Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtr kubełkowy Tetra TEC 1200 - problem z uszczelką, rozszczelnienie filtra

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Paź 2006 11:14 
Witam!!!
Mam pytanie do posiadaczy filtrow firmy Tetra, a dokladniej mowiac uzywajacych filtrow kubelkowych Tetra Tec 1200.
Wczoraj bylem u znajomego akwarysty ktory ma wlasnie taki filtr. Okazalo sie ze 2 dni wczesniej kubel przeciekał na polaczeniu glowicy z kublem z wkladami. Pierwsza ocena to wina uszczelki. Po sprawdzeniu okazalo sie ze uszczelka jest cala, ale niestety powiedzmy "splaszczona" w miejscu stykania sie krawedzi korpusu glowicy i krawedzi wewnetrznej kubla. Nie jest typowo jak wedlug mnie owinna byc okragla tylko w lasnie w tych miejscach slaszczona. Wnioski jakie nasuwaja sie to wedlug mnie kiepska jakosc gumy uszczelki (za twarda) bo nie wraca do swojej pierwotnej postaci, tylko zostake taka zgnieciona i to moim zdaniem powoduje rozszczelnienie.
Jak to jest u Was z tymi elementami? Czy ktos mial podobny problem i jak sobie z nim mozna poradzic? Szukajac w internecie takich uszczelek nie znalazlem nic, firma wchodzi dosc ostro na rynek bez jak widac serwisu. Czy moze ktos ma jakies namiary jak taka uszczelke mozna kupic?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Paź 2006 11:20 
Dodam ze uszczelka byla konserwowana wazelina. co ciekawe uszczelka na rogach glowicy wystaje mniej z rowka w ktorym jest prowadzona, a na dluzych bokach glowicy wystaje bardziej z tego rowka i tu wlasnie wystepuje splaszczenie uszczelki . Odnosie sie takie wrazenie jakby po rogach byla ona bardziej naciagnieta. Czy tak powinno być?

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Paź 2006 11:47 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Sam uzywam fitra zewnetrznego Tetry (700), ale jeszcze od zalania go nie rozbieralem (zbliza sie to jednak-po 8 miesiecach pracy) i tez sie boje o stan uszczelki, po otwarciu. A czesci zamiennych do tych kublow jak na lekarstwo (moze bezposredni kontakt z importerem - EURO-ZOO Sp. z o.o. tel.: 22 781 26 40 cos pomoze?)
Gdyby to jeszcze byla uzczelka okragla, to cos mozna by dobrac w sklepach np. z hydraulika, a tak - moze byc klopot.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Paź 2006 11:51 - Edytowany przez: fazi64 
moze bezposredni kontakt z importerem - EURO-ZOO Sp. z o.o. tel.: 22 781 26 40 cos pomoze?

Witam,
To chyba nie bedzie takie proste:
http://szort.pl/ukbj4,
choc moze jednak?:
http://szort.pl/52ekr
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Paź 2006 11:58 
Dzieki Fazi :-).
To jest Polska wlaśnie, mam na mysli branze zoologiczna i prowadzona w bardzo profesjonalny sposob :-(. Czyli kolejna lipa z filtrami i ich serwisem.
Zawsze powtarzam akwarystom ktorzy sie do mnie zwracaja o pomoc. W pierwszej kolejnosci sprawdz serwis firmy, a pozniej kupuj filtr.
dobrze ze mam wieksze filtry Eheima. chodza bez zarzutu tyle lat i maja bardzo proste rozwiazanie konstrukcyjne ze tam takiego problemu nie byloby chyba ze z jakis powodow uszczelka peknie. ale jest sklep ktory ma takie czesci.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Paź 2006 11:59 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Leszku,

Jamam takie filtry dwa. Jeden chodzi od ok. ośmiu miesięcy i był otwierany już trzykrotnie ( ja płuczę kubły nie rzadziej niż co trzy miesiące na przemian)

U mnie nic takiego się nie dzieje, ale wiem że takie usterki wystepują. Filtr być moze jest wadliwy. Rozmawiałam jakiśczas temu przez telefon z jednym z współwłaścicieli sklepu rybarium - to co powyżej opisujesz nie jest przypadkiem odosobnionym, zdarzaja sie takie tery. Jesli filtr przecieka a nie ma do niego częsci zamiennych to warto zglosić go do reklamacji - ja bym tak zrobiła, bo z pewnością jest na trzyletniej gwarancji.

Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Paź 2006 12:08 
Dzieki Kasiu.
Wlasnie wysylaem do nich zapytanie na maila ktory podal Fazi. Zobaczymy jak bedzie reakcja.
Ale z drugiej strony mnie dziwi postawa sprzedajacych te filtry. Wszedzie ich pelno, w sklapach propnuja je jako jedne z lepszych, a czesci zapasowych nie widac.
Tojuz lepiej wypada firma Ferplast, przynajamniej w moim regionie. Czesci sa, a jak nie ma to w bardzo krotkim czasie sa w sklepie w ktorym kupuje sie filtr. To rowniez zalezy od sklepu jak troszczy sie o klienta.
Czekam na odpowiedz.

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Paź 2006 12:15 
Filtry Tetra Tec sa IMHO bardzo dobre, ale na caloksztalt oceny wplywa tez min. serwis, dostepnosc czesci, szybkosc ich dostarczenia do klienta itd, a tu niestety ocena musi zostac obnizona ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor roa
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Paź 2006 12:29 
rufus1

Mieszkam w Markach niedaleko siedziby Euro-zoo. Jakby był probelm z wysyłką, odbiorem, itp. to mogę pomóc.

Daj znać.

Pzdr.

Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Paź 2006 13:29 
Dzieki za pomoc.
teraz czekam na odowiedz od firmy euro- zoo. zapytalem ich o dostepnosc tych uszczelek. Zobaczymy co mi napisza.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Paź 2006 13:36 
Witam,
Prosimy o info w razie odpowiedzi.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Paź 2006 14:03 
Na pewno sie nia podziele z Wami :-).
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 9 Paź 2006 15:02 
Dostalem przed chwila bardzo sympatyczny mail z firmy Euro-zoo.
Dostalem w nim wskazowki co mam zrobic, oczywiscie nie wykluczaja wady uszczelki.
Pierwsze kroki nalezy poczynic w sklepie gdzie kupiono filtr. Te filtry maja 3 letnia gwarancje.
Nastepnie firma Euro - zoo odpowiedziala mi ze jezeli beda jakies problemy w sklepie (jestem po rozmowach i juz sa pronblemy ;-)) mam jeszcze raz skontaktowac sie mailowo z firma Euro- zoo w celu ew. daleszej pomocy w zdobyciu tej uszczeli. Firma chce pomoc jak widze i chyba jest to do zdobycia tylko sklep ma jakis ból :-).

ps. o dalszych krokach napisze

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Paź 2006 17:13 
Pisz koniecznie Leszku bo sporo osób ma te filtry.

Marcin.T <')))><

Autor mapan
Użytkownik
#15 - Posted: 11 Paź 2006 14:18 
większość z tych, którzy mieli problemy techniczne z tetrą ostatecznie uzyskała zadowalającą ich reakcję ze strony sprzedawcy lub dystrybutora. Ale czy mając w akwarium tak wrażliwe stwożenia jak mieszkańcy Tanganiki można sobie pozwolic na bieganie z filtrem po serwisach?? Dlatego jeśli ktoś pytał mnie o radę, to odpowiadałem: tylko eheim. Sam mam professionela i classica. Skłonny byłbym nawet zamienić professionela na classica z powodu prostoty obsługi i niezawodności.
Maciek

