma nic konkretnego. Chociaz nie nie jestem pewien czy ten rozdzial o filtrach jest autorstwa AK, poniewaz ta ksiazka jest praca zbiorowa i autorstwo konstrukcji takiego filtra o jakim piszesz przypisuje sie L.Forsbergowi. ale to juz szczegol i poza tematem ;-).

Autor jacekkudla
Użytkownik
#32 - Posted: 29 Wrz 2006 12:20 
Dorzucam kilka fotek po 3 tygodniacjh od zalania. Wczoraj wsadziłem roślinki, co sądzicie o roślinach i glonach na kamieniach?

JAcek





Autor fazi64
Użytkownik
#33 - Posted: 29 Wrz 2006 12:26 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Jacek - zadna roslina tak gleboko sadzona nie ma sie dobrze, a juz szczegolnie anubias w podlozu nie pociagnie za dlugo - korzenie sie podusza i roslina zgnije. Anubiasy musisz przytwierdzic do skal. U mnie nurzance dlugo nie wytrzymuja w twardej wodzie o wysokim pH, natomiast anubiasy i kryptokoryny aponogetolistne rosna swietnie.
Poza tym baniak ODLOT ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 29 Wrz 2006 12:28 
Jak przyjda petrusie to kamieniusie bedą bielusie ;)

A akwarium OK!

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#35 - Posted: 29 Wrz 2006 12:29 
Tak się włąsnie zastanawiałem czy doniczek nie kupić i nie wsadzićanubiasów do nich, tyle tylko ze się umorduje a trofcie/petrusie i tak wciągną roślinki:)
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#36 - Posted: 29 Wrz 2006 12:30 
Witam,
Anubiasy tylko na skalkach - obrosna je korzeniami i zadna sila ich stamtad nie ruszy.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#37 - Posted: 29 Wrz 2006 12:32 
Marcinie dlatego hoduje im z radością lunch:)

Fazi-kilka mam w skale zobaczymy jak się będzie im wiodło (za dużo kupiłem i nie było gdzie ich powpychać:) dlatego poszły do piachu

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 29 Wrz 2006 12:39 
A mi sie glon nie podoba ;-), a co wszystko musi byc tak jak powinno. trzeba troche pomarudzic.
Ja bym zmniejszyl ilosc swiatla dopoki nie beda wpuszczone ryby.
Zbiornik robi wrazenie.
Leszek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Wrz 2006 12:42 
Leszku te glony to sobie tak same rosną bo zauważ że z jednej strony są od okna balkonowego-2m/3m póki co nie mam rolet bo mnie nie stać więc sobie będą te glony rosły....
Wpuszcze jak tylko spadnie NO2 ikolki które mi pozostały....
JAcek

ps.co Ci się w tych glonach nie podoba??

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 29 Wrz 2006 12:46 
Kolor i pokrycie kamieni ;-)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#41 - Posted: 29 Wrz 2006 12:59 
Ale w jakim konteście?? Bo zgłupiałem...:) czy chodzi Ci o walory estetyczne czy raczej szkodliwość dla baniaka?
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#42 - Posted: 29 Wrz 2006 13:41 
Jacku jak napisalem: zbiornik robi wrazenie, estetyka jest pojeciem tak szerokim ze kazdy z nas odbiera ja na swoj sposob i ja nie dyskutuje o estetyce/guscie ;-) jest to sprawa indywidualna. Faktem jest ze jestem pod tym wzglem czasami nieznośny (marudze) itd........, ale to juz inny temat .
Oczywiscie mam na mysli co z tego zielonego wyrosnie, oby nie sinice.

Autor fazi64
Użytkownik
#43 - Posted: 29 Wrz 2006 13:54 
Witam,
Nie katujmy Jacka za bardzo, bo sie nam calkiem zalamie ;)
Akwarium dojrzewajace to wielka niewiadoma, trzeba czekac na zarybienie i.... dopiero wtedy sie martwic. Ja sadze, ze tak przygotowany, instruowany i wspierany, Jacek przejdzie ten poczatkowy okres bez wiekszych sensacji i klopotow.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#44 - Posted: 29 Wrz 2006 13:59 
Ja tez jestem tego samego zdania.
dojrzewania zbiornika to wielka niewiadoma :-), ktora jednak trzeba obserwowac i przewidziec jeden krok do przodu. Zycze mu aby rybki w tym akrium czuly sie bardzo dobrze i milay piekne kolory, a on wspolnie z malzonka w jesienne i zimowe wieczory mogli podziwiac ten piekny wycinek natury u nich w pokju. Mysle ze wszystko bedzie w porzadku.

