Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

cykl azotowy - czy tak powinno być?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor trzcinka
Użytkownik
#31 - Posted: 20 Wrz 2006 21:36 
Zamontowałam to za pom uchwytów na lampę.Wygląda świetnie a przede wszystkim można odwrócić światło w każdą stronę-tak by było jaśniej lub ciemniej.Sprzęcik b. prosty w montażu a zobaczymy czy niezawodny.Wszystkie diody które miałam do tej pory rozpitoliły sie prawie natychmiast.Niby były jednostkowo tańsze ale ponieważ się psuły dokupowałam następne i suma sumarą wydałam na nie więcej niż na te co kupiłam na Allegro.-Na razie polecam-Mam zamontowane 2x6diod po bokach i 1x12 po srodku.(na 150 cm akwa)-Można to ustawić tak że w całym akwa jest błękitnie jasno albo dosłownie 1 ruchem ręki -tak by była jedynie poświata.
Tej nocy ryby spały jak zwykle-w porównaniu z nocą gdzie była całkowita ciemnośc.

Autor trzcinka
Użytkownik
#32 - Posted: 20 Wrz 2006 21:38 
A jeszcze ładniej wygląda zielone światło u aksolotli.

Autor danlack
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Wrz 2006 23:25 
A ja wroce troche do tematu watku, bo troche rozjechalo sie :-)

Jak to jest z biostarterami, ze bakterie w butelce nitrivecu zyja sobie wiele miesiecy bez tlenu, a u nas kilka h i padaja w baniaku ? Moze ktos wytlumaczy jak dzialaja biostartery i co to naprawde jest.
Dlaczego po otwarciu nitrivec trzymamy w lodowce ?

Bogdan

ps. rowniez dolaczam sie do gratulacji dla Beaty

Autor trzcinka
Użytkownik
#34 - Posted: 21 Wrz 2006 00:05 
Tego chyba nikt Ci nie odpowie.Ja meilowałam do Sery z 2 pytaniami-właśnie wtedy jak chorowały moje ryby.
1/to jakie szczepy bakteri nitryfikacyjnych sa w preparacie
2/czy aqutan zawiera błękit metylenowy.

O to samo zwróciłam się do Tetry -oczywiście w sprawie Bactozymu i Aqua Safe.-obie firmy w bardzo elegancki sposób wysłały mnie do diabła.
A jakże odpowiadały-podając lub telefony-które były automatycznymi infoliniami,lub na strony z których nijak nie można było tej wiedzy wyciągnąć.

Można nad tym podyskutować-bo ciekawy -nawet bardzo temat-
Mamy mikrobiologa w naszym zespole?-pewnie wie na pewno-a może ktoś jednak wie to na pewno?

Autor danlack
Użytkownik
#35 - Posted: 21 Wrz 2006 00:14 
Na mojego czuja to te srodki zawieraja błękit metylenowy, choc nie wiem co to i do czego (jakis odkazalnik o ile dobrze pamietam).

Wogole branza jest nedzna, firmy z tzw. I-ligi (cenowej) jak Aquamedic, Sera, Tetra, itd. - tez nic nie podaja (chyba maja nas za debili), to juz nasz rodzimy zoolek jest 100% lepszy.

Ale moze ktos wypowie sie o tych biostarterach (ja uzywalem jeszcze kiedys suszonych bakterii - AM Biobacter - namacza sie je 10 min, ale czy bakterie to kielbasa i mozna je ususzyc a pozniej dzialaja ?)

Bogdan

Autor trzcinka
Użytkownik
#36 - Posted: 21 Wrz 2006 00:27 
Obejrzę jutro nitrivec pod mikroskopem ,zrobie fotki(bo mam kamere okularową) i zobaczymy co w tym plynie za licho siedzi.Musi najść mnie jednak wena twórcza-bo na razie wczytuje sie w homeopatie i hodowle robali.Ale moze jutro go pooglądam.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#37 - Posted: 21 Wrz 2006 08:08 
Bogdanie, bardzo ciekawa sprawa... w butelce kilka miesięcy w filtrze kilka godzin-to niesrawiedliwe:) Może temat godny nowego wątku??:)

Ruszył mi wczoraj wkońcu cykl, doczekałem się wkońcu, NH3 podskoczyło oraz NO2, także coś się rusza, woda się wykrystalizowała także pierwotniaki też odeszły:)

Jacek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#38 - Posted: 21 Wrz 2006 14:18 - Edytowany przez: jacekkudla 
Tak wygląda pokrywający się wapień glonami...




To chyba porządane glonki co?

JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#39 - Posted: 21 Wrz 2006 19:06 
mnie takie miodzio zaczęło rosnąc dopiero po 4 mies od zalania.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#40 - Posted: 22 Wrz 2006 15:01 
moje pod oknem wielkim stoi, a póki co nie stać mnie na rolety to i światełko dzienne wpada i takie gloniki maluje na kamykach... tylko coby nie przesadzić z glonami... i coby świństwa rosnąc nie zaczęły:)

JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#41 - Posted: 22 Wrz 2006 16:41 
Jacku-jak Twoje Ikolki?

Autor jacekkudla
Użytkownik
#42 - Posted: 25 Wrz 2006 09:51 
Beatko
od 2 tygodni mniej więcej stan sztukowy się nie zmienia - jest 5 szt mają się raczej nieźle, ale widze że te 160 litrów to nie dla nich - pewnie one podświadomie jeszcze bardziej czekają na przeprowadzkę do dużego baniaczka:)
4 szt rewelacja , jedna sztuka cały czas jest niewybarwiona do końca ma troszke postrzępioną płetwę ale ten stan się utrzymuje u niej prawie od początku (ona cały czas najbardziej dostawała po łbie a mimo wszystkich przejść nadal żyje sobie....) czyli od ponad miesiąca, ma poobijane boki ale ona cały czas ma tak samo więc wpuszcze wszystkie 5 szt za kilka dni ...

JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#43 - Posted: 25 Wrz 2006 21:13 
Jacku a czy skończyłeś leczenie oscillococcinum.Jak dawaleś To dla mnie wazne.Gdyż nie odłożyłam tematu na półkę.Tylko teraz trochę nie mam czasu.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#44 - Posted: 26 Wrz 2006 08:05 
Beatko
Przyznaję szczerze i bez bicia że homeopatię odłożyłem po kilku dniach podawania, podawałem 3-4 dni raz dziennie teraz rybcie mają się nieźle ale niestety moja woedza nt leczenia marna to nie moge powiedzieć jaki wpływ homeopatia miała...
JAcek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / cykl azotowy - czy tak powinno być? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®