Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

filtr wewnętrzny

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Paź 2006 13:10 
Witam
Jaki polecilibyście filtr wewnętrzny do mojego baniaczka 670 l 160dł/70wys/60szer??? Jaką najlepiej głowicę czy też filtr wewnętrzny?? o jakiej wydajności i jakiej firmy by był cichy i wydajny?

JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Paź 2006 13:32 
Jacku z tego co wiem to masz juz jeden filtr wewnetrzny, czy myslisz o drugim? Jaka role mialby spelniac ten filtr?

Autor roa
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Paź 2006 13:33 - Edytowany przez: roa 
Jacek,

Do mojego nowego 375l zakupiłem fluvala 4plus. I jestem mile zaskoczony. Dużo czytałem pozytywnego o nim na forach. Można go często wyszukać na alledrogo w okazyjnej cenie. Ja swój kupiłem za 89PLN.

Dobrze prztestowaną mam głowicę PH402 (PowerHead) jednak do Twojego potrzebna by była PH802. Cicha wydajna i bezawaryjna (2 lata).

Obydwa typy filtrów mogę z czystym sumieniem polecić. Dużo dobrego słyszałem o głowicach Atmana, jednak z nich nie korzystam. Podobno mają dobry stosunek jakość /cena.

Pzdr. Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Paź 2006 13:34 
Witam,
Zdecydowanie glowica typu Powerhead (np. Hagen Aqua Clear 70, dawniej PH 802) z duza niebieska biogabka (Atman lub AquaMedic):
Cyt. ze strony sklepu internetowego:
"Moc: 20W
Przepływ zwrotny: 662l/h
Przepływ bez powietrza: 1514l/h
Przepływ z powietrzem: 1324l/h "
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Paź 2006 13:37 
Leszku nie wiem czy zastosowana przezemnie pompa przyklejona na przyssawki do bocznej ściany akwa wraz z założoną na to gąbką działa jak prawdziwy filtr wewnętrzny... to jest normalna pompa ze sterowaniem elektornicznym o niby bardzo dobrych parametrach (2000 l/h itp itd) tylko nie wiem czy nie lepiej zamienić jej na standardowy filtr a tą ewentualnie sprzedać...
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Paź 2006 13:52 
dobrze Jacku teraz rozumiem.
Moja propozycja jest taka.
1. Jezeli chcesz miec filtry modułowe, czyli skaldajace sie z kiku pojemnikow to polecam filtry firmy Ferplast. testuje je od dluzszaego czasu i napewno sa moim zdaniemledpsze od Fluvala4+ ktorego rowiez kiedys uzywalem. Zlata ich jest to ze w kazdym pojemniczku mozesz wolzyc to co chcesz (gabki, ceramike, kora itd), niestety we Fluvalu tylko dwie plaskie gabki. Ma wieksza powierzchniae filtracyjna niz fluval 4+. Moc tego filtra to 1200 l/h. Sa stosunkowo tanie, najwiekszy model kosztuje ok. 110 zł.
2. wariant to rozwiazanie podane przez Faziego. Mocna pompa z duza gabka. Ja do takiej paoampy i gabki mam podlaczony na wylocie filtr przesiakajacy w jednym wariancie.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Paź 2006 14:00 
Jacku ja rowniez mam w swoich zbiornikach stara "802"- ke. Jest to dobra i mocna glowica. Pracuje dosc cicho (bez powietrza). Trzeba ew. zadbac aby nie dotykala do jakiejs obudowy bo moze buczec. Jezeli bedzie zanurzona w akwarium i przyklejona nie ma z tym problemu. Prosta w obsludze i jest dostepnosc ew. czesci zamiennych.
Jacku jezeli ta popmpa ktora masz sciaga zanieczyszczenia na gabke ktora jest brudna to dziala jak filtr. Tu chyba wymiana pompy nic nie da, no chyba ze chcesz mniejsza pompe bo uwazasz ze ta jest za mocna.

