Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Problem ze spadajacym ciagle kH - jak podniesc ?

Autor danlack
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Wrz 2006 22:25 
Mam stala podmiane wody w zbiorniku [1300 lit]. Niestety kranowita jest miekka i spada mi ciagle kH.

Co sadzicie o tym zeby ustawic dozownik i wziac buffor kH od morszczakow np. http://www.aqua-medic.de/seawater/en/2/khbuffer/ ?

- jezeli dawkowanie byloby jak u morszczakow to koszt 30 pln na 2 miesiace czyli do przyjecia.

Bogdan

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Wrz 2006 23:04 
Witam,
Mozna tez poczytac polskie tlumaczenia produktow AM: http://www.aquamedic.pl/ (dzial: wsparcie techniczne, punkt 6: dodatki do wody morskiej, podpunkt 6.2: RL Buffer). Sam sie nad zakupem tego preparatu zastanawiam, bo Aqua Medic Reef Salt juz stosuje (pozytyw: wzrost GH), a KH mam niestety tez niskie - KH około 7 (nie pomagaja skalki, zwirek koralowy w podlozu i filtrze i inne sztuczki). Nie martwi mnie to o tyle, ze wartosc ta jest niezmienna przy cyklicznych kontrolach (ta stabilnosc jest wazniejsza niz np. nagle wahania parametrow w gore i w dol), ale zawsze to Tanganika i twardosc KH powinna byc jednak wyzsza.
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2006 23:16 
GH tez mam ok, bo daje sol morska, ale z kH jest slabo.

Jak myslisz czy kontrolowac dozowanie kH przy pomocy sondy pH ?

Czy taki buffor od morskich bedzie pasowal do nas i czy nie zaszkodzi ?
(jestem cienki z chemii)

Zamowilem ten buffor - zobacze jaka bedzie reakcja - na poczatku recznie a potem zobaczy sie.

Bogdan

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Wrz 2006 23:31 
Witam,
Szybki jestes ;))
Nie sadze, zeby mialo to negatywny wplyw na nasze ryby. Mam zamiar tez to kupic.
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Wrz 2006 23:36 
Tak ale czy dozowanie jak dla morszczakow bedzie dobre dla nas ?

Moze zaczac od 25% dawki i mierzyc kH ? Stopniowo zwiekszac.

Przy automatycznym dozowaniu pomiar kH odpada, ale bede zapisywal pH w koncu te parametry sa powiazane i czesto bufory kH podnosza rowniez pH, to pozowoli przejsc pozniej na automatyke.

Bogdan

Autor rob
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Wrz 2006 02:16 
Czesc

Uzytkownikiem tego forum jestem juz kilka miesiecy i caly czas sledzie co sie tutaj dzieje . Ale nie jestem zbyt aktywny ,bo dopiero sie od was ucze .
A nie chce dawac glupich odpowiedzi.
Ale dobra juz z tym przystepuje do rzeczy . Otoz ja tez mam kilka baniaczkow z muszlowcami i mialem podobny problem z KH nie moglem podniesc wyzej niz 6,7 KH .Ina jakiejs stronie internetowej znalazlem sposob uzylem superbafer DKH firmy kent marine . I obecnie KH podskoczylo do 12 . Ja na 50 litrow wody daje 2 lyzeczki do cherbaty tego specyfiku. Imysle ze jest wszysko w porzadku bo rybki wszystkie zyja i sie rozmnazaja czyli wszystko jest w porzadku. Czyli mysle ze mozesz spokojnie tego uzyc tylko w odpowiedniej proporcji.Oto ten specyfikhttp://www.drsfostersmith.com/Product/Prod _Display.cfm?pcatid=4145&ref=3969&cm_mmc=LiveAquar ia_DFS_Links-_-Fish_Supplies-_-LiveAquaria_Gen_Pag e-_-Reef_Care&subref=AA&N=2004+113461
Robert

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Problem ze spadajacym ciagle kH - jak podniesc ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®