Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

cykl azotowy - czy tak powinno być?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Wrz 2006 10:15 
Witam
Zalałem baniak 10.09.06, po tygodniu w czasie którego pływa około 50-60 różnego rodzaju żyworódek parametry wody stoją praktycznie w miejscu czy to normalne??
Czyli po 2 dniach od wpuszczenia a także po tygodniu od wpuszczenia NH3/4 - 1
NO2 - 0,1
NO3 - 5
Codziennie dodaje nitrivecu mam włączonego sumpa z przepływem około 1500-2000 litrów/h oraz włączyłem 2 dni temu wewenętrzy bazujący na pompie aquabee o przaepływie 2000l/h z gąbką standardową.

Czy to normalne że parametry stoją w miejscu???

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Wrz 2006 10:28 - Edytowany przez: timus 
Cierpliwości Jacku to dopiero 9 dni.

Duża ilośc żyworudek produkuje sporo odchodów. Filtr jest jeszcze niedojżały i potrzebuje czasu żeby to przerobić. Dobrze jest lać nitrivic w ilościach większych niz poleca producent. Tego nie można przedawkować (rozsądnie)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Wrz 2006 10:32 
Tak Marcinie będe lał jednak tak by nie zbankrutować (to wkońcu 700 litrów:)
Martwi mnie tylko to że tam mało NH3/4 jest i dalej NO2... Czy to tak powinno wyglądać na tym etapie?? Czy może coś nie tak robie?
JAcek

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Wrz 2006 11:00 
To jest efekt tego że jeszcze filtracja biologiczna nie wystartowała pełna parą. Bakterie nitryfikacyjne jeszcze nie sa w stanie wszystkiego przerobić. Za jakis czas ruszą i wtedy zwiększać sie będzie No3. Rób małe podmiany i nitrivic a wszystko ruszy. Potrzeba czasu. Filtracja dojżewa nawet ponad miesiąc i jest chwiejna na początku.

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Wrz 2006 11:07 
OKi
Myślałem tylko że większe będzie na początku stężenie NH3/4 przy takiej ilości rybek... To mnie najmocniej zdziwiło:)
JAcek

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Wrz 2006 11:55 
Jak by było większe to by nie było rybek ;)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Wrz 2006 13:42 
Co masz na myśli Marcinie?

JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Wrz 2006 13:52 
Co masz na myśli Marcinie

Witam,
mysle, ze timus mial na mysli to: Stężenie amoniaku powyżej 0,1 mg/l staje się już szkodliwe dla narybku, od 0,2 do 0,5 mg/l jest szkodliwe także dla bardziej wrażliwych dorosłych ryb, a zawartość powyżej 1,0 mg/l stanowi śmiertelne zagrożenie dla ryb dorosłych
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Wrz 2006 14:18 
Tak i ja przypuszczałem...
A co Ty sądzisz Krzysztofie? Jest to normalny start baniaka? Tak zazwyczaj to się dzieje? Sorki za błachość pytania ale nie mam w tej materii ogromu doświadczeń...
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Wrz 2006 14:33 
Witam,
Wiesz, ja mysle, ze Marcin dobrze to ujal: cierpliwie czekac, obserwowac zmiany, robic podmianki i w koncu.... bach! cykl ruszy ;))
Pzdr.
Fazi64
PS.
Wpusciles swiderki? Mysle, ze jest na to pora wlasnie teraz.
K.M.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Wrz 2006 14:39 
wpuściłem w kilka dni po wystartowaniu baniaka... około 30-40 wystarczy?
Jak często przy starcie baniaka proponujecie podmianki i w jakiej ilości?
JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Wrz 2006 15:11 
Witam
Masz jeszcze preparat Turbo Clear-dość nowy produkt Sery-zawiera więcej bakterii i jest b ekonomiczny.-i szybciej przyspiesza dojrzewanie akwa.Fiurma poleca go do stosowania łącznie z Nitriveciem-którego zasila moc.Sprawdziłam -o ok 2 tyg szybciej dojrzało moje drugie akwa.W porównaniu z tym jak stosowałam sam nitrivec.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Wrz 2006 15:19 
a ile Beatko dojrzewało akwa z samym nitriveckiem?
JAcek

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Wrz 2006 15:28 
Ja bym nie dodawał już niczego więcej. Pozostał by przy nitrivicu. To co masz teraz w akwarium to normalka. Możesz podmieniac po kilka procent dziennie. Daj czas bakteriom i durzo tlenu a matka natura weźmie sprawy w swoje ręce. ;)

Marcin.T <')))><

Nie dawałem nigdy innych srodków więc nie moge o nich nic powiedzieć. Kiedys JGr podał mi taki przepis i jest super.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#15 - Posted: 19 Wrz 2006 15:36 
Taki przepis...? Czyli?? To co robie mieści się w granicach tego przepisu?
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 19 Wrz 2006 15:43 
Witam,
Ale boisz sie czego? Ze cykl nie ruszy, ze zyworodki padna, czy moze chcesz juz wpuszczac ryby? Ja uwazam, ze te minimum 2 tygodnie trzeba poczekac, robiac to, co robisz i nie dodajac juz nowych preparatow (wg wskazan Marcina).
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Wrz 2006 15:47 
Tak jak robisz jest OK!

Do słów Faziego64 dodam tylko amen! ;) Spokojnie Jacku daj czas bakteriom.

