Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

testy jbl 5w1

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Wrz 2006 12:46 
witam wszystkich uczestników tego forum,proszę o wyrazenie swoich opini o testach paskowych jbl 5W1,bo moim zdaniem coś jest z nimi nie tak,takie mam parametry wody w kranie w/g tych testów;ph-7,5,gh-5,kh-10.no2-0.no3,0.chodzi mi o wynik twardości węglanowej.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Wrz 2006 12:50 
Do do luftu, za psami moznanimi rzucac ;-) jak chca gryźć , kup kropelkowe.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 12 Wrz 2006 12:57 
Nie używam nigdy pasków. One mają taką...."rozrzutnośc" pomiarów.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Wrz 2006 12:58 
Jak mówia co jest do wszystkiego to jest do niczego!

Leszku za psami? No co Ty? Ajak by tak za Rufusem ktoś ciepnoł ? ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Wrz 2006 13:01 
to takie powiedzenie gdzies uslyszalem, a sens jest taki jak napisales.
Za Rufusem juz coś lecialo jak go szkolilem i mnie sluchal jak byl maly.

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Wrz 2006 13:03 
Witam,
Tylko testy kropelkowe!! Paskowe (ewentualnie) kiedy mierza 1 parametr np. pH - mam takie w miare poprawnie wskazuja ten parametr (jesli ktos nie jest daltonista): Merck Spezialindikator pH-6,5-10,0 (oczywiscie n i e m i e c k a dokladnosc w mysl przyslowia "ordnung must sein") ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Wrz 2006 13:07 
moim zdaniem tez są do d...py,na szczęście mam kropelkowe,i dzieki nim mam porównanie,a te paskowe dostalem od kolegi który przestał hodowac ryby. jacek.

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Wrz 2006 13:21 
pytanko do fazi64;gdzie można kupić ten test o którym piszesz?

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Wrz 2006 13:28 
Witam,
Ale przeciez piszesz, ze sa do d...!!
Pzdr.
Fazi64

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Wrz 2006 13:32 
miałem na myśli te z jbl 5w1,pytanie dotyczy tych niemieckich. jacek

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Wrz 2006 14:28 
Witam,
Aaa! Dostalem je od znajomego, pracujacego w galwanizerni, a kupic je mozna np. na E-bay'u:
http://szort.pl/0cmy8
To trochre inny test niz moj (ten jest z rolki), ale cena brawurowo niska (nawet wliczajac koszty przesylki do PL).
Pdr.
fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Wrz 2006 17:30 
tetry sa dopuszczalne, ale zanizaja ph o 0.5-1. jbl do d..y

Bogdan

Autor trzcinka
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Wrz 2006 20:38 
Jak sobie zrobisz równocześnie test paskowy 5x1 i jednocześnie testy kropelkowe na tej samej wodzie i porównasz wyniki-to tylko można je stosować do szybkiej oceny przed wyjściem do pracy.
Ja np wiem że jak na paskowym mam NO3 5o-to na kropelkowym mam 20.
A jak na paskowym wychodzi mi więcej-to szybko trzeba podmieniać wodę.I do roboty spóznię się na pewno:):)
Generalnie jako jedyny test do oceny parametrów wody -to one się nie nadają.Bez względu jaka firma je sprzedaje -to produkuje je jedna i ta sama firm a(czyli w puszce od JBL,Tetry,SERy,Tropicala-jest to samo dziadostwo)
Pozdrówko.

Autor danlack
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Wrz 2006 20:59 
A tu sie nie zgadzam z Toba. JBL'a kupilem kilka puszeki po paru dniach wyladowal w kat (byl tanszy od tetry i tyle samo wart).

Aczkolwiek generalnie zgadzam sie, mam kropelkowe i jedynie paski sluza za punkt odniesienia do szybkiej oceny. W trudnych chwilach uzywam ich codziennie a kropelkowe zajmuja 30 min.

Bogdan

Autor jacek71serwus
Użytkownik
#15 - Posted: 12 Wrz 2006 21:01 
czyli jak produkuje to jakaś firma widmo,to psuje ona markę innym dobrym firmom,naszczęście mam testy kropelkowe.pozdr.jacek.

Autor Komar
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Wrz 2006 21:29 
Witam,
Tylko testy kropelkowe!! Paskowe (ewentualnie) kiedy mierza 1 parametr np. pH


Hmm, dziwne i troche nielogiczne stwierdzenie. Przeciez do pomiaru kazdego z parametrow uzywa sie innej czesci testu paskowego i innych odczynnikow na nich przytwierdzonych. Co za roznica czy wloze do wody jeden pasek z piecioma malymi kawalkami testow, czy 5 duzych paskow? IMHO dokladnosc bedzie tak samo dobra lub beznadziejna.

pzdr
Lukasz

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 12 Wrz 2006 21:38 
Witam,
A robiles kiedys testy paskami 5 w 1?
Woda zlewa sie z jednego testu na drugi, wyplukujac odczynniki i powstaje feeria barw - to wlasnie mialem na mysli.
Pzdr.
Fazi64

Autor Komar
Użytkownik
#18 - Posted: 12 Wrz 2006 21:47 
A robiles kiedys testy paskami 5 w 1?
Woda zlewa sie z jednego testu na drugi, wyplukujac odczynniki i powstaje feeria barw - to wlasnie mialem na mysli.



Robilem. Wkladalem pasek poziomo i nie mialem wtedy problemow ze splywajacymi odczynnikami - chociaz i tak moze nastapic lekkie wymieszanie odczynnikow w trakcie zanuzenia. Zam pasem np w testach Tetry jest z tworzywa (nie namaka i nie przewodzi wody).

Nie bronie testow paskowych ani kropelkowych bo sie na nich nie znam zupelnie. Sam zamierzam postepowac zgodnie z Waszymi sugestiami ale nie slepo tylko po ich przemysleniu i skonfronwaniu rozych stanowisk.

pzdr
Lukasz

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / testy jbl 5w1 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®