Chcaialem przy okazji zakomunikowac ze jest to moj 1000- czny post na tym wspanialym forum i bardzo sie ciesze ze tu jestem. Wypadlo to akurat w temacie Jacka, przyjmuje to zd dobra karte ;-).
Pozdrawiam Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#45 - Posted: 29 Wrz 2006 14:06 
Witam.
A to numer - nawet nie zauwazylem tego licznika!! - gratulacje!
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#46 - Posted: 29 Wrz 2006 14:08 
No to się cieszę że na mnie padło:)!!!!!!!!!!!!!
znak ten musi być dobry

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 29 Wrz 2006 14:08 
Ostatnio mam jakas psychoze na punkcie licznikow, roznych ;-), no coz lata leca ;-), Dzieki!
Ale jade dalej, a co chyba ze mnie Admin pogoni ;-)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#48 - Posted: 29 Wrz 2006 14:12 
Admin szampana powinien podesłać na tą okoliczność:)::):)
Ja się dorzucam na szampana:)

JAcek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#49 - Posted: 30 Gru 2007 21:36 - Edytowany przez: jacekkudla 
Jakoś tak mnei naszło by jeszcze w starym roku kilka fotek zamieścić:)
Baniak się zmienił diametralnie:) dojrzał, no i obsada mocno się zmieniła:)
Teraz po 15 miesiącach wygląda sobie tak: PRZEPRASZAM za jakość zdjęć ale i ja dupa fotograficzna i aparat też mi dorównał:)







Autor marti
Użytkownik
#50 - Posted: 30 Gru 2007 21:44 
Faktycznie zmiana diametralna. Gęściutko w tym baniaczku, chyba z 60 dorodnych sztuk tam pływa ...

Autor jacekkudla
Użytkownik
#51 - Posted: 30 Gru 2007 21:55 
Pływa:
1. 30 petrochromis Famula Katete
2. 15 T.Ikola
3. 13 T.Chipimbi
4. 7 Eretmodus
5. 4 Simochromiss Diagramma
Co daje 69 sztuk większość dorosła....Ale filtracja daje rade więc nie ma problemu:)
JAcek

Autor Alex
Użytkownik
#52 - Posted: 30 Gru 2007 22:05 
Witam

Zagęszczenie konkretne,ale widok tylu ryb musi robic wrazenie.Filtracja domyslam sie tez musi byc naprawde potężna.Czy ryby w takiej ilosci regularnie podchodza do tarła?

Autor jacekkudla
Użytkownik
#53 - Posted: 30 Gru 2007 22:12 
Alex, co do filtracji:)
1. Sump 140 litrów , około 70 litrów biobalii, 20 litrów biobalii w kominie, pompa wewnętrzna 4tys litrów z dużą gąbką.
2. Mam system do stałej podmiany wody więc sobei pozwalam podmieniać co 2 dni wodę bezobsługowo:)
3. Ryby podchodzą reguarnie do tarła:) nie zawsze są młode bo reszta żarłoczna jest ale stałe tarła są

JAcek

Autor Alex
Użytkownik
#54 - Posted: 30 Gru 2007 22:18 
Jacku przy takiej filtracji taka ilosc ryb nie straszna :)

Pzdr,Maciek

Autor rob
Użytkownik
#55 - Posted: 30 Gru 2007 23:19 
Piekny zbirnik nie ma co. Tylko pozazdroscic.
Ja jestem ciekawy jak masz rozwiazany system stalej podmiany wody.

Robert

Autor jacekkudla
Użytkownik
#56 - Posted: 31 Gru 2007 08:30 
Rob
System stałej podmiany został pomyślany przed wylaniem posadzek w salonie i puściłem w podłodze rurke do kanalizacji i zimną wodę, wypuszczone to jest za akwa na wysokości listwy.
Do pełnej stałej podmiany brak czujników poziomu wody i elektrozaworu, dlatego ja puszczam wode na "krótko" czyli odkręcam kranik, na końcu którego mam dławik i woda wpada do sumpa z prędkością około 60litrów na godzinę, puszczam to na 3godziny 2-3 w tygodniu...

JAcek

Autor barey
Użytkownik
#57 - Posted: 31 Gru 2007 12:52 
ok, a odpływ gdzie masz umiejscowiony ?

Autor timus
Użytkownik
#58 - Posted: 31 Gru 2007 13:03 - Edytowany przez: timus 
System stałej podmiany został pomyślany przed wylaniem posadzek w salonie i puściłem w podłodze rurke do kanalizacji i zimną wodę, wypuszczone to jest za akwa na wysokości listwy.

Tu barey ;)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#59 - Posted: 31 Gru 2007 13:22 
Sam odpływ tka jak Marcin napisał, natomiast rurrka odpływu jest w sumpie obok zrzutu wody z baniaka, tak by jak najbrudniejsza zawsze wypływała do kanalizacji, świerzą zawsze laje natimiast zaraz do następnej przegrody sumpa...

JAcek

Autor rob
Użytkownik
#60 - Posted: 31 Gru 2007 22:27 
Dzieki Jacek za szybka i wyczrpujaca odpowiedz.


Robert

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / W końcu zalany-nowy baniak 672 litry Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®