Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Gdzie kupić wapień muszlowy? i ogolnie wapienie?

Autor Fiszi
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Paź 2006 22:35 
Jestem z Łodzi i potrzebuje do swojej tanganiki wapienie ale NIGDZIE nie moge tego dostać!!! Ani w sklepach zoo. ani na skladach kamienia, po prostu brak, a nie chce jechac w gory po te skaly! Prosze pomozcie!

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Paź 2006 00:31 
A o jakie wapienie ci chodzi? Muszlowy moim zdaniem nie nadaje sie do trofeusow i ogolnie ryb dosc plochliwych lub szybko plywajacych. Jest za ostry. Nie nadaje sie rowniez do ryb co maja duze oczy.
ale dobrybylby do np. naskalnikow, szczelinwcow itp.
Jezelitam nie kozesz kupic takich kamienie to rzeczywiscie jest problem. Ew. do akwrium wloz zwykle otoczaki w podobnym kolorze , a bufor w postaci korala do filtra. Akwarium z takimi otoczakami wyglada dos naturalnie. wystarczy podpatrzec na zdjeciach natury Tanganiki.

Autor krzychu
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Paź 2006 06:36 
W Łodzi nie kupisz wapieni ( byłem w większości składów ) jednak są one na allegro , a czasem można wyskoczyć na skałki pod Częstochowę .

Autor Fiszi
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Paź 2006 08:55 
Ok dzieki za rady! ALe te otoczaki to sa odpowiednie do tanganiki? Niekoniecznie musi byc wapien muszlowy - moze byc tez ten dolomitowy lub drążony - ale zadnego nie moge dostac, na allegro jest jedna aukcja ale musze tam po prostu podac ile chce kg wapienia i zaplacic - a skal w ogole nie widze - wiec bez sensu takie kupowanie w ciemno! Jak myslicie?
A Czy te otoczaki tez wplyna na podwyzszenie PH? Potrzebuje na gwałt kamieni do akwa bo wszystko mam juz przygotowane, tylko musze szybko wode nalac i zeby sie wyklarowalo bo za ok 2 tyg mam zamowione trophy! Pomozcie rada!!!!!!!!

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Paź 2006 09:29 
Witam,
Nie chce byc zlym prorokiem, ale ten pospiech moze byc przyczyna dalszych klopotow. Martwisz sie detalami, a nie myslisz o prawidlowym trybie dzialania przy zarybieniu zbiornika, o ktorym tu zostalo napisane juz morze postow.
Pzdr.
Fazi64

Autor Komar
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Paź 2006 09:29 
http:A Czy te otoczaki tez wplyna na podwyzszenie PH?

Zwykły otoczak polny albo rzeczny nie wplynie raczej na twoja wode. Poniewaz sa to skaly slabo rozpuszczalne w wodzie. Mozesz kupic dolomity otaczane, ktore beda troche zmienialy parametry wody. Najlepiej jednak zastosowac grys koralowy, marmurowy albo dolomitowy jako wklad do filtra - ciagly przeplyw wody bedzie latwoej wyplukiwal z nich mikroelementy, a otoczaki lezace w wodzie musza sie raczej w niej "rozpuscic" ;)

Potrzebuje na gwałt kamieni do akwa bo wszystko mam juz przygotowane, tylko musze szybko wode nalac i zeby sie wyklarowalo bo za ok 2 tyg mam zamowione trophy!

Pomozcie rada!!!!!!!!

Nie odbieraj teraz tych tropheusow. Koniecznie poczytaj o procesach dojzewania wody w zbiornikach.
Tu mozesz poczytac jak kolega przygotowuje wode dla ryb:
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=822

pzdr
Lukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Paź 2006 09:29 
Otoczaki sa netralne, nie podnosza pH. dlatego tez sugerowalem wlozenie do filtra potluczony koral.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Paź 2006 09:31 
Ja kupiłem wapień tzw "polny" i wg mnie jest niezły i wygląda łądnie. Kupiłem go w składzie pod wawą, jeśli interesują Cie szczegóły to wal na priva

JAcek

Autor Fiszi
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Paź 2006 20:56 
Dzieki Wam za wszystkie rady! Duzo pomogly, dostosuje sie:)
Pozdrawiam

Autor Szel
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Paź 2006 22:20 
Czy skałki marmurowe mają również jakiś wpływ na twardość wody? Sa ładne i łatwo dostępne. Nad morzem ze zdobyciem dolomitu są problemy.
Pozdrawiam

Autor drwie
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Paź 2006 22:27 
Witam,
Napewno w Lodzi sa sklepy ogrodowe z kamieniami do ogrodow.
Poszukaj dokladnie. Jak je znajdziesz to bedziesz mial lepsze zajecie bo bedziesz musial je wyczyscic i wypazyc.
A jesli ich nie znajdziesz (przepraszam za reklame) to kup je poprostu na allegro. Mi nawet przysylali 100kg. Co do otoczakow wygladaja swietnie a szczegoleni z tropheusami. Widzialem kiedys takie zdjecie zrobione w Tanganice gdzie plyneło wielkie stado bemb przy kamieniach bardzo podobnych do otoczakow.
Pozdrawiam
Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Paź 2006 23:13 
Szel a gdzie ty mieszkasz nad morzem? Jezeli w oklicy trojmiasta to raczej nie ma problemow. znam bardzo dobry sklad kamieniarski i jest mega full roznych kamieni.