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Paź 2006 14:01 
Wyslalem Ci maila.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Paź 2006 14:02 
Pompa która jest obecnie u mnie podłączona jest do tego celu nieprzystosowana bo to pompa z falownikiem elektroniczna i mimo że nie jest ciężka obsuwa się po szybie (przyssawki chyba są poprostu do mocowania na dnie) i jest przezemnie poprostu zaadoptowana czyli nałożyłem na zaciąganie kawałek węża z naciętymi dziurkami i kawał gąbki. Ale niestety nie jestem specjalnie zadowolony z rezultatów jakie daje....
Jest druga strona medalu... może mi się tylko tak wydawać na okoliczność braku doświadczenia.... Po odwiedzinach w krakowie i przy okazji domostwa Leszka zobacze gdzie prawda leży....

JAcek
ps. też szkoda mi takiej pompy na filtr mechaniczny...

Autor jacekkudla
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Paź 2006 14:40 
Leszku
Odesłałem maila:)
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Paź 2006 15:08 
:-( nie doszedl jeszcze.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Paź 2006 15:17 
no niemożliwe... posłałem dawno temu...
JAcek

ps. jak nie dojdzie niedługo to nowego machne

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 9 Paź 2006 15:21 
w porzadku. ale z Euro zoo dostalem w sprawie uszczelki do filtra (inny watek na forum)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Paź 2006 15:36 
posłałem Leszku nowego maila:)
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Paź 2006 16:10 
nic Jacku. dobra nie bedziemy tu meczyc forumowiczow. skontaktujemy sie w inny sposob.

Autor danlack
Użytkownik
#16 - Posted: 9 Paź 2006 21:03 
Jacku,
Przyczep przyssawki do szyby i zaloz pompe dopiero po 12/24 h. Pompa Aquabee powinna Ci sciagac nie gorzej niz wspomniana 802 (1200l.h) - co prawda jak znajdziesz na nia amatora (najlepiej wsrod wlascicieli solniczek) to smialo mozesz kupic inna nowa pompe, ale nie bardzo wiem po co. Nie pamietam czy dalem Ci ssak do tej pompy - poszukam czy nie mam gdzies w piwnicy.

Glowica to glowica i jezeli trzyma przeplyw to nie widze roznicy w stosunku do innych pomp, a elektronika tylko pozwoli ci dobrac wielkosc przeplywu, zeby nie robila za duzego zamieszania (fakt, ze falownik raczej nie jest potrzebny). Najlepiej byloby polaczyc ja z rurka PVC nawiercona otworami (standardowe ssaki sa za male) i zalozyc na nia duza gabke. Zobacz jakie jest "fi" wew i zew - mam sporo ssakow od pomp Tunze - moze beda pasowaly.

Czego oczekujesz od filtraw mech/wew ?

Wg mnie wystarczy jak sciagnie brud w ciagu 12 h.

Bogdan

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 9 Paź 2006 23:08 
Witam,
Aquabee sie nie podoba?? Noooo nieeee!
Zostawilbym zdecydowani, dobierajac odpowiednie (danlack) ssaki.
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Paź 2006 23:27 
Krzysiek,
To jest Aquabee z elektronicznym sterowaniem dla morszczakow, tzn. jest to pompa jak zwykla z tym ze dodatkowo ma zasilanie na 12 V i modul sterowania z regulacja obrotow, falownikiem i feedtimerem (strasznie droga ta elektronika)

Wg mnie nadaje sie.

Bogdan

Autor jacekkudla
Użytkownik
#19 - Posted: 10 Paź 2006 08:03 
Pompa się podoba tyle że nawet mi jej szkoda na zwyczjany filtr wewnętrzny - z takimi możliwościami powinna spełniać bardziej odpowiedialne funkcje:) Leszek już wymyślił dla niej przenaczenie:)

JAcek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / filtr wewnętrzny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®