Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Czy Eheim Classic 2217 1000l/h będzie dobry w 240l? Pomóżcie

Autor bemben
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Wrz 2006 10:42 
Czy nie przesadzę w 240 l?

Filtr przeznaczony do akwariów max 600l,
- wydajność pompy 1000l/h,
- pojemność filtra 6,6l,
- objętość wypełnień 6l,

pozdrawiam
k

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Wrz 2006 11:35 - Edytowany przez: timus 
Ja do tkiego akwariumm polecam dwa eheim 2224 przeznaczone do akwariów 250L 700L\h. Miałem takie rozwiązanie i żadnych kłaopotów z biologia nawet przy lekkim przerybieniu. Dodatkowo wspomagałem turbiną 8w aqua szuta z duzą gąbka w koszyku.

Marcin.T <')))><

Autor bemben
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Wrz 2006 12:17 
dzięki Marcin,

Czyli u mnie mógłbym zostać z Eheimem 2213, gąbką i dołożyć eheima 2224?

pozdr, k

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Wrz 2006 13:47 
Ja tylko podałem rozwiązanie firmy eheim. Możesz dołożyć inny filtr np. JBL Cristal profi 250 czy Tetra tec 700. Chodzi o to że lepiej mieć dwa filtry biologiczne niż jeden duży. W razie potzreby czyszczenia czy awari jednego z nich drugi weźmie na grzbiet filtracje biologiczną. To praktyczniejsze i bezpieczniejsze. A filtracja jest zależna od obsady. Jesli akwarim ma byc dla trofci to proponuje filtry biologiczne pomnożyć przez 2 (chodzi o pojemność akwarium) Bo jeśli miało by tam pływać kilka rybek to wystarczył by jejden.

Marcin.T <')))><

Autor bemben
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Wrz 2006 13:54 
dzięki
Trzymam 2 pary Compessiceps, parę Ocellatus, parę Caudo i 4 dorastąjace Calvusy. Rzeczywiście przyda mi się backup.
Co myslisz o filtrach z serii Ehaim Ecco?
Krzysiek

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Wrz 2006 14:45 
Nic o nich nie moge powiedzieć bo ich nie mialem.

Za to mam JBL Cristal Profi 250 Eheim 2224 i Tetra tec 1200 i z wszystkich jestem zadowolony. Ale to żecz oczekiwań i gustu. Każdemu co innego odpowiada ;)

Marcin.T <')))><

Autor bemben
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Wrz 2006 14:51 
jeszcze raz dzięki,
pozdr, k

ps. pytam bo chcę trochę poprawić filtrację, może trochę mniej podmieniać.

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Wrz 2006 20:38 
Witam,
Filtracja tego typu nie sprawi, ze w wodzie ubedzie Ci azotanow (NO3), wiec czestotliwosc podmian i tak nie ulegnie zmianie.
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Wrz 2006 23:48 
ja bym ci do tej 240 oprocz 2217 polecal wydajny (jakies 1000l/h ) filtr wewnetrzny szut 8W jest mz. za slaby - ten twoj eheim ma taka nature ze jak sie zapycha to zaczyna halasowac, wiec polecam zalozenie na koncowke prefiltra i samego filtra mozesz potem wcale nie czyscic :) starczy sama gabke przeplukac.

Autor bemben
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Wrz 2006 08:59 
Dzięki za rady, przemyślę sprawę

Mam pytanie do Faziego64,

Dlaczego dołożenie kolejnego filtra biologicznego, bądź powiększenie wydajności starego nie zmieni sytuacji N03.

Pozdr, Krzysiek

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Wrz 2006 09:22 
Jezeli chcemy zwiekszyc wydajnosc bilogiczna filtrow to nalezy tak dobrac filtry zeby ich przeplyw nie byl za szybki, odpowiedni wklad w filtrach, koniczne stowanie prefiltrow, dobrze napowietrzac akwarium.
Oczywiscie nic nie zastapi odmina wody lub ich ograniczy, no chyba ze ograniczymy obasde w akwarium.
dobrym roziwazaniem jest uzywanie dwoch mniejszych filtrow jako bio niezaleznych od siebie, o tym pisal Marcin. Nigdy nie czyscimy wszystkich filtrow na raz, w tym samym okresie. Idealnie jest je plukac w wodzie z akwarium.

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Wrz 2006 09:45 - Edytowany przez: fazi64 
Dlaczego dołożenie kolejnego filtra biologicznego, bądź powiększenie wydajności starego nie zmieni sytuacji N03

Witam,
Zeby neutaralizowac azotany (NO3) niezbedne jest wytworzenie w filtrze srodowiska beztlenowego, co w standardowych kublach nie ma niestety miejsca (bakterie tlenowe osiadle tam sa odpowiedzialne za likwidacje m.in. azotynow - NO2). Do likwidacji NO3 sluza specjalne filtry (denitratory/denitryfikatory) lub konstrukcje DIY na bazie dluuuuugiego wezyka o malym przekroju, przez ktory przepuszczna jest baaaardzo powoli woda (np. z glowicy filtra wwenetrznego). Duzo opisow wykonania takich konstrukcji mozna znalezc w sieci.
Nic nie zastapi wiec podmian wody (jesli chodzi o zmniejszenie zawartosci NO3 w wodzie).
Pzdr.
Fazi64

Autor bemben
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Wrz 2006 09:56 
Nie jest to wszystko takie proste: )

Dzięki za pomoc
Krzysiek

Autor fazi64
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Wrz 2006 10:08 
Witam,
Musisz jeszcze poczytac o cyklu azotowym (proces jaki zachodzi w dojrzalym akarium i jest odbiciem przemian zachodzacych w naturze, powodujacych zamiane szkodliwych produktow przemiany materii ryb, obumarlych szczatkow roslin i zwierzat, niezjedzonego pokarmu itd. w nieszkodliwe dla stworzen zwiazki) i wszystko Ci sie wyjasni ;))
Polecam link:
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin-cy cling.html
Pzdr.
Fazi64

Autor bemben
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Wrz 2006 13:28 
jadę do Wrocławia to w 5 godzin przerobię temat,
dzięki za wszystko
Krzysiek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Czy Eheim Classic 2217 1000l/h będzie dobry w 240l? Pomóżcie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®