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Paź 2006 07:28 
Mówicie że w łodzi nie kupi się wapieni???
A do Warszawy kawałeczek prawda?

No to macie link do fajnego składu

http://www.agkorc.com.pl/mur-oto.html


Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Paź 2006 22:24 
Zobaz rowniez w:
http://www.mhk.com.pl/pl/dzialal.html
Siedzibe maja kolo Janek niedaleko Warszawy - rozjazd na Krakow i Katowice

Co prawda maja niefajne godziny o twarcia - ale mozesz spokojne z nimi porozmawiac.

Pozdrawiam

Marek

Autor Szel
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Paź 2006 22:33 
Szel a gdzie ty mieszkasz nad morzem?
Mieszkam w Gdańsku. Szukałem w Panoramie Firm jakiegoś lokalnego składu z dolomitem lub wapieniem, niestety nic nie znalazłem.
Nie potrzebuję jakiejs wielkiej ilości kamieni, ale chciałbym mieć jakiś wybór i rozsądne ceny. Za namiar na skład dolomitu w Trójmieście lub okolicy byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Paź 2006 23:04 
W trojmiescie jest taki sklad przy ulicy, o ile pamietam, Kartuskiej. Powiem tak jak jest zjazd z obwodnicy do Auchan, to jedziemy dalej (auchan po lewej stronie), pozniej na skrzyzowaniu w lewo do Gdanska zjazdzajac z gorki jest on po prawej stronie w kierunku gdanska. Nieco wczesniej jest sklad z kamieniami juz obrobionymi czylli np. kostka, ten wlasciwy jest jako drugi. widac duze stosy kamieni. Tam kupisz na pewno ze 4 lub 5 roznego wapienia, dolomity, granity, lupki, otoczaki itd itd.... Prowadza go mlodzi, symapatyczni ludzie.
Naprawde polecam. Wybor i obsluga na "5"-ke. Kupisz kazda ilosc.
A nie jak w innym skaldzie chcac kupic 100 kilo wapienia uslyszalem : "Panie to nie apteka, tone, dwie to tak" ;-).

Autor Szel
Użytkownik
#17 - Posted: 6 Paź 2006 20:07 
W trojmiescie jest taki sklad przy ulicy, o ile pamietam, Kartuskiej
Dziękuje za informację. Pojade tam w poniedziałek i sprawdzę.
Pozdrawiam

Autor BAba
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Paź 2006 21:22 
Witam! Skład kamieni na Kartuskiej Znajduje sie dokładnie przed stacja paliw Rafinerii po lewej stronie przed zjazdem na wojska polskiego jadąc w kierunku Auchan. Wypatruj dużej góry kamieni a napewno trafisz. Wybór jest ogromny! także tam się zaopatrzyłem.
Michał

Autor Szel
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Paź 2006 21:01 
Witam,
Odwiedziłem dzisiaj skład kamienia naturalnego na ul. Kartuskiej w Gdańsku. Maja naprawdę duży wybór. Piaskowiec; biały, szary, tęczowy (taki trochę różowy w kolorze) oraz czerwony - ceny 400 -500 zł za tonę. Mają też wapienie zwykłe białe, wapień muszlowy (ostry, brunatny), kamienie z Jury tzw ostańce, oraz różne łupki. Dolomitu nie ma i szybko nie będzie. Kamieni jest tyle, że moga zaspokoić potrzeby akwarystów polskich na jakieś 20 lat :-)
Prawde mówiąc nic nie kupiłem, mam lekki zawrót głowy, ale do jutra coś postanowię.
Dziekuje za wskazanie tego składu i polecan do innym.
Pozdrawiam

Autor robertk40
Użytkownik
#20 - Posted: 7 Lis 2006 20:44 
Wapień "skalny" dostaniesz na giełdzie zoologicznej w Łodzi facet jest z Piotrkowa nie zawsze zabiera wapienie na giełde masz telefon i zadzwoń ze dwa dni wczesniej to napewno zabieże a oto numer 0668 194 313 mam wapienie od niego w baniaku i gwarantuje że są OK

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Gdzie kupić wapień muszlowy? i ogolnie wapienie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®