Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jager jest wielki

Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Paź 2006 19:01 - Edytowany przez: krzychu 
Witam
Naczytałem się ostatnio jak ważny jest odpowiedni sprzęt i się zaczeło . Od czytania waszych postów dostałem kompleksu małego ... zbiornika .
Po wizycie na Szkolnej w Krakowie żona pozwoliła wstawić większe akwa. Będzie zamówione na dniach 120x50x50 , niestety większe nie wejdzie , ale na temat zamówiłem nową grzałkę - ponoć najlepszą Eheim Jager 300W . Dzisiaj ją odebrałem - i szok , ma 50 cm długości i jest na niej napisane : do zbiornika od 600-1000 litrów . Jak myślicie będzie dobra do 300 litrów ? Zmienić zamówienie na zbiornik ( wyższy ) , czy zamówić mniejszą grzałkę ?

Sory za przydługi post
Krzysiek

Autor Komar
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Paź 2006 19:58 
250W chyba nie jest specjalnie krotsza. Dopiero przy 200W jest znaczna roznica dlugosci. IMHO nic nie musisz zmieniac. Grzalke zamontuj tam gdzie masz duzy ruch wody i bedzie ok (ja mam 300W w 200x50x40).

pzdr
Komar

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Paź 2006 20:26 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Ja mam tą grzałkę w 342 litrowym zbiorniczku. Mam też taką 150 watową firmy tera -naprawdę nie ma co porównywać do jagera.

Katarzyna

Ps. oczywiscie terę mam juz wdrugim mniejszym akwarium

Autor aahaja
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Paź 2006 22:03 
Jak na 250l z grosikiem to moc żle dobrałeś - przy awarii będziesz miał ryby ugotowane :-(. Mozna ją jeszcze puścić przez stacjonarny termostat - 'dla spokojności'.

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Paź 2006 22:35 
A dlaczego tak duza grzelke chcesz wlozyc do akwarium powiedzmy 300 litrowego (samej wody bedie mniej). Ja osobiscie bym zwiekszyl zbiornik ;-), ale jezeli jest to nie mozliwe to zmien grzalke na o polowe mniejesza, czyli 150 W.Taka moc w zupelnosci wystarczy. chodzi o to zeby grzalka powoli, ale w miare rownomiernie nagrzewala wode w akwarium. Bardzo wazna sprawa jest umieszczenie grzalki w odpowiednim miejscu. Jezeli grzalka o takiej mocy (300W) umiescisz w zlym miejscu to po jakims czasie temp. w akwarium bedzie duzo wyzsza niz powinna byc lub od tej jaka jest ustwaiona na termostacie.

Autor Komar
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Paź 2006 23:16 
Jak na 250l z grosikiem to moc żle dobrałeś - przy awarii będziesz miał ryby ugotowane :-(. Mozna ją jeszcze puścić przez stacjonarny termostat - 'dla spokojności'.

O tym kurcze zapomnialem napisac :( Ale z druiej strony przy produktach Jagera....

Wazne jest miejsce, w ktorym umiescisz grzalke - kluczem do sukcesu jest duzy przepyw wody.

pzdr
Komar

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jager jest wielki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®