Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

kurz na powierzchni???

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Paź 2006 14:26 
Od założenia baniaka po powierzcni wody zarówno w baniaku jak i w sumpie pływa sobie jakby kurz... nie bardzo wiem jak to wytłuamczyć... tak jak czasmi zdarza się w czajniku jak woda jest za "twarda"-mówiąc kolokwilanie... Czy tak może być, czy tak powinno być?? Myślałem że się z czasem przefiltruje ale to się cały czas utrzymuje na powierzchni...
JAcek

Fotka jeśli coś pomoże poniżej

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Paź 2006 14:34 
Spowoduj duże falowanie lustra wody a problem powinien zniknąć.

Marcin.T <")))><

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Paź 2006 14:34 
Jacku przyczyn moze byc kilka. Od zanieczyszczenia chemicznego, kurzu po powloke bakteryjna.
Proponuje dobrze sprawdzic otoczenie zbiornika. Nastepnie zwieksz falownie przy powierzchni wody. Tak zeby wylot filtra byl ze 2cm pod powierznia a ona mocno falowala.
Drugi sposob to usuwanie takiej powloki papierem. O tym juz pisalismy na forum co i jak.
Leszek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Paź 2006 14:44 
Falowanie jak widać na zdjęciu jest całkiem spore... mogę spróbować zrobić większe ale to sztrom już będzie:)

Myślałem na początku że to od skał lub ewentualnie piachu się zrobiło i że przejdzie no ale... popróbujemy

JAcek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Paź 2006 14:51 
O usuwaniu powłoki było ale tłustej myślicie że analogicznie tu postąpić?

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Paź 2006 14:53 
Może byc jak mówisz !

To dość częsty widoczek przy nowozakładanych zbiornikach. Tak jak kombinujesz. Może być to osad z kamieni podłoże czy samego akwarium. Dobrze zbełtany zostanie wciągniety do filtrów i spoko!


Marcin.T <")))><

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Paź 2006 14:58 
Witam,
Chyba, zeby zastosowac skimmer (chyba najtanszy to Fluval Hagena za ok. 35 zeta), a pokazaly sie tez juz filtry wewnetrzne (nie pamietam marki) z ta opcja.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Paź 2006 15:14 
no to zwiększe falowanie zpróbuje papieru napchać do baniaka:) jak nie pomoże to skimmer zapodam... ale w rachube wchodzi tylko wewnętrzny
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Paź 2006 15:53 
A jakiej jest dlugosci zbiornik? Chodzi mi o to czy to falowanie jest rownomierne na calej dlugosci zbiornika przy powierzchni. Jezeli masz umieszczone wylot filtra tylko w jednym końcu zbiornika, a akwarium ma 150 cm lub wiecej to w drugiej czesci akwarium jest spokojniej i tam moze sie zbirac ta powloka.
Jacku tu nie ma falowania, to tylko jakies male zmarszczenie sie wody ;-). Zrob tak zeby woda przy powierzchni sie gotowala, czyli tez napowioetrzanie jest wazne.
Leszek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Paź 2006 16:01 
Leszku mam wyloty 2 filtrów w jednym końcu baniaka (jeden z sumpa drugi filtr wewnętrzny), chciałem by dobry obieg wody w baniaku był. długość baniaka 160, napowietrzanie jest przedewszystkim na bioballach w kominie ale także na powierzcni w baniaku

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Paź 2006 16:06 
Jacku moim zdaniem dobrego obiegu w akwarium nie bedzie jak masz wsztko w jednym miejscu. Zasada jest taka (oczywiscie w miare mozliwosci) aby woda krazyla w akwarium po obwodzie akwarium. Proponowalbym jednak jeden filtr, chyba w tym przypadku wewnetrzny umiescic w przeciwnym miejscu.

Autor steepa
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Paź 2006 00:40 
do wewnetrznego deszczownicę i niech to wtłacza do wody u mnie pomoglo

Autor jacekkudla
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Paź 2006 08:06 
Dzięki za rady, pokombinuje i któreś z rozwiązań zastosuje

JAcek

Autor danlack
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Paź 2006 19:52 
Dziwna sprawa, przeciez woda z powierzchni splywa przez grzebien do komina i powinna sciagac syfek z powierzchni.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Paź 2006 07:50 
obieg BOgdanie mam jakby po obrysie baniaka ale w ujęciu góra -dół (gdyż w jednym rogu są obie pompy) nie natomiast kołowy w ujęciu powierzchni

Jacek

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Paź 2006 08:35 
Jacku to jest to oczym pisalem. Obieg powinien byc po obwodzie akwarium. Spowoduje to np. uwieszczenie na przeciwleglych sciankach oraz na przeciwnych rogach wylotow pomp po przekatnej dna. Czyli jedna pompa daje wzdluz jednego dluzszego boku w jednym kierunku, a drugiej wylot jest umieszczony w przciwnym kierunku i daje po drugim boku.

z tego co pamietam tak ma umieszczone chyba niektore pompy Marta, co bedziesz mogl zobaczyc i ocenic ruch wody. wiadomo im wiecej kamieni przy dnie to bedzie on bardziej zaburzony , ale powierzchnia zostaje w calym ruchu po okregu.
Leszek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 6 Paź 2006 08:44 
Tak Leszku

U nas właściwie we wszystkich akwariach pompy są po przeciwnych stronach zbiornika. Ruch wody wtedy jest wg mnie prawidłowy.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Paź 2006 08:53 
No dobra przekonaliście, zmienie umieszczenie pompy by lepszy obieg wymusić po "okreęgu:)

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 6 Paź 2006 08:58 
:-), Jacku odbierz maila.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Paź 2006 09:42 
Odebrałem i nawet odesłałem:)
JAcek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / kurz na powierzchni??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®