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 11 Paź 2006 14:34 
No wlasnie. I to niestety czeka tych ktorzy beda mieli problem z uszczelka do Tetra Tec, ktora jest narazie nie do dostania wsklepach, przynajmniej u mnie w oklicy. Wczoraj bylem w sklepie (zgodnie ze wskazowkami dystrybutora filtrow) gdzie byl kupiony. Dla wtajemniczonych z trojmiasta, a szczegolnie z Gdyni, podam ze jest to sklep supermarket przy obwodnicy (dawny euromarket) to chyba wszyscy skojarza. Nie kupujcie tam filtrow! Lipa! Kazali mi przyniesc filtr z uszkodzona uszczelka i to jeszcze w oryginalnym opakowaniu (filtr ma rok). chyba ich mocno pogielo! Normalnie smiech na sali! Na pytanie co ja teraz mam zrobic bo przeciez ryby musza miec filtracje, a oni ze nic nie poradza.
W akcie desperacji szukalem roznych wyjsc awaryjnych i dzwonic po ludziach i znalazlem cos, czyli uszczelke ze filtr dziala. Dzieki zyczliwym ludziom filtr dziala, ale zy tak powinno byc. Sklep ktory sprzedaje filtry nie pomoze.
Moja rada: Kontakt z dystrybutorem filtrow bardzo w porzadku. Byla chec pomocy wrazie jezeli zawiedzie sklep. Dlatego tez od razu wysylajcie maila lub dzwoncie do dystrybutora filtrow, bo sklep Wam raczej nie pomozejezeli juz to ciekawe po jakim czasie. A chodzilo tylko o zwykla uszczelke. Moze macie wswojej okolicy lepsze sklepy to macie szczescie!
Powodzenie w szukaniu uszczelki do Tetra Tec 1200.

Autor toxynka
Użytkownik
#17 - Posted: 4 Gru 2006 21:43 
witam ma pytanko niedawno zakupiłam EX 600 podłączone do 60l akwarium, facet w sklepie zapewnil mnie ze w tym wypadku czyszczenie filtra powino odbywac się nie częściej jak do 4-6 m-cy ... niestety na przestrzeni 2 krotnie zaobserwowałam spadek przepływu wody(z deszczownika) po czyszczeniu wszystko wracało do normy ... sama już nie wiem czy moich 6 myszczaczków tak brudzi czy facet w sklepie z deka się pomylił .... ach i jeszcze 1 pytanko bo w instrukcji jakoś pominięto ten szczegol a ja juz nie mam pewności ...czy ta cienka wełniana wkładka na końcu obieku powinna być w koszyczku czy nadmiędzy ostatnim sitem a turbiną ( zapomniałam jak to wyglądało za 1 razem)

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 4 Gru 2006 21:56 
Spadek przeplywu wody przez filtr lub na wyjsciu moze miec kilka przyczyn.
Cos lub ktos zablokowal wejscie wody do filtra (ssanie na smoku), nastepnie zle wolzylas wkady do koszyczkow. To biale to wloknina i powinna byc zalozona na samej gorze, an wylocie. dopasowana do koszyczka. Jezeli na ostsnim koszyczku jest taka raczka to ta wloknian powinna byc pod ta raczka a nie nad. ew. wklonina musi byc oddzieloan jaks kratka od glowicy. Jezeli wlozysz ta wloknine w poblizu turniny to ona ja zassie. Ta biala wloknina powina byc w koszyczku.

Autor toxynka
Użytkownik
#19 - Posted: 4 Gru 2006 22:02 
no tak czyli skoro jest wszystko ok to czy mozliwym jest ze tak szybko sie to na tyle zabrudza ze zmniejsza sie przepływ wody ...rury czyściłam tydzien temu teraz sa drozne ...filtr czyscilam miesiac temu a dzis na jedo dnie pełno było glutow, filt ceramiczny był cały w kropki (oczysciłam) a kulki biologiczne czyste, z kolei włóknina również zaglutowana - a to tylko 6 małych rybek ...czy może nadmiar pokarmu -bo juz sama nie wiem debiutuje z pyszczakami i filtrem zewnętrznym

Autor JGr
Użytkownik
#20 - Posted: 4 Gru 2006 22:03 
facet w sklepie zapewnil mnie ze w tym wypadku czyszczenie filtra powino odbywac się nie częściej jak do 4-6 m-cy

Generalnie "facet" miał rację :-) Tyle, że skoro u Ciebie jest to jedyny filtr (to zrozumiałe przy małym akwarium), to pełni on też funkcję "mechaniczną" i może zabrudzać się częściej.
Ja na wlot Tetry EX (większy model i nie jedyny, ale też większy zbiornik) założyłem gąbkę/prefiltr, który jest w standardzie przy pulsacyjnych Eheimach (oczywiście do nabycia osobno też). Tę gąbkę czyszczę raz na kilka tygodni, sukcesywnie czyszczą ją też ryby. Do filtra zaglądałem jakoś wiosną.
A może powodem spadku przepływu jest zbyt duże tłumienie na wkładach???

ta cienka wełniana wkładka na końcu obieku powinna być w koszyczku czy nadmiędzy ostatnim sitem a turbiną

Włoknina powinna być na górnym koszu, pod sitem.

Co to są myszczaczki ??!!

Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#21 - Posted: 4 Gru 2006 22:05 
No i powieliłem wypowiedź Leszka. Ech... ;-)

Jarek

Autor toxynka
Użytkownik
#22 - Posted: 4 Gru 2006 22:06 
pyszczaki...:) sorki tosta jadłam i mało uwaznie pisałam :)

Autor toxynka
Użytkownik
#23 - Posted: 4 Gru 2006 22:13 
dziękuje wam bardzo już bałam się że coś robie totalnie źle a czy w miejsce węgla (który wg wskazań wyjęłam po 10 dniach mogę wsadzić ten koral o ktorym tyle piszeczeie?

Autor toxynka
Użytkownik
#24 - Posted: 4 Gru 2006 22:15 
a czy filtr powinam puszczać na maxa ... bo wyczytałam że powinno sie zmnieszyć przepływ żeby filtr wewnątrz lepiej łapał...ale jak go na dłużej skręcę choćby o 1/3 to ryby zaczynają ciężko dyszeć

Autor rufus1
Użytkownik
#25 - Posted: 4 Gru 2006 22:17 
No pewnie, nawet dobrze by bylo. koral to dobra sprawa. tylko dobierz odpowednia wielkosc (granulacje) tego korala.

Autor toxynka
Użytkownik
#26 - Posted: 4 Gru 2006 22:18 
oj i jeszcze jedno pytanie...czym oczyszczać rury ...zrobiłam to po prostu strumieniem wody ale i tak nie wszystkie gluty odpadły i pozostał osad miejscami ... smokiem nazywacie ten koszyk na końcu rury zasysającej wode z akwarium ? tam proponujecie założyć gąbkę ?

Autor toxynka
Użytkownik
#27 - Posted: 4 Gru 2006 22:20 
a jak sprawdzić jaki powinna być granulacja-przepraszam za banalne pytania ale jestem początkującą akwarystką :) choć ze sporym zapałem

Autor rufus1
Użytkownik
#28 - Posted: 4 Gru 2006 22:24 
Zapał sie liczy, to podstawa :-), oby tylko nie oslabl.
Wydaje mi sie ze mozna kupic juz gotowy koral do filtrow w takich malych kubelkach 1 litrowych firmy AQua Szut, a jak nie ma to na wage o wielkosci ok.1 cm +/- 5mm i wagowo mysle ze 1 kg spokojnie wystarczy.

Autor JGr
Użytkownik
#29 - Posted: 4 Gru 2006 22:25 
Rany Boskie! Napisz coś więcej - jakie to pyszczaki? Jak duże? Jak to dyszeć?? Jak masz ustawiony wylot tego fltra? Masz jakis dyfozor powietrza? Przecież do niezła maszyna jak na tak małe szkło - powinna naprawdę dobrze napowietrzać, nawet przy nieco stłumionym przepływie.

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#30 - Posted: 4 Gru 2006 22:27 
Tak gąbke czyli tzw,. prefiltr o ktorym pisal Jarek zaloz tam gdzie jest ten "smok".

Przepraszam ze sie wtracam: ale tym rybom brakuje tlenu? Dlaczego Jarku napisales ze ryby dyszą? Kurcze moze czegos nie doczytalem

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtr kubełkowy Tetra TEC 1200 - problem z uszczelką, rozszczelnienie filtra Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®