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Wrz 2006 15:50 
Jeśli tak to ok. Nie boje się o żyworódki bo za podpowiedzią Leszka wydaje je, boże uchroń od pomysły wpuszczania teraz rybek (najwcześniej w połowie października)

Ja tylko się boję czy tak zachowujące się parametry są normalne na początku życia baniaka (czyli praktycznie niezmienne wartości parametrów). Myślałem że najpierw wysokie jest NH3 które zamienia sie na NO2 i docelowo na NO3- ale wiem że to cykl dojrzałego baniaka. Więc u mnie powinno się kumulować NH3 (bo nie ma bakterii przerabiających je na NO2) a to też stoi w miejscu czyli nic się nie zwiększa czy to jest normalne???

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Wrz 2006 15:55 
Jak to nie ma bakteri nitryfikacyjnych???

Jacku codziennie je dolewasz! Nitrivic to nic innego jak te bakterie ;)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#20 - Posted: 19 Wrz 2006 16:00 
Oj wiem Marcinie tylko gdzie efekty ich pracy \?:) Albo ja juz mamrocze całkiem:) aaaa jeszcze dodałem backtozym pierwszego lub drugiego dnia w wymiarze całego opakowania o ile to ma znaczenie...

JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#21 - Posted: 19 Wrz 2006 16:05 
a ile Beatko dojrzewało akwa z samym nitriveckiem?
Jacku -aby Ci tu profesjonalnie odpowiedzieć muszę zajrzeć w notatki.Teraz trochę nie mam czasu bo właśnie przyszła paczka z diodami LED do nocnego oświetlenia -i zmieniam się w Słodowego.
Tak że póżnym wieczorem.
Ale stosowałam się dokładnie do wskazówek kolegów.Poszukaj tematu Sąąąą
i może jakiego,ś jeszcze mojego chwileczkę pózniejszego.Tam powinno być wszystko.
Do wieczora
PS-będę miała małe aksolotle-mam jajka-rozmnażają się u mnie mimo iż normalnie bez zapewnienia im bardzo specjalnych warunków -tego nie robią.Tak że za 3 tygodnie będę miała coś koło 200 gęb do wyżywienia żywtm robakiem.Ktorego na razie nie wiem jak wyhodować.No ale i tak jestem cała Happy-bo to się po prostu nie zdarza.Chyba mam dobrą rękę do zwierząt.Ale to zawsze wiedziałam -Szkoda że nie skończyłam weterynarii,.
No ale to tak-bo nie mam się z kim poza oczywiście Martą na meila ta radością podzielić.
Musicie mi wybaczyć że piszę o czyś innym niż o Tanganice,

Autor jacekkudla
Użytkownik
#22 - Posted: 19 Wrz 2006 16:15 
Nieważne żę piszesz poza tangą. Ciesze się że się cieszysz, nie myśl sobie że kadzę ale ja uważam że naprawdę masz rękę do zwierzaków:) Ciężko nie zauważyć:)

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 19 Wrz 2006 16:19 
Baato grtuluje akselotkow!!! ktore niebawem sie pajawia.
Specjalnie dla Ciebie, Marty i innych "pozytywnie zakreconych" ktorzy lubią zwierzatka. Taki cytat znaleziony gdzies w necie:

" Kto lubi zwierzęta i o nich pamieta- potrafi kochać ludzi
w nim miłość sie budzi "
Kochajmy ludzi i zwierzeta!!! :-).

Leszek
ps. a diodki LED odpusc sobie, takie jest moje zdanie. Przy nocnym oswietleni rybki nie bede spaly. Kolega to kupil i ryby zamiast spac szalaly.

Autor trzcinka
Użytkownik
#24 - Posted: 19 Wrz 2006 16:28 
Miałam diody-tylko sie popsuły i kupiłam na Allegro inne-wyglądają ładnie.Zaloże jednak.Bo przy tamtych moje rybki normalnie spały.Ale tak jak piszesz -jeśli tylko zaobserwuję coś nienormalnego-a wiecie pewnie że ja jeszcze nie śpię gdy moje rybki już śpią-to je natychmiast wyrzucę.To będzie raczej punktowe oświetlenie -niebieski do trofciarni i zielone do aksików.

Autor fazi64
Użytkownik
#25 - Posted: 19 Wrz 2006 16:30 
Miałam diody-tylko sie popsuły i kupiłam na Allegro

Witam,
A od kogo (jesli mozna spytac o nick) kupilas te diody teraz na Allegro?
Napisz na priv, zeby nie robic kryptoreklamy, a ja odpisze Ci, czyje u mnie (po wielu niewypałach) spisuja sie rewelacyjnie.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#26 - Posted: 19 Wrz 2006 16:34 
FAzi poproszę również na maila o info nt led

JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#27 - Posted: 19 Wrz 2006 16:41 
To mi napisz Swojego meila-bo mam straszny bałagan w adresach i nie wiem czy go mam.Zaraz biorę się do roboty

Autor trzcinka
Użytkownik
#28 - Posted: 19 Wrz 2006 16:42 
Acha a mój to beta.trzy@interia.pl

Autor trzcinka
Użytkownik
#29 - Posted: 19 Wrz 2006 16:53 
Na "A"-wrzuć w szukanie Błękitne akwarium-Firma Ci się pokaże-lampki wyglądają na razie na sucho -super.Oraz są wszystkie opcje montażu.No to teraz na prawdę spadam to montować.

Autor fazi64
Użytkownik
#30 - Posted: 19 Wrz 2006 21:39 
Błękitne akwarium
Witam,
I wszystko jasne - wlasnie o ten sprzet mi chodzilo - polecam!
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / cykl azotowy - czy tak powinno